Viļakas novada domes mājas lapa

Klāt februāris, klāt absolventu salidojums

„Tu, mana skola, esi šīs pasaules gaisma - dzīva, tik tikko manāmi trīsoša gaisma, kas piepilda telpu un acis. Tu esi visur un neesi nekur - tik klātesoša un netverama kā mūzika, tik gaidīta un jau projām slīdoša kā buras pie apvāršņa, tik maiga, bet dažbrīd netverama kā vējš.” Tā uzrunājot Viļakas Valsts ģimnāziju, direktore I.Strapcāne atklāja Žetonu vakaru, kas tradicionāli notiek pirmajā februāra sestdienā.

Ar valsts himnu ieskanējies sarīkojums ir satraukuma brīdis ne tikai 2015.gada abiturientiem, skolotājiem, vecākiem, bet ikvienam, kurš jūtas piederīgs dzimtajai skolai.

23 jaunieši saņēma Viļakas Valsts ģimnāzijas piederības zīmi – žetonu, kas ikvienam nostiprina atbildības sajūtu, gatavojoties eksāmenu sesijai, domājot par tālākizglītības iespējām pēc ģimnāzijas absolvēšanas. Klašu audzinātājas L.Bizune un B.Miņina atzina, ka pasaules ceļos katrs izvēlas savu braukšanas ātrumu un taktiku – var nomaldīties, var izvēlēties īsāko ceļu vai iegriezties nezināmos līkumos. Galvenais, lai jaunieši nezaudētu cilvēcisko būtību, ticību saviem spēkiem, gūtu pieredzi un mazāk kļūdītos. Vakara dalībniekus uzrunāja Viļakas novada domes priekšsēdētājs S.Maksimovs un 12 – tajiem dāvāja iespēju iepazīt Latvijas skaistākās vietas – šoreiz brauciens pa Daugavu ar plostiem.

Skolas ciemiņu vidū bija pulcējušies absolventi, kas beiguši skolu piecus, desmit, piecpadsmit, divdesmit gadus atpakaļ. Ja arī skolas gadi sen jau aiz muguras, visi arvien jūt to auru, kad notiek atkalredzēšanās. Ar skolu saistītās atmiņas vienmēr paliek ar mums – labas vai sliktas, priecīgas vai skumjas, patīkamas vai ne visai. Ko skola dara, lai mēs tā justos? Bet varbūt tai nekas nav jādara un viss ir atkarīgs tikai no mums pašiem!

Paši divpadsmitie par kopīgu darbu pateicās skolotājiem un darbiniekiem, sirsnīgus vārdus un ziedus veltīja vecākiem.

Kā vienmēr 12.klases klātesošos priecēja ar koncertprogrammu. Dziesmas, dejas un teatralizētus priekšnesumus jaunieši pasniedza caur I.Ziedoņa „Krāsaino pasaku” filozofiju. Pasakas palīdz atklāt cilvēkam pašam sevi, nojaust savu vietu pasaulē. Lai sasniegtu balto, ir jāiziet cauri melnajam. Bet vai pa vidu nav pelēkais? Mēs varam nokrāsot dzīvi atsevišķās krāsās un nemaz nepamanām, ka kādas krāsas trūkst. Viss šķiet tik dabisks. Tikpat patiesi jaunieši parādīja sevi videoprezentācijā, vienojās kopdziesmā un eleganti ievadīja vakara saviesīgo daļu ar valsi un jautru tvista kompozīciju.

Esam uzkrājuši pozitīvas emocijas, kas sildīs un aicinās tikties jau nākošgad!

Ārpusklases darba organizatore I.Lindenberga


11.02.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...