Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas novada 5.-6.klašu skolēni Latgales novada atklātajā latviešu valodas un literatūras olimpiādē

Jau trešo gadu Rēzeknes Valsts ģimnāzijā tika rīkota Latgales novada atklātā latviešu valodas un literatūras olimpiāde 5.-6.klašu skolēniem. To organizēja Rēzeknes pilsētas latviešu valodas un literatūras skolotāju metodiskā apvienība sadarbībā ar Izglītības pārvaldi.

Viļakas novadu olimpiādē pārstāvēja :

Viļakas pamatskola- Egija Kokoreviča, Ieva Martiņenko, Dāvis Bisenieks, Mārīte Kolomejeva (skolotāja Rasma Vilkaste)

Viduču pamatskola- Edīna Kļava (skolotāja Līga Babāne)

Žīguru pamatskola-Žaklīna Orlovska, Lada Škeļonoka (skolotāja Sanita Orlovska)

Rekavas vidusskola- Linna Šakina, Evelīna Ločmele (skolotāja Aina Cibule)

Šī gada olimpiādes tēma - ,,Latviešus priekos un bēdās vieno dziesma un deja”, bet dalību tajā bija pieteikuši 115 skolēni. Olimpiādes mērķis- attīstīt skolēnu radošās spējas, rosināt un aktivizēt interesi par latviešu valodu un literatūru, kā arī radīt iespējas pārbaudīt un parādīt savas zināšanas, prasmes un iemaņas.

Pēc olimpiādes atklāšanas skolēni un pedagogi tika iepazīstināti ar dienas kārtību, pusdienošanas un ekskursiju iespējām. Skolēniem veicamie uzdevumi bija visdažādākie: leksikā, valodas lietojumā, tekstveidē un literatūrā.

Olimpiādes žūrijas komisijas darba laikā 5.klases skolēniem tika piedāvāta ekskursija uz Latgales Kultūrvēstures muzeju, kur varēja piedalīties interaktīvajā nodarbībā ,,Māla pikuča piedzīvojums”, bet turpinājumā apskatīt multimediālu izstādi ,,Naudas dizains PIN KODS” Latgales vēstniecībā GORS.

6.klases skolēniem tika piedāvāta ekskursija Latgales vēstniecībā GORS, kā arī multimediāla izstāde ,,Naudas dizains PIN KODS”. Visiem dalībniekiem bija iespējams nofotografēties pie A.Kūkoja pieminekļa.

Noslēguma daļā notika rezultātu paziņošana un apbalvošana. Lielu prieku un lepnumu izjutām pēc ziņas, ka Dāvis Bisenieks (Viļakas pamatskola) izcīnījis godpilno 2.vietu , bet Linna Šakina, Evelīna Ločmele (Rekavas vidusskola)– 3.vietu.

Paldies par  ieguldīto darbu un atbalstu visiem: skolēniem, viņu vecākiem un pedagogiem, skolu administrācijām, kā arī  šoferim A.Šimkevičam!

Informāciju sagatavoja novada  latviešu valodas un literatūras MA vadītāja R.Vilkaste

 

 

04.02.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...