Viļakas novada domes mājas lapa

Skolas bibliotēkai – 65

“Kad grāmatu lasu, kad grāmatu lasu,
tad tik daudz pasauļu paveras man.”
V. Reineka

Viļakas Valsts ģimnāzijas bibliotēkas Rūķis ielūdza visus interesentus uz noslēguma pasākumu „Pārsteidz savu bibliotēku jubilejā” 27.janvārī Viļakas pamatskolas zālē - ar savu veltījumu, radošo rokdarbu, muzikālo, video vai citu apsveikumu.

Skolas bibliotekāre Virgīnija Riekstiņa sirsnīgi pateicās visiem, kuri pagodināja ar savu klātbūtni kopīgajos svētkos, pateicos ikkatram, kurš uzrakstīja veltījumu vai apsveikumu, pagatavoja radošo rokdarbu - bibliotēkai jubilejā. Paldies teica kolēģei Ruttai, ģimnāzijas, pamatskolas un mākslas skolas direktoriem un skolotājiem par atbalstu pasākuma norisē.

Pasākumā V.Riekstiņa sniedza īsu ieskatu bibliotēkas vēsturē (slaidos varēja skatīt plašāk).

Informācija par Viļakas vidusskolas bibliotēkas pirmsākumiem ir skopa.

Latvijas valsts arhīva izziņā teikts, ka ar 1949.gada 1. septembri tiek nozīmēta skolas bibliotēkas pārzine. Grāmatu uzskaite sākta 1954./55.m.g., par ko liecina pirmā inventārā grāmata, kurā ar inventāra Nr. 1. ierakstīta  V. Ažajeva grāmata „Tālu no Maskavas”. No 1955.gada Viļakas v-skolas bibliotēkā darbu sāk Zinaīda Dupuže un nostrādā 32 gadus.

Sākotnēji Viļakas vidusskolas bibliotēka atradās vienā no Garnizona ēkām Skolas ielā – 6, un tikai 70 - tajos  gados pārcēlās uz tagadējās VVĢ ēkas 1.stāvu.  Ar 1996./97. m. g. skola un bibliotēka iegūst Viļakas Valsts ģimnāzijas statusu. No 2003.g. septembra bibliotēka atrodas Viļakas pamatskolas ēkā. Tiek iekārtotas - lasītava, vēlāk arī mācību grāmatu krātuve. Bibliotēkas krājums 2014.gada beigās ir 11400 eks,, t.sk. mācību grāmatas – 4400 eks. un pamatfonds - 7000 eks.  2010.gadā iekļaujamies Vienotajā BIS (Bibliotēku Informācijas Sistēmas) Skolu Alise. Skolas bibliotēka piedalās: kultūrizglītojošajos projektos, pasākumos, lasītavas telpās notiek konferences, konkursi, tikšanās, lektoriji, Zinātniski pētniecisko darbu aizstāvēšana, metodiskās dienas, tālākizglītības kursi.

Apsveikumam bibliotekāre Rutta Jeromāme norunā pašas sacerēto dzejoli: „Bibliotēkas grāmatplaukts”,
„… kurā vienuviet sadzīvo dārgumi
Stāstu tēli un pasaku varoņi
65 gadus glabāti.
Un tagad mēs mīļi palūgsim
Dažus izkāpt noplaukta ārā
Lai nestu tie savus sveicienus
Šīsdienas jubilārei.”

No grāmatu plaukta „izkāpušas” Ēriha Kestnera darba „Divas Lotiņas” varones (5.kl.), iepazīstina ar sevi un pieteic dziesmu „Bibliotēka” pamatskolas skolēnu kora izpildījumā.
Savu viedokli par grāmatu paši jaunākie lasītāji (1.klase) apkopojuši apsveikuma plakātā.
Skan dziesma „Bērni, lasiet grāmatas!”

Maziem, ņipriem  vīriņiem – Ērika Kūļa grāmatu varoņiem  – Rūķiem patīk svinēt svētkus, viņi pagatavojuši Smaidiņu ar novēlējumu, lai vairojas prieks lasot grāmatas (6.kl.).
No Ineses Zanderes grāmatas izsprucis kāds jauks dzejolītis 2.klases izpildījumā.

Aspazijas un Raiņa jubilejas gadā no grāmatu plaukta biežāk celti viņu dzejoļi un 4.klase izvēlējušies norunāt  Raiņa dzejoli  „Visi vēji”.

10.klases skolēni rakstījuši jaunrades darbu „Grāmata ir dārzs, ko nēsā kabatā”. Viņi izgatavoja kolāžu, kuru papildināja ar citātiem no saviem darbiem. Piemēram: „Grāmata ir dārzs, kurš aizslēgts, ja tikai piemeklē vajadzīgo atslēgu, tad nokļūsti šajā dārzā, un viss …kļūst tavs vismaz uz mirkli”;  „Atverot grāmatu, mēs piedzīvojam un iegrimstam citā pasaulē, …kurā ir tik daudz pārsteidzošā un apbrīnojamā”. Vēl saņēmām interesantu apsveikumu - dekoratīvi iesietas grāmatas formā.

Viļakas mākslas skolas skolotāju Lanas un Viktorijas un  audzēkņu apsveikums ir vizuāli skatāms – zīmējumi, simboli, kas noformēti uz trijām planšetēm -  par grāmatu, lasīšanu,  un izveidota  grāmata  ar citātiem „Mūsu bibliotēka”.

Ģimnāzijas audzēknes (11.,9.,7.klašu) mājturības stundās pagatavoja un dāvināja bibliotēkai skaistu Tārpiņu un novēlēja: „Dievs ir pārsteidzoši iekārtojis pasauli, mazs neveikls tārpiņš piedzīvo tādas pārmaiņas, ka caur gandrīz nomiršanu pārvēršas par skaistu tauriņu. Arī šis tārpiņš ar bibliotēkas darbinieku un apmeklētāju palīdzību, lai top par skaistu tauriņu!”

12.c klases vēlējums ar M. Laukmanes vārdiem:
„... un zeltains taurenis no tavas plaukstas
tik ilgi projām neaizlidot gribēs
cik ilgi tu to vieglām rokām skarsi,
cik ilgi vieglu elpu uzrunāsi...”  Dāvanā saņēmām vāzi.

9.klase dāvina Pūci – pašu gatavotu glezniņu - kā  Gudrības simbolu.

12.d klases video sveicienā skanēja novēlējums: „ …ceļš uz gudrību – caur grāmatu; jaukās bibliotekāres – ceļš uz mūsu sirdīm!”

7.klase savā apsveikumā atgādina:  „Grāmatas – aizmirsta vērtība! Esi aktīvs lasītājs un rīkojies -  Iedod grūtībās nonākušam draugam iedvesmojušu  grāmatu!
- Atstāj grāmatu publiskā vietā ar novēlējumu nākamajam lasītājam!” u.c.

8.klase sagatavojuši video „Vai Jūs zinājāt, ka …”, kurā interesanti fakti par bibliotēku mijas ar humoru par bibliotekārēm.

Ģimnāzijas direktore I.Strapcāne pasniedza pateicības rakstus bibliotekārēm par ieguldīto darbu un ziedošo puķi, pamatskolas direktore – svētku torti bibliotekārēm un saldumus čaklajiem lasītājiem.

Pasākuma izskaņā visus gaidīja skolas sarūpētais cienasts.

Informāciju sagatavoja bibliotekāres Virgīnija Riekstiņa un Rutta Jeromāne
Foto: Inese Rēvalde03.02.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...