Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas Valsts ģimnāzijā tiekas veselīgā dzīvesveida piekritēji

16. janvārī ģimnāzijā no paša rīta valdīja lielāka rosība nekā citus piektdienas rītus. Jau no plkst. 9.30 sāka ierasties ciemiņi no sava novada un kaimiņu novadu skolām- 7.-9. klašu skolēnu komandas  un viņu skolotāji.  Pie mums notika spēle- konkurss ”Mans veselīgais dzīvesveids”. Pasākums tika organizēts, lai popularizētu veselīgu dzīvesveidu, pilnveidotu iemaņas strādāt komandā, papildinātu zināšanas teorētiskajās un praktiskajās aktivitātēs, veicinātu jauniešu iepazīšanos un attīstītu prasmes uzstāties auditorijas priekšā. Uz aicinājumu atsaucās 5 skolas- Balvu Valsts ģimnāzija, Briežuciema pamatskola, Rekavas  vidusskola, Upītes pamatskola un Žīguru pamatskola. Arī Viļakas Valsts  ģimnāzija izveidoja savu komandu.  Vispirms cienājām ciemiņus ar pašceptiem pīrāgiem un pašu savāktām zāļu tējām. Un  tad ģimnāzijas zālē  sākās  tematisks darbs.

Komandas sāka ar sevis prezentāciju. Upītes komanda „Upīte-kustībā” muzikālā sniegumā rādīja, kā sportiski jaunieši popularizē veselīgu dzīvesveidu, Viļakas  komanda „DEFACto” kustīgā  aktivitātē popularizēja svarīgo vitamīnu vietu cilvēku dzīvē, Briežuciema komanda „Dabas bērni” prezentēja savas komandas dalībnieku vērtīgās veselīgā dzīvesveida īpašības, Balvu komandas „Lieliskais piecinieks” meitenes un Žīguru komanda „Zirnīši” savās prezentācijās pārliecināja par veselīgā dzīvesveida lomu viņu dzīvē, Rekavas komanda „Veselīgs dzīvesveids” aktualizēja uztura piramīdas ievērošanas svarīgumu. Prezentācijām sekoja „zibensturnīrs’’- ātrās atbildes uz tematiskajiem jautājumiem, kur reizēm atbildes izvērtās plašākas par paredzēto. Visu komandu atbildes liecināja par dalībnieku plašajām zināšanām.Tad notika „stāstītāju” konkurss. Komandas sacentās prasmē klausīties tematam atbilstošu tekstu, atcerēties dzirdēto, akcentēt svarīgāko  un pārstāstīt komandas biedriem. Bija jāatceras skaitļi, jēdzieni, vēsturiski fakti un atziņas. Pēc aktivitātes rezultātiem nonācām pie secinājuma, ka šāda veida vingrinājumi būtu pielietojami mācīšanas-mācīšanās  procesā stundās, lai vingrinātu klausīšanās prasmes un trenētu  dzirdes atmiņu. Nākošajā aktivitātē komandas dalījās grupās- 2 skolēni devās gatavot ”veselīgu salātu varavīksni’’ no līdzpaņemtajiem produktiem , pārējiem turpinājās  acu, roku un prāta  veiklības sacensības- tematiskas puzles salikšana un prezentēšana, tematiska sakāmvārda atrašana ”burtu jūklī”, jaunu vārdu darināšana no dotā vārda, kā arī oriģinālu parunu un sakāmvārdu sacerēšana par konkursa tēmu.  Un tad jau nāca salātu gatavotāji ar krāsainu, veselīgu, daudzveidīgu, radoši noformētu salātu traukiem rokās, un sākās stāsti par receptēm, veselīgumu un pašu audzētu  salātu sastāvdaļu vērtīgumu. Pēc žūrijas novērtēšanas, salāti tika baudīti kopā ar pusdienu maltīti Viļakas Valsts ģimnāzijas ēdamzālē.

Nemanot bija klāt pēcpusdiena, līdz ar to rezultātu apkopojums. Visi dalībnieki saņēma Viļakas Valsts ģimnāzijas prezentācijas materiālus un pašaudzētus vitamīniem bagātus ābolus no sadarbības partnera zemnieku saimniecības ‘’Ievugravas”.  Visvairāk punktus savāca Balvu Valsts ģimnāzijas komanda, par 2 punktiem atpalika mājinieki- VVģ komanda  un turpat vien punktu skaita ziņā bija Žīguru pamatskolas komanda. Veiksmīgākajiem tika dāvanā pulkstenis- lai prot sabalansēt laiku darbam un miegam; dzirnavas- lai maļ veselību sev un saviem mīļajiem; pūce- gudrības simbols, lai vairo gudrību par veselīgu dzīvesveidu savā skolā.

Pateicamies par atsaucību un sadarbību visu skolu komandām un skolotājiem un ceram uz turpmāko sadarbību!

Pasākuma sagatavošanā un norisē piedalījās VVģ skolotāji- I.Strapcāne, I.Lindenberga, V.Beča, E.Lemešonoka, L.Leitena, J.Laicāns ,V.Medne. Mūs atbalstīja VVģ lietvede A.Golovina un virtuves meitenes. Paldies visiem par sadarbību!

Informāciju apkopoja Viļakas Valsts ģimnāzijas direkt.vietn. izgl. jomā  V.Medne
Foto: I.Lindenberga, V.Beča, J.Laicāns20.01.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...