Viļakas novada domes mājas lapa

Piedzīvojumi Viduču pamatskolā šajā mācību gadā

Sveicināti šogad!

Mācību gads rit pilnā sparā. Arī mūsu – Viduču pamatskolā – kā jau visur, mācību darbs ir pirmajā vietā. Tomēr skola nav tikai mācību iestāde, tā ir vieta, kur skolēni sevi radoši un fiziski pilnveido, sporto, mācās sadzīvot, izprast norises dabā un pasaulē – tāpēc skolā notiek pasākumi, konkursi, sacensības, svētki.

Kā jau katrā skolā – mācību gads iesākas ar 1. septembra ieskandināšanu. Visa lielā Viduču pamatskolas saime ( 93 skolēni) tiek iepazīstināta ar pirmklasniekiem ( šogad 10 skolēni). Saglabājot skolas tradīcijas, arī šogad pirmklasniekus skolas saimē ieveda 9.klases skolēni. Apsveikuma vārdi izskanēja arī no skolas direktores Ināras Sokirkas un Viļakas novada izpilddirektores Zigrīdas Vancānes. Pasākuma noslēgumā izskanēja īpašs sveiciens no skolas ģitāristiem – Raivja Raginska, Kristapa, Kristiāna un Arta Babāniem.

Tika runāts, dziedāts,a pkārt skanēja pa vasaru neredzējušos draugu čalas, smaržoja asteru un gladiolu pušķi – viss liecināja, ka jauns skolas gads ir veiksmīgi sācies.

Protams, visu gaidītas ir ekskursijas. Arī šoruden devāmies mācību ekskursijā, lai iepazītu Nacionālo bibliotēku, noskaidrotu, kā Lāču maiznīcā top gardā maizīte, un, protams, lai noskatītos kino īstā kinoteātrī. „Pirmā pieturas vieta ekskursijas laikā bija nesen atklātā Latvijas Nacionālā Bibliotēka, kas tiek dēvēta arī par Gaismas pili. Tur mēs varējām aplūkot ļoti daudz dažādu grāmatu. Lielākā daļa no tām atradās aiz stikla, bet dažas tomēr varēja arī pašķirstīt. Gaismas pilī varēja aplūkot Dainu skapi un mūsu novadnieka Jura Cibuļa ābeču kolekcijas izstādi.

Nākamā pietura bija „Lāču maiznīca”. Šeit mēs varējām baudīt maizi, kā arī izcepām paši savu kliņģeri. Pēc maiznīcas, mēs braucām uz kinoteātri, kur 5.-9. Klašu skolēni skatījās filmu „Neiznīcināmie 3”, bet mazākie skatījās „Lidmašīnas: Dzēš un glābj”, stāsta Kristaps Dortāns.

Bērniem jau no mazotnes tiek mācīts, ka sakoptā un skaistā vidē dzīvot ir patīkamāk. Mūsu skolā par ikgadēju tradīciju ir izvērtusies arī rudens skolas apkārtnes sakopšanas talka. Skolēni ar prieku tajā piedalās, aicinot palīgā arī savus vecākus un pārējos ģimenes locekļus. Atsaucīgi ir arī skolas tehniskie darbinieki, pagasta pārvalde un pagasta iedzīvotāji. Kopīgiem spēkiem pavisam neilgā laikā lielā skolas teritorija tiek sakopta, visiem ir prieks par paveikto darbu un var godam baudīt pavārīšu sagatavoto Lielās Talkas maltīti.

Godinot latviešu tautas tradīcijas, ik gadu skolā tiek rīkots Miķeļdienas tirdziņš. Tā ir iespēja skolēniem, sadarbojoties ar vecākiem – īpaši mammām un vecmāmiņām – sagatavot našķus, ko varēs pārdot draugiem, skolotājiem un citiem tirdziņa apmeklētājiem, tādējādi mācoties rēķināt, apkalpot klientus, ievērot higienas un pieklājības normas, lai varētu nopelnīt naudiņu par savu piedāvāto preci. Arī šogad skolēni bija ļoti atsaucīgi un aktīvi. Pasākumu ieskandināja vokālais ansamblis ar latviešu tautas dziesmām, -un tirgošanās varēja sākties. Kas tik netika pārdots – riekstiņi, žagariņi, pildītas vafeles, šokolādes pīrāgi, picas, cidoniju sula, Vecrīgas, sacepumi, Sēnītes šokolādes glazūrā, āboli, medus un vēl, un vēl, un vēl. Viss bija gards – bērni un vecāki bija godam centušies. Vislielāko prieku, protams, sagādāja interesanti pavadītais laiks un iegūtā peļņa.

Skolotāju diena! Šķiet, ka šo dienu vairāk par skolotājiem gaida tieši skolēni. Mazākie – tāpēc, ka nojauš, ka šajā dienā notiks kaut kas interesants, satraucošs un ikdienā nebijis; lielie, 9.klases skolēni – tāpēc, ka pirmo reizi savā dzīvē stāsies klasē, skolēnu priekšā, lai pielaikotu skolotāja profesiju.

Skolotājiem šajā dienā ir iespēja pavērot savu lielāko audzēkņu rīcību atbildīgās situācijās, novērtēt prasmes, iemaņas un priecāties par to, ka skolotāja profesija neizmirs, jo secinājums no skolēnu puses ir viens – viegli nav, bet interesanti gan!

Šogad devītie skolotājiem bija sarūpējuši gan muzikāli lirisku apsveikumu, gan arī IQ pārbaudi – skolotājiem vajadzēja gan zināt tautasdziesmas par dažādu tematiku, gan svītru samudžinātā kvadrātā meklēt trijstūrus, runāt dzeju un dziedāt. Protams, neizpalika ziedi, svētku kliņģeris un prieks par to, ka mūsu bērni prot atbildīgi rīkoties, rīkot svētkus un radīt pozitīvas emocijas cilvēku sirdīs.

Novembra sākumā Viduču pamatskolas pagalmā ieripoja ļoti savdabīgs un interesants busiņš ar vēl interesantāku uzdruku uz sāna „Patvērums - Drošā māja”. Izrādās – tas bija informatīvais treileris, un jaunieši, kas ar to atbrauca, skolēniem stāstīja, kā sevi pasargāt un ko darīt, lai nenokļūtu verdzībā, lai mēs netiktu iesaistīti cilvēku tirdzniecībā. Šīs akcijas dalībnieki informēja un skaidroja skolēniem, kā rīkoties un kur vērsties pēc palīdzības, ja tomēr ar jums tāda nelaime ir notikusi, kā pasargāt sevi un savus radus un draugus no nokļūšanas ļaundaru gūstā.

Lai atzīmētu Latvijas 96. dzimšanas dienu, šajā mācību gadā tika rīkota erudīcijas spēle klašu grupām, kurā skolēniem, ievērojot stingrus noteikumus, bija jāatbild uz  jautājumiem, kas saistījās ar dažādām norisēm, vietām, objektiem, cilvēkiem, dabu, sportu, mūziku, mākslām Latvijā.

Atbildot uz jautājumiem, klašu komandām bija jāsavāc burti un tie jāsakārto alfabēta kārtībā. Skolēni ar interesi un aizrautību iesaistījās spēlē un atzina, ka šādas aktivitātes varētu skolā notikt arī biežāk.

Protams, ka visgaidītākie svētki skolā ir Ziemassvētki. Kāpēc? Tāpēc, ka tiem seko skolēnu ziemas brīvdienas! Kurš gan tās negaida!

Šogad skolas Ziemassvētku pasākums „Ziemassvētku jampadracis skolas pagalmā” patiešām norisinājās skolas pagalmā. Pasākuma ieskaņā tika dziedātas ķekatu dziesmas, un skolotāji informēja skolēnus un sanākušos ciemiņus par pasākuma norisi. Katrai klasei tika iedota ceļojuma karte un rosība varēja sākties.

Vairākās skolas pagalma vietās un arī telpās atradās radošās, izzinošās darbnīcas, kurās skolēniem bija jāparāda sava atraktivitāte, jāmin mīklas, jānosaka pēc garšas un smaržas tējas un garšvielas, ar aizsietām acīm jāzīmē Ziemassvētku vecītis, jāšķiro pupas un zirņi, jāpiedalās rotaļās, jāzīlē nākotne, jāizspēlē latviešu tautas ticējumi, jāraksta novēlējumi Jaunajam gadam un pašiem jāsacer savas klases pasaka.

Skolēni un ciemiņi ar interesi piedalījās pasākumā, kur noslēgumā skolas pagalmā ieradās arī Ziemassvētku vecīša vietnieks – pagasta pārvaldnieks, viņš bija atvizinājis skaistus dāvanu maisus, ko saņēma katras klases kolektīvs tad, kad klases audzinātājs to bija nopelnījis dziedot, dejojot vai norunājot dzejoli.

Arī skolēni, kuri 1.semestrī bija mācījušies optimāli, saņēma pateicības balvas.

Skolas pavārītes bija sarūpējušas īstu tradicionālo Ziemassvētku  mielastu – sautētus kāpostus un desiņas, ko baudījām ārā pie ugunskura un svētku eglītes.

Diena patiesi izvērtās radoša un interesanta.

Vēlot visiem veselīgu, laimīgu, veiksmīgu un radošām domām bagātu Jauno 2015. gadu –

Viduču pamatskolas latviešu valodas skolotāja L.Babāne


 

 

19.01.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...