Viļakas novada domes mājas lapa

Brīnumu gaidīšanas laiks Viļakas pamatskolā

Katru decembra pirmdienu Adventes vainagā iedegās kārtējā no četrām svecītēm. Katru nedēļu ieklausījāmies 2.klases  teātra pulciņa bērnu teiktajā, kopā ar skolotāju Irēnu  Loginu viņi ieskandināja  ziemu un  iededza pirmo svecīti Adventes vainagā arī Viļakas kultūras namā.

Decembra sākumā skolā pulcējās skolēnu vecāki uz izglītojošu lekciju par audzināšanas jautājumiem. Mācību gada sākumā anketās vecāki atzina, ka reizēm ir grūti izprast savus bērnus, tāpēc psihoterapeite Iveta Gargurne vadīja lekciju par to „Kā labāk saprast savu bērnu”.

Viļakas pamatskolas lasītavā varēja apskatīt  izstādi par K. Skalbes daiļradi, norisinājās konkurss "Kārļa Skalbes daiļrades apcirkņi". Konkursā  piedalījās četras meitenes. Šajā konkursā nevienam piešķirt 1.vietu nevarēja, bet 2. vietu ieguva Kintija Zelča un Inga- Vera Svātiņa, Kintija Bizune, bet pateicības rakstus saņēma Viktorija Kokoreviča un Dace Kokoreviča. Konkursa jautājumi bija par K. Skalbes grāmatām, viņa biogrāfiju un daiļrades darbiem. Viens no jautājumiem bija par 2014. gada nācijas mīļāko grāmatu un šogad tā ir K. Skalbes grāmata "Kaķīša dzirnaviņas". Meitenēm ļoti patika meklēt informāciju un tādā veidā uzzināt daudz ko jaunu par K. Skalbi, viņa daiļradi un biogrāfiju.

5.un 6.klasē Rutta Jeromāne novadīja literāro stundu par K.Skalbes daiļradi.
15. decembra rītā Viļakas novada bibliotēku apmeklēja Viļakas pamatskolas 1. klases bērni un viņu skolotāja Inese Rēvalde. Pirmklasnieki ekskursijas laikā iepazinās ar bibliotēkas telpām un piedalījās tematiskā priekšpusdienas stundā ,,Pasaules ceļos sasildīs tevi viens vārds”, kas veltīta dzejniekam Leonam Briedim. Bibliotēkas vadītāja Vija Circāne iepazīstināja bērnus ar bibliotēkas piedāvājumu plašo klāstu un skolas jaunāko klašu bērniem piedāvāto literatūru. Bibliotekāre Aija Lesniece pastāstīja par dzejnieka Leona Brieža daiļradi un lasīja pasakas no 2014. gadā mazo lasītāju mīļākās Kārļa Skalbes grāmatiņas “Kaķīša dzirnavas”.Literārās stundas noslēgumā mazie lasītāji paši ķērās pie grāmatu lielās lasīšanas un vienbalsīgi solījās, ka turpmāk gan skola, gan bibliotēka būs viņu otrās mājas.

https://vilakabiblio.wordpress.com/2014/12/16/1-klase-biblioteka/

Decembris ir labdarības laiks, tāpēc daudzi 1.,2.,5.klases skolēni iesaistījās labdarības akcijā, gatavojot Ziemassvētku apsveikumus, cerams, ka apsveikumi priecē un sasilda saņēmēju sirsniņas.

Viļakas pamatskolā Ziemassvētku uzvedums – pasaka ir ikgadēja tradīcija. Katru gadu skolotāji kopā ar bērniem sagatavo priekšnesumus, sagādājot patiesu prieku saviem skatītājiem – vecākiem, vecvecākiem, ģimenes locekļiem. Uzvedums parasti tiek gatavots tā, lai tajā piedalītos pilnīgi visi skolas bērni. Šogad mēs iejutāmies  Kārļa Skalbes pasakas "Kaķīša dzirnaviņas" varoņu lomās. Pasākumā satikās kaķi, prinči un princeses, rūķi, zirgi, suņi, lai dziesmās, dejās, ludziņās izspēlētu „Kaķīša dzirnaviņu” stāstu.  Noslēgumā cienāšanās ar garšīgiem pīrādziņiem.

Mācību semestris beidzās ar jautru noskaņu, sniega gaidīšanu un pelnītajiem saldumiem. Esam sasparojušies tālākajam darbam. Lai nākošais mācību cēliens ir tikpat možs un bagāts! Veiksmi mums visiem 2015.gadā!

Žurnālistu pulciņš, skolotāja Inese Rēvalde, sadarbībā ar Viļakas novada bibliotekārēm

 

 

12.01.2015
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...