Viļakas novada domes mājas lapa

Ciemos pie vecmāmiņas!

Kur ir vislabākie tēvi? Nu, protams, ka Medņevas pusē! Jebkurš bērns, kurš apmeklē PII „Pasaciņa”,  to apliecinās kā vistīrāko patiesību. Par to kārtējo reizi pārliecinājās arī skolotājas, kad tēvu pasākumā iestādes zāle pildījās ar lielu vīru runām. Neskatoties uz darbiem, pienākumiem un aizņemtību, viņi izbrīvēja laiku, lai kopā ar saviem bērniem piedalītos jautrās sportiskās aktivitātēs. Mazie droši ņēma aiz rokas lielos kā iedrošinādami un uzmundrinādami.

Kad visi bija saskaitījušies un pārskaitījušies, sadalījušies komandās, aktivitātes varēja sākties. Šoreiz pasākuma nosaukums bija „Ciemos pie vecmāmiņas”.  Ceļojums ar rotaļu mašīnīti varēja sākties, ja tētis bija atradis bērna zīmēto  māmiņas  portretu. Ceļojums ritēja gandrīz pilnīgi gludi, bija tikai daži  nelieli ceļu satiksmes pārkāpumi, par kuriem bija izteikti nelieli mutiski brīdinājumi. Kad visi bija sabraukuši pie vecmāmiņas, viņus tur gaidīja dažādi darbi.

Pirmkārt, vecmāmiņa vēlējās, lai viņai uzceltu jaunu māju. Sākās intensīvs darbs: vienai komandai svarīgāki bija darba tempi, otrai svarīgāka šķita darba kvalitāte.

Otrkārt, uz auklas bija jāizkar un ar knaģiem jāpiestiprina izmazgātā veļa. Dažiem tēviem bija redzamas  zināmas iemaņas šī darba veikšanā, bet daži tikai mācījās to darīt. Varbūt tas bija īstais laiks un īstā vieta, kur to apgūt.

Kamēr piekususī darba devēja -vecmāmiņa nosnaudās, bērni ar saviem tēviem un lielajiem brāļiem varēja doties rikšotāju izjādēs, kā arī ar slotu uzspēlēt florbolu: soda sitienus no vietas.  Kad vecmāmiņa pamodās, viņai bija sasāpējusies roka no padarītajiem darbiem, tāpēc tētiem bija jāizslauc viņas kaza un jāpadzirda bērns ar pienu. Šajā aktivitātē tēvi saviem bērniem visvairāk patika. Kā nu ne, lai kaza nesabadītu,  tēti maskējas ar vecmāmiņas priekšautu un lakatu. Un kā viņi palīdzēja viens otram tikt galā ar šiem, viņiem tik svešajiem apģērba gabaliem!

Tad vecmāmiņai sakārojās ābolus. Tētim un bērnam nu jāuzvelk galošas- papīra kastes un jādodas pēc āboliem uz pagrabu. Ābolus stiepa abas komandas cītīgi, kamēr vecmāmiņa teica: nu jau pietiks!

Kamēr vecmāmiņa dodas kārtējā diendusā, arī tēti ar bērniem dosies ceļojumā ar paštaisītām lidmašīnām uz Kanāriju salām pasauļoties. Katram sanāca citādāka lidmašīna, arī Kanāriju salas katram savā zāles vietā izrādījās.

Noslēgumā lielie dalībnieki saņēma pateicības par piedalīšanos pasākumā, bet mazie dalībnieki – dāvanas un saldumus, saldumus saņēma arī līdzjutēji.

Pasākums bija jautrs un atraktīvs. Bērni juta līdzi saviem tēviem, tēvi uzmundrināja savus bērnus, palīdzēja tikt galā ar uzdevumiem. Prieks par darbošanos bija visiem, arī par kopā būšanu bija prieks. Visi –gan lieli, gan mazi guva pozitīvas emocijas.

Kur gan ir vislabākie tēvi? Protams, ka Medņevas pusē, PII „Pasaciņa” bērniem. Liels paldies visiem mūsu tētiņiem, ka atradāt laiku un kopā ar saviem mīļajiem bērniem piedalījāties  pasākumā!

Skolotāja Biruta  Konovalova

02.12.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...