Viļakas novada domes mājas lapa

Patriotu nedēļa Žīguru pirmsskolas izglītības iestādē „Lācītis”

7.novembrī Žīguru pirmsskolas izglītības iestādes „Lācītis” skolotāja Diāna Krampuža aicināja vecākus uz radošo pēcpusdienu, kuras laikā bērni kopā ar vecākiem gatavoja savu dāvanu Latvijai dzimšanas dienā. Kopīgi izgatavoja lukturīšus- apgleznoja vai dekupāžas tehnikā ar salvetēm aplīmēja burciņas, aplicēja karodziņus Latvijas karoga krāsās.

Noslēgumā katram dalībniekam gan lielam, gan mazam par piedalīšanos tika dāvināta lentīte Latvijas karoga krāsā.

Lāčplēša diena nav tikai pagātnes liecība- tā ir diena, kad patiesā cieņā godinām katru mūsu karavīru, kurš savus dienesta pienākumus pilda Latvijā vai ārpus tās robežām. Tāpēc svētku patriotisko nedēļu izglītības iestādes vecākās grupas bērni iesāka ar  ekskursiju uz Valsts Robežsardzes Viļakas pārvaldi, kur mūs sagaidīja cilvēki formas tērpos. Bērni ar lielu interesi klausījās stāstījumu par formas tērpu, par robežsardzi un tās vēsturi. Iepazināmies ar telpām un aparatūru, kas atrodas pārvaldes ēkā.

Valsts  robežsardze  ir Latvijas  valsts  drošības pamatakmens. Galvenais robežsargu uzdevums  šodien, tāpat kā pirms 95 gadiem,  ir palicis nemainīgs - robežas uzraudzība un kontrole. Sveicām robežsardzi 95. dzimšanas dienā ar bērnu gatavotajiem darbiņiem.

Tomēr vislabāk bērniem patika robežsargu suņa uzstāšanās, kurš lieliski paklausīja savam saimniekam, kā arī parādīja dažus viņa darba momentus. Mūsu zēniem un arī meitenēm acis iemirdzējās, kad tuvojamies tehnikai, kas atradās pagalmā. Vērojam kvadraciklus, kuri piedalījās parādē Daugavpilī un piedalīsies parādē Rīgā. Mēs varējām izmēģināt tos- pasēdēt un iejusties vadītāju lomā, apsolīja pavasarī izvizināt ar kvadracikliem. Kad izaugsim lieli būsim robežsargi: solīja bērni robežsargiem.

Izjūtot lepnumu un gandarījumu, pateicamies par jūsu nesavtīgo dienestu un sakām  lielu paldies  Viļakas pārvaldei par iespēju iepazīties ar viņu darbu un ceram uz turpmāko sadarbību.

11. novembra pēcpusdienā   kopīgi godināt brīvības cīņu dalībniekus, piedalīties svētku pasākumā Viļakas katoļu baznīcā un nolikt iedegtu svecīti brīvības cīnītāju piemiņas vietā  devās rūķīšu grupas bērni  kopā ar ģimenes locekļiem. Daudzi no mums šādā pasākumā piedalījās pirmo reizi un, īpaši bērniem, tā bija personīga saskaršanās ar savas tautas vēsturi. Vēl ilgi bērnos valdīs , tās pozitīvās emocijas, ko viņi guva apmeklējot pasākumu baznīcā, kopīgi ejot gājienā ar iedegtu pašu rokām gatavotu lukturīti, kā arī svētku brīdis cīnītāju piemiņas vietā.

Aicinu katru paturēt prātā vērtības, kas visos laikos mūsu tautai devušas spēku- ticību sev un savām spējām, apņēmību īstenot savus sapņus, neatlaidību apgūt jaunas zināšanas, prieku par labi padarīto darbu un lepnumu par kopīgi sasniegto.

14. novembrī iestādes kolektīvs, vecāki un bērni sapulcējās zālē uz svinīgo pasākumu veltītu Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienai. Pasākums iesākās ar iestādes vadītājas uzrunu un valsts himnas nodziedāšanu. Turpinājumā bērni runāja latviešu dzejnieku dzeju par Latviju, tās krāšņumu, mīlestību pret to. Dziedāja dziesmas, veltītas Dzimtenei un Tēvzemei, dejoja latviešu tautas dejas. Par īpašu svinīguma gaisotni pasākuma laikā parūpējās skolotājas Elita un Daiga, sapošot bērnus baltās blūzēs un kreklos, apsienot prievītes valsts karoga krāsās, kā arī telpu noformējums. Koncerta beigās bērnus sagaidīja pārsteigums, lāzera salūts. Vakarā, iestādes laukumā augošajā kokā, tika iekarināti lukturīši, ko bērni kopā ar vecākiem bija pagatavojuši radošajā darbnīcā.

Skolotājas E. Locāne, D. Krampuža

20.11.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...