Viļakas novada domes mājas lapa

Rekavieši izstaigā senlatviešu gaitas gada garumā

Kas ir Latvija? Tā ir Baltijas jūra ar daudzajām ietekām, tie ir ezeri, lauki, meži, mājas…. Latvija tie ir cilvēki, kas stingri turas savā zemītē, smeļoties spēku dabā,  dziesmās, līdzcilvēku atbalstā, senču spītā un darba mīlestībā.

Latvijas Republikas proklamēšanas dienas priekšvakarā, Rekavas vidusskolas skolēni izstaigāja vecvectēvu gaitas gada garumā, mēģinot saprast, kā senlatvieši darīja darbus bez tehnikas, kā zināja gaidāmo laiku bez meteoroloģisko dienestu  ziņām, kā atpūtās un kur smēla gan fizisko, gan garīgo spēku.

Katra klase bija sagatavojusi priekšnesumu par latviskajiem svētkiem vai atzīmējamo dienu. 1.klase pastāstīja par Saules lielo lomu cilvēku dzīvē. Jo garāka diena, jo vairāk gaismas, siltuma, jo vairāk darbu varēja izdarīt.

Gadskārtu aplis sākās ar tuvākajiem svētkiem – Mārtiņdienu un beidzās ar Miķeļiem, kad pēc tirgus skaļuma un līgavu derībām iestājās klusais veļu laiks- Dievaines, kad sētā nāca mirušo piederīgo veļi. Ļaudis saviem senčiem lūdza palīdzību un aizsardzību nākamajam gadam. Senlatvieši sekoja Visuma likumam - uzturēt saikni ar pagātni, lai tagadne būtu gaismas pilna.

Pasākuma noslēgumā izskanēja doma, ka mums, latviešiem, jābeidz bēdāties un jānovērtē tas, kas mums ir dots. Mūsu senču dzīve bija daudz grūtāka, bet viņi atrada laiku priecāties par dabu, apciemot radus un no sirds izlustēties pēc labi padarīta darba.

Rekavas vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā A.Keiša

 

20.11.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...