Viļakas novada domes mājas lapa

Rekavas vidusskolā svin Lāčplēša dienu

11.novembris Rekavas vidusskolā, tāpat kā visā Latvijā aizritēja svētku noskaņā. Sporta zālē notika tradicionālā  Lāčplēša dienai veltītā ierindas skate.

Svētku ieskaņā Lāčplēša dienas notikumus Rīgā savā stāstījumā atainoja skolas vanadzēnu kopas dalībnieki un skolotājas.

Šogad kopā ar vecākajiem skolasbiedriem soļoja un ierindas mācības elementus izpildīja arī sākumskolas audzēkņi. Klašu kolektīvi vairākas nedēļas skolotāja Jāņa Dokāna vadībā un audzinātāju atbalstīti, trenējās ierindas mācībā, domāja par noformējumu. Skolotājs Guntis Priedeslaipa palīdzēja izvēlēties un iemācīties dziesmu.

Ierindas skati vērtēja kompetenta žūrija: skolotāja Ruta Duļbinska, policijas pārstāvis Edgars Bukšs un robežsardzes pārstāvis Edgars Vizulis. Klases tika vērtētas pēc vairākiem kritērijiem. Tajos  izvērtēja gan klases kā komandas darbu, gan arī komandiera prasmes, gan vizuālo noformējumu.

Šogad labākos rezultātus uzrādīja apvienotā 4.-5.klašu komanda, 7.klase un 11.klase. visiem dalībniekiem liels paldies par piedalīšanos un nelielas pateicības dāvanas. Uzvarētājas klases dosies ekskursijā uz mūsdienīgo Balvu novada muzeju. Šķilbēnu pārvaldes vadītājs vēlēja saglabāt šo skaisto tradīciju un sveica uzvarētājus.

Pusē četros pulcējamies pie ugunskura, lai atcerētos vēsturiskos Lāčplēša dienas notikumus. Svaigā gaisā un svētku noskaņās ļoti garšoja pašu saceptās maizītes un siltā tēja.

Svecīšu – lāpu gājiena laikā atcerējāmies tos, kuri atdeva savas dzīvības, lai mēs varētu turpināt viņu iesākto un būt lepni par paveikto.

Teksts un foto MK „Cilvēks un sabiedrība” vadītāja Inese Cibule

 

 

 

13.11.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...