Viļakas novada domes mājas lapa

Košais rudens laiks Viļakas pamatskolā

Rudens koši iedzīvina skolas telpas - rotājumos gozējas košas lapas, skolēni ar vecāku un skolotāju atbalstu veido Baltijas ceļu no ziediem, lasa „Bērnu žūrijas”grāmatas, skolas gaiteņos smaržo gardi ēdieni, kurus pagatavo pavārītes virtuvē. Oktobrī daudz darba.

Ļaujies mieram,
Ļaujies gaismai,
Ļaujies mīlestībai.
Viss ir tevī.
Tas, kas apkārt ir tikai atspulgs.
Kāda gaisma būs tevī, tādu atstarosi,
Kāda mīla tevī,
Tādu sajutīsi pret sevi no citiem sūtītu,
Kāds miers tevī, tādā dzīvosi.
Viss sākās no tevis.....

3.oktobrī Viļakas pamatskolas zālē notika pasākums, kurš veltīts mūsu mīļajiem un jaukajiem skolotājiem. Pasākumu vadīja 6.klases skolnieki ar svecītēm rokās. Šajā skaistajā pasākumā piedalījās arī Viļakas pamatskolas koris un ansamblis ar ļoti skaistām dziesmām "Bibliotēka", "Vēl soli" skolotājas KarīnasRomanovas vadībā. Visus pasākuma dalībniekus priecēja ģimnāzijas skolēns Normunds Orlovs, kurš mācās 12.klasē, viņa pirmā skola ir bijusi Viļakas pamatskola. Viņš uzstājās ar saviem sacerētajiem dzejoļiem un sakomponētajām dziesmām, kuras spēlēja uz ģitāras. Pasākuma noslēgumā katrai skolotājai kamolītībija jāietin savas labākās atmiņas par skolā nostrādātajiem gadiem. Bija patiess prieks vērot, ka skolotāji smaida un ir patiesi priecīgi. Skolēni  vēlētos, lai tā būtu vienmēr.

Arī oktobrī turpinājās sadarbība ar  muzeju un novada bibliotēku.

14. oktobrī  6.klases skolēni kopā ar audzinātāju Ilzi Šaicāni devās uz Viļakas novada bibliotēku, lai apmeklētu  atmiņu stunda ,,Ja vajadzētu, stāvētu atkal!”. Pasākumu atklāja bibliotēkas vadītāja Vija Circāne ar izjustu  stāstījumu par Sprīdīti, ar pasākumu dalībniekiem tikās Baltijas ceļa un 1991. gada barikāžu dalībniece, pensionētā skolotāja Albīna Veina, kura dalījās atmiņās parBaltijas ceļu  pirms 25 gadiem, par vērtībām, kas mūsu tautai jānosargā. Tā ir gan teritorijas nedalāmība, gan sava valoda un tradīcijas, gan savs valstiskums.
Atmiņu stunda beidzās ar kopīgi dziedātām tautasdziesmām, kā arī izstādes apskati, kas veltīta Baltijas ceļa 25. gadadienai.Vairāk informācijas par pasākumu: https://vilakabiblio.wordpress.com/2014/10/14/atceres-pasakums-baltijas-celam-25/

Bet, kas tas ir? Uzmini! Mirdz kā zelts, nav zelts, tek kā ūdens, nav ūdens.

1.klases skolēni zina, ka tie ir graudi. Uztura speciālisti atzīst, ka aptuveni pusei no uztura ir jāveido graudaugu produktiem.  Lai veicinātu skolēnu zināšanas par graudaugu lomu uzturā, tiek rīkots projekts Putras programma skolās. Viļakas pamatskolas 1.klases skolēni iesaistījās dažādās aktivitātēs, lai uzzinātu, kāpēc ir svarīgi ēst putras un kāpēc putras ēd sportisti, mūziķi, aktieri.Izmantojot Rīgas Dzirnavnieka piedāvātos materiālus, notika Putras stunda un 1.klases veica dažādus uzdevumus: mācījās izprast latviešu tautas sakāmvārdus, interesantus ticējumus, iepazinās ar putras gatavošanas receptēm, izprata, ka putras ēšana labi sader ar sportošanu, minēja mīklas. kā arī  nobaudīja gardo Herkuless auzu biezputru ar pienu un šokolādi, ko saņēma dāvanā.Šogad graudaugu produkti “Herkuless” svin 60 gadu dzimšanas dienu. Visjaukākais skolēniem likās izveidot dzimšanas dienas dāvanu, skolā tapa izstāde  “Putrai dzimšanas diena”.

Tomēr viens no gaidītākajiem pasākumiem skolā ir Iesvētības 5.klasei,kuras tradicionāli organizēja un vadīja 6.klases skolēni(audzinātāja Ilze Šaicāne). Jau no paša rīta visus sagaidīja īpaši smaidīgas meitenes (pārģērbušies 5.klases zēni) un pieklājīgi puiši (stilīgos apģērbos 5.klases meitenes). Šīs norises mērķis - atraktīvā veidā labāk iepazīt skolas biedrus. Skolēni veica dažādus neparastus uzdevumus, nodeva zvērestu, saņēma dāvanas, izpriecājās diskotēkā un teic skanīgu „Paldies” pasākuma vadītājiem.
Novembris skolā Latvijas mēnesis, bet  Latvija – tie esam mēs paši.

Žurnālistu pulciņa dalībnieki, skolotāja  Inese Rēvalde

02.11.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...