Viļakas novada domes mājas lapa

Ģeogrāfijas skolotāji mācās

 

29.oktobrī Balvu Valsts ģimnāzijā pulcējās Alūksnes, Apes, Balvu, Baltinavas, Rugāju un Viļakas novadu ģeogrāfijas skolotāji, lai tiktos ar izcilu republikas mēroga ģeogrāfijas skolotāju- praktiķi, daudzu mācību grāmatu un līdzekļu autori, Alberta koledžas un izdevniecības „Lielvārds” tālākizglītības centra lektori- Agru Lipsbergu. Lai gan viņas darba slodze ir milzīga, skolotāja labprāt piekrita novadīt kursus par tēmu „Latvijas dabas un saimniecības ģeogrāfija”.

Skolotāja Agra Lipsberga strādā divās skolās un visu savu brīvo laiku velta ģeogrāfijas mācību līdzekļu izstrādei un to pilnveidošanai, ejot laika garam līdzi. Viņai ir cieša sadarbība ar izdevniecību „Lielvārds”, kur viņa ir izdevusi kompaktdisku „Skolotāja grāmatas un interaktīvās darblapas kontinentu ģeogrāfijā 7. un 8. klasei.” Daudzi pedagogi jau strādā ar viņas veidotajām interaktīvajām darblapām.

Kursu gaitā skolotāji datorklasē darbojās ar vairākām interneta adresēm, kuras ir lietderīgi pielietot mācību procesā Latvijas ģeogrāfijā par tēmu „Klimats”. Pedagogitika iepazīstināti ar meteoroloģisko dienestu mājaslapām, tur atrodamajām sinoptiskām kartēm, animācijām, satelītattēliem, klimatiskajiem rādītājiem. Kursu dalībnieki praktiski darbojās uz datora, pilnveidojot savas prasmes. Skolotāji paši iemācījās veidot praktiskos un pārbaudes darbus. Izmantojot meteodienestu datus, tika apgūtas krustvārdu mīklu veidošanas prasmes, individuālas, katram skolēnam atšķirīgas, kā arī zīmētas klimatogrammas.

Kursu otrajā daļā tika iegūta jaunākā informācija Latvijas saimniecības ģeogrāfijā. Skolotāji iepazinās ar tūrisma nozari saistītu organizāciju mājaslapām.

Agra Lipsberga labprāt dalījās pieredzē ar savām izveidotajām datorprezentācijām. Viņa ir liela ceļotāja, pati ir vadījusi vairākus ārzemju braucienus ģeogrāfus interesējošos pasaules objektos, daudz fotografējusi un to visu ielikusi savās datorprezentācijās. Pie lektores varēja iegādāties diskus par viņas pēdējiem ceļojumiem uz Ķīnu un Franciju. Sajūsmu izraisīja viņas veidotās prezentācijas par Igauniju, Lietuvu, ekosistēmām,ūdenssaimniecību un ceļu būvi Latvijā. Skolotāja nesavtīgi dalās pieredzē ar saviem kolēģiem- ģeogrāfiem, katram kursu dalībniekam iedodot disku ar savu veikumu, par ko ģeogrāfijas pedagogi ir īpaši sajūsmā. Paldies lektorei par darbu.

Paldies Balvu novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta pārvaldei, īpaši T. Čudarkinai. Paldies Balvu Valsts ģimnāzijai kā kursu īstenotājas iestādei, īpaši skolotājai Valentīnai Pužulei par uzņemšanu un kafijas tasi.

Viļakas novada Dabaszinību metodiskās apvienības vadītāja Lilita Šaicāne, ģeogrāfijas skolotāja

 

02.11.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...