Viļakas novada domes mājas lapa

Putras svētki Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē „Pasaciņa”

Piektdienas rītā garšīgas smaržas izplatījās gandrīz pa visu Medņevas pagastu. Kas gan tā jauki smaržo – domāja Kaķis, soļodams pakaļ savai saimniecei. Šīs smaržas vilināti, pirmsskolas izglītības iestādes „Pasaciņa” zālē saripojuši skaisti ābolīši no „Ežuku” grupiņas, dažādi meža dzīvnieciņi no „Rūķīšu” grupiņas, mazie pavāriņi no „Lāčuku” grupiņas, cienījamie viesi -ciema iedzīvotāji, kā arī svētku Saimniece un viņas Kaķis. Protams, ka, mērojot garo ceļu uz iestādi, Kaķim atgadījās dažādi neparedzēti piedzīvojumi. Kā tās lauku pelītes var kaitināt kaķus, ka var pazaudēt ceļu, pa kuru gāja un nonākt liela meža vidū ar vienu vienīgu taciņu. Labi, ka tā veda uz „Pasaciņu”! Taču nekas vēl nav nokavēts, Kaķis iemanās ieskriet zālē pat ātrāk nekā viņa Saimniece. Nu, lielā putras diena var sākties, jo tagad gan visi ir sanākuši te.

Saimniece grib zināt, vai bērni labprāt putras ēd, kādas putras bērni zina? Kamēr bērni sauc putras, Kaķis uztraucas, kas gan šodien putru vāra? Nu, protams, ka tā ir iestādes pavārīte Aija, viņai būšot divi palīgi – auklītes Skaidrīte un Terēzija. Tā savu Kaķi mierina svētku Saimniece.

Kaķis kļūst arvien laimīgāks, jo „Lāčuku” grupiņas bērni ar savu dziesmu aicina paciemoties gan Putras ciemā, gan Desiņciemā, gan pie Piena upes. Kaķis atzīstas, ka viņš pie Piena upes varētu gulēt veselu dienu, tik ik pa laikam palakt pieniņu. Saimniece viņam atgādina, ka ir jau rudens, līst lietus, vai nu Kaķim patiktu slapjā zālē gulēt. Kaķis negribot atgriežas realitātē, patiešām – ir rudens, pašam pilnās ķepas ar skaistām, krāsainām rudens lapām, ar kurām viņš laižas dejā ar mazajiem „Ežukiem”.

Interešu centra dziedātāju un dejotāju pulciņa bērni dzied par to, kā līst lietus, kā ābolīši krīt... Jā, tur arī Kaķim ir ko piebilst: arī Kaķi varot iesnas dabūt, ja stipri samirkst lietū. Un ar āboliem arī esot tīrais negals: vakara pastaigas laikā ne reizi vien kāds uz galvas uzkrīt... Kāds ābols – tāds puns starp ausīm! Nu – sāpīgi! Tāpēc labāk lietus laikā ir sēdēt uz silta mūrīša un klausīties no turienes lietus dziesmiņu uz palodzes, vai pulksteņa dziesmiņu, vai ezīša dziesmiņu...

„Rūķīšu” grupiņas bērni dzied, kā pelītes maļ graudiņus, lai būtu putraimi putriņai un miltiņi garšīgam kukulītim. Kaķis jau laizās vien, kā gribas putriņu, bet Saimniece saka, ka viņam tikšot tikai sakasnītis. Kaķis atbild, ka nezina, kas tas sakasnītis par zvēru esot, tāpēc neēdīs. Pēc Saimnieces skaidrojuma Kaķa domas mainās un viņš jau nepacietīgi sauc: gribu, gribu, gribu! Saimniece apsauc nepacietīgo Kaķi, lai nonāktu pie putras bļodiņas ir nepieciešama tāda īpašība kā čaklums. No „Lāčuku” grupas bērnu dziedātās dziesmas „Es ar savu čaklumiņu”, Kaķis gūst sapratni, ka čaklums ir katras saimnieces goda lieta. Nu, jā! Kaķis atzīst, ka viņam gadījusies čakla saimniece! Vai viņš gadījies čaklai saimniecei?  Tur vēl jāpadomā Kaķim.

Saimniece jautā vai viņš zina, kam domātas karotes? Lai gan Kaķim tādus rīkus nevajag, viņš zina, ka ar karotēm cilvēki ēd putru. Taču „Rūķīšu” bērni aicina dejot ar karotēm. Vai, cik jauka deja! Bet, vai nevajadzētu jau baudīt putru – Kaķis paglauda vēderu. Saimniece piekrīt, jau ir laiks ēst putru! Pavārītes Aijas palīgi atnes lielo katlu, kā nu smaržo!

Visi ēd garšīgo putru, bērni apgalvo, ka tik garšīgu putru nav ēduši un lūdz otro porciju. Savās grupiņās bērni vēl dzer pienu.

Arī Kaķim tika sakasnītis un vēl - viņš pirmdien dosies pie iestādes pavārītes Aijas un lūgs šis garšīgās putras recepti.

Pirmsskolas skolotāja Biruta Konovalova

13.10.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...