Viļakas novada domes mājas lapa

Mazpulcēni prezentē savus darbus

Šis rudens ir aktīvs ne tikai lauksaimniekiem, piemājas saimniekiem, bet arī mazpulcēniem. Mazpulkos sākušās rudens skates un tirdziņu laiks. Oktobra nogalē notiks Rudens Forums vēsturiskajos novados, līdz kuram novada mazpulku skatē izvirzītajiem mazpulcēniem ir jāpaspēj izdarīt pēdējie darbiņi sava veikuma prezentēšanai, lai saņemtu Latvijas Mazpulka sertifikātu.

7.oktobrī Viduču pamatskolā pulcējās trīs mazpulki, lai piedalītos mazpulku starpnovadu skatē. Viļakas novadu pārstāvēja 1018.Viduču mazpulks (vadītāja Māra Medne), Rekavas vidusskolas mazpulks (vadītāja Ilze Saidāne) un Baltinavas vidusskolas mazpulks (vadītāja Laura Meščanova). Piedalījās arī skolotāja Devgasija Aleksandrova, kura daudzus gadus ir veltījusi mazpulku atjaunošanā un darbībā Viduču pamatskolā, kā arī bijušajā Balvu rajonā.

Interešu izglītības metodiķe Inese Circene uzrunājot klātesošos atklāja, ka priecājas par mazpulcēnu paveikto, jo pagājušajā gadā nopirkusi  jaunu kartupeļu šķirni un šogad ieguvusi labu ražu.

Nodziedājuši mazpulku himnu, tika prezentēti darbi. Kristīne Miļoviča dalībniekus iepazīstināja ar ārstniecības augiem savas mājas apkārtnē un atklāja, ka negaršojot pelašķu tēja. Turpretim Zintis Dvinskis savus mazpulka biedrus un visus pārējos iepazīstināja ar savas māsas Andras dzīvesstāstu. Mairita Dukovska prezentēja darbiņu par 1018.Viduču mazpulka izpēti un pastāstīja par Staņislavas Šaicānes-Vērses dzīves gājumu, kura bijusi aktīva mazpulka dalībniece 1018.Viduču mazpulka pirmsākumos 20.gadsimta  30.-40.gados.

Savas dzimtas saknes pētījusi un ar lepnumu par saviem radiem stāstīja Viktorija Kušnere no Baltinavas vidusskolas mazpulka. Eva Kaša iepazīstināja  ar līdzpaņemtajiem draugiem –trušiem un atklāja, ka šiem mazajiem kustoņiem  ir laba atmiņa un būri varot sataisīt pa divām trijām dienām.

Svjatoslavs Dankovskis no Upītes pamatskolas apbūra skates dalībniekus ar ģitāra spēli un klātesošajos iepazīstināja  ar zirgkopības un mūzikas tradīcijām romu tautībai.

Dažādus sierus varēja nobaudīt no Elvitas Krakopes mājām, kur sieru meistare ir mamma Dina. Tika piedāvāti dažādi-ar ķimenēm, aprikozēm, rozīnēm. Elvita secināja, ka ģimenē visiecienītākais  esot  ķimeņu  un tētim garšojot pikantais siers.

Par vīnogu audzēšanas iespējām Upītē darbu prezentēja Sintija Vizule. Par 2.Pasaules kara cilvēku atmiņām stāstīja Sanija Strumpe.

Par izstrādātu un aizstāvētu darbu katrs mazpulcēns saņēma Pateicību, un žūrija nolēma, ka uz Latgales Forumu brauks: Kristīne Miļoviča un Mairita Dukovska no 1018.Viduču mazpulka, Viktorija Kušnere un Eva Kaša no Baltinavas vidusskolas mazpulka un Elvita Krakope no Rekavas vidusskolas mazpulka.

Informāciju sagatavoja
Terēzija Babāne
Lietvedības, komunikācijas un informācijas nodaļas vadītāja

08.10.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...