Viļakas novada domes mājas lapa

Dzejas dienas Viļakas pirmsskolas izglītības iestādē

Dzejas dienu ietvaros, mūsu iestādē norisinājās „dzejojamā diena”- vārdiņš pie vārdiņa, dzejolītis piedzima. Šim pasākumam bērni kopā ar vecākiem gatavojās jau nedēļu pirms tam. Bērniem tas bija patīkams kopā būšanas laiks ar saviem vecākiem, radot kaut ko jaunu, vēl nezināmu, neparastu un gala rezultātā interesantu un pārsteidzošu darbu-pašsacerētu dzejolīti. Nedēļas laikā skolotājas ar bērniem iepazina dažādu dzejnieku darbus, runāja tos, iepazina grāmatas un dzejoja paši.

Pasākuma laikā Dzejnieks (Terēzija Brokāne) un Burtu Meitiņa (Inese Saida) lika saprast bērniem, kā top dzejoļi un rodas grāmatas. Burtu Meitiņa ar bērnu palīdzību centās sarakstīt savu dzejolīti, bet izrādās, ka ar burtu pazīšanu vien nepietiek, jāmāk likt un lasīt zilbes, veidot vārdus (ko bērni arī pierādīja, kā viņi to prot), jāmāk veidot teikumi utt.

Pasākuma laikā notika visu grupu mājas darbu prezentācija. Bērni skaitīja savus sacerētos dzejoļus, priecēja visus ar skaistajiem zīmējumiem. Visi piedalījās vienas lielas dzejas grāmatas veidošanā, kurā tika iesieti visi bērnu darbiņi. Uzrakstu šai grāmatai bērni izgatavoja paši, katra grupa izrotājot savu burtu.

Iznākums visiem bija ļoti patīkams, jo tik liela un krāšņa grāmata vēl nebija lasīta. Nu visi esam kļuvuši par autoriem vienai lieliskai, pašu veidotai grāmatai!

Pirmsskolas skolotāja Inese Saida


08.10.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...