Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas skolās izzina vēstures notikumus

Jauno mācību gadu skolu kolektīvi uzsāk ar piedalīšanos pasākumu ciklā „Baltijas ceļam – 25”. 1989.gada 23.augustā 2miljoni cilvēku sadevās rokās un veidoja apmēram 600 km garu dzīvo ķēdi, kas savienoja Baltijas valstu galvaspilsētas. Ar šo akciju tika parādīta spēcīga tautas griba atjaunot Baltijas valstu neatkarību. „Baltijas ceļš” kļuva par vēsturisku simbolu, kas apliecināja, ka trīs mazas valstis spēj radīt garīgo vienotību un bez vardarbības iznīcināt totalitāro režīmu, par ko šī akcija iekļauta UNESCO dokumentālā mantojuma sarakstā.


18.septembrī Viļakas pamatskolā notika Baltijas ceļa stunda 1.-3.un 4.- 6.klašu grupās. Bet, pavadot skaisto rudeni,  24.septembrī tapa ziedu paklājs no rudens veltēm – pīlādžiem, saulespuķēm, āboliem un ziediem.


25.septembrī Viļakas Valsts ģimnāzijā notika pasākums „Baltijas dzīvības ceļā”. Pēc liriska ievada skolēni dzirdēja stāstījumu par vēsturisko Baltijas ceļa nozīmi. Ar pieklusinātu uzmanību klātesošie ieklausījās notikumu aculiecinieka Alda Pušpura stāstījumā. Viņam tās bija gan nezināmas izjūtas, gan neizsakāmas emocijas, esot kopā visiem baltiešiem. Pēc sarunas visi pasākuma dalībnieki vienojās kopīgā dziesmā „Manai tautai”. Bet Baltijas ceļa himnas „Atmostas Baltija” noskaņā ģimnāzijas un Viļakas pamatskolas skolēni un skolotāji veidoja dzīvu ķēdi, lai izjustu, kā tas notika pirms 25 gadiem. Ikviens dalībnieks bija pagatavojis dzijas pīni, kuras tika sasietas kopā un savītas simboliskā ceļa kamolā, kuru skolu direktoriem svinīgi nodeva Baltijas ceļa dalībnieks A.Pušpurs.


Arī pēc 25 gadiem emocijas un izjūtas dzīvas cilvēku sirdīs, par ko liecina rakstīti atmiņu stāsti un sacerēti dzejas darbi. Paldies Ruttai Jeromānei par dzejoli, kas dzima septembra dienās.

R.Jeromāne
"un sadevās rokās tauta
no Tallinas ziemeļos
līdz pat Viļņai
bet vidū – mūsu Latvija,
mūsu Rīga.
Tā plecu pie pleca
delnās sajūtot dzīvības pulsu
dzirdot kaimiņu sirdis pukstam
un brīvību saucot
ne vairs čukstot
bet dziesmās atmodu paužot
un pasaulei rādot
savu spēku un drosmi
ko vēsture
par Baltijas ceļu nosauc."

Iespaidos dalījās Viļakas Valsts ģimnāzijas skolotāja I.Lindenberga


29.09.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...