Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas pamatskolas skolniece konkursa „Dārznīca ” fināliste

Konkurss „Dārznīca”, kas noritēja jau trešo gadu, piedāvāja iespēju Latvijas skolu 1. – 6. klašu skolēniem kļūt par dārzniekiem, 5 mēnešu garumā audzējot trīs interesantus augus – krūmcidoniju, krastu kļavu un vītolu “Hakuro Nishiki”, dokumentējot to augšanas gaitu, kā arī veicot novērojumus un pierakstot secinājumus „Auga dienasgrāmatā”.Skolēni piedalījās konkursā ar lielu interesi un neatlaidību, par ko liecina izvērtēšanai iesūtītie 120 individuālie un 130 komandu darbi, no kuriem labāko darbu autori saņēma lielo balvu - ielūgumu uz noslēguma pasākumu LU Botāniskajā dārzā.

Arī Viļakas pamatskolas 4.klases skolēni kopā ar skolotāju Inesi Rēvaldi piedalījās stādu audzēšanas konkursā, jo ir interesanti pētīt augus. Augu audzēšanā šoreiz saskārāmies ar to, ka nevienam neizdīga krasta kļava, izrādījās, ka tā gājis visā Latvijā, bet konkursa noslēgumā uzzinājām, ka kļava var izdīgt arī nākošpavasar. Kā trešo augu klasē audzējām arbūzu. Liels bija mūsu prieks uzzināt, ka Katrīna Narubina ir iekļuvusi konkursa finālā, pagājušajā gadā viņa izcīnīja 1.vietu. Apbalvošana notika 19. septembrī Botāniskajā dārzā. Kopā ar Katrīnu uz Rīgu devās arī Katrīnas mamma Anita Narubina, pētnieku un žurnālistu pulciņa dalībnieces. Visiem ļoti patika Botāniskajā dārzā, jo tur aug daudz interesantu un neparastu augu. Visinteresantākie mums šķita banānu koks ar augļiem, granātābolu kociņš, citronkoks, makaronu koks. LU Botāniskā dārza gidu pavadībā skolēni devās ekskursijā pa Palmu māju un pētīja augu kolekciju, lai uzzinātu vairāk par augu sēklām un to dīgšanu, par spraudeņu pareizu apsakņošanu un kopšanu, kā arī pārbaudīja savas zināšanas koku lapu atpazīšanā. Skolēniem tiks rīkota arī praktiska augu pavairošanas meistarklase, kuras laikā bērni paši varēja iestādīt podiņos kādu augu un paņemt līdzi, lai turpmāk par to rūpētos.Veicot uzdevumus varēja saņemt uzlīmju kartītes, kuras varēs izmantot spēlējot domino. Šie uzdevumi mums patika, jo tie bija interesanti un nedaudz grūti.Mēs apmeklējām arī Tauriņu māju. Tik neparasti bija vērot tik daudz skaitu un krāšņu tauriņu, priecāties, ja tie nolaižas uz rokas. Pēc apbalvošanas mēs ieturējām gardu maltīti. Atpakaļceļš bija jautrs. Mums patika šis brauciens un mēs noteikti vēlamies atkal piedalīties konkursā „Dārznīca”.

Paldies mūsu jaukajam, gādīgajam un izpalīdzīgajam šoferim Atim Šimkevičam.

Viļakas pamatskolas 5.klases skolniece Santa Saida, skolotāja Inese Rēvalde


 

25.09.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...