Viļakas novada domes mājas lapa

Baltijas ceļš ievijas Rekavas vidusskolā

12.septembra pēcpusdienā  garāmgājēji  neizpratnē brīnījās, kas notiek skolas pagalmā? No  lielā ceļa uz skolas pagalmu stiepās skolēnu un skolotāja ķēde. Pie lielceļa bija uzraksts „ Tallina” , pa vidu – „ Rīga” , pie skolas – „ Viļņa” . Skolēnu un skolotāju ķēde cauri skolai devās uz sporta namu, kur skanēja neoficiālā Baltijas ceļa himna „ Atmostas Baltija” trīs Baltijas valstu valodās. Tā sākās Baltijas ceļa 25 gadu atceres pasākums mūsu skolā.

Pasākuma ieskaņā skanēja Zinaīdas Lazdas dzejolis „ Bites”, kura pamatdoma ir turēties pie savas dzimtenes kā bites rudenī turas pie bišu mātes. Vēstures skolotāja Ivita Slišāne pastāstīja par Baltijas ceļa ideju un 23.augusta notikumiem 1989.gadā. Skatoties prezentāciju, skolēni centās iztēloties 600 km garo cilvēku ķēdi no gandrīz 2 miljoniem cilvēku, kurus vieno ideja par neatkarību.

Par to dienu izjūtām atmiņās dalījās žurnāliste Zinaīda Logina, kas Atmodas laikā aktīvi darbojās Tautas frontē un piedalījās arī Baltijas ceļa akcijā.

„Tad, kad tipogrāfijā salika toreiz vēl Komunistiskās partijas ruporu – avīzi „Vaduguns”, bet jau tuvojās Atmodas laiks, partijas biedru sacerētos rakstus, kuri neatbilda Latvijas Tautas frontes mērķiem un taktikai, es bez redaktora atļaujas lappušu montāžas procesā izņēmu laukā un devos līdzi taksometra šoferim uz Madonas tipogrāfiju, lai pasekotu, ka tos materiālus neieliek. „Vaduguns” iznāca ar baltām lapām, ar piebildi - te vajadzēja būt tādam un tādam Komunistiskās partijas autora rakstam. Kad man kā „Vaduguns” un „Balvu Atmodas” burtlicei prasīja pārlikt avīzi un ievietot manus izņemtos rakstus, es ieslēdzos tualetē, un avīze „Vaduguns” tiešām aizgāja pie lasītāja ar baltiem laukumiem,” tā stāstīja žurnāliste. Viņa atcerējās, ka cilvēku ķēdē stāvot, visi rokās sadevušies kādas 15 minūtes. Tad kurinājuši ugunskurus un dziedājuši latviskas dziesmas.

Klausoties stāstītajā, mēs domājām par drosmi un neatlaidību, kas vajadzīga cīnoties par kādu ideju. Par Zinaīdas dzīves moto kļuvis mammas teiktais: „Kuodu dzeivi izdūmuosi, tuodu dzeivuosi.”  Arī klātesošajiem tika vēlēts, izdomāt sev skaistu, interesantu dzīvi un tiekties uz to.

Rekavas vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Aina Keiša

 

 

 

17.09.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...