Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Vakarā, kad viss ir klusi, pasaka ir atnākusi

Biedrība „Vecāku klubiņš” iesniedz projektu „Vakarā, kad viss ir klusi,  pasaka ir atnākusi biedrības „Balvu rajona partnerība” izsludinātajā KNHM projektu konkursā. Biedrības iesniegtais projekts konkursā guva atbalstu un KNHM piešķīra  EUR 200,00. Viļakas novada dome līdzfinansēja projektu 50 % apmērā  EUR 200,00. Atbalstītā projekta  Nr. 2014-KNHM-2-04 „Vakarā, kad viss ir klusi, pasaka ir atnākusi” īstenošanas laiks  2014. gada 1. maijs līdz 2014. gada 15.septembrim.

Klubiņa dalībnieki atsaucās Viļakas pirmsskolas iestādes vadītājas Lilitas Šneperes, kas ir arī biedrības priekšsēdētāja, aicinājumam, piedalīties projektu konkursā ar cerībām realizēt savu ieceri, iegādāties audumus pēc Gitas Andersones pasakas „Kā pūce uzzināja, kas ir diena” motīviem teatralizētā uzveduma pasakas tēlu kostīmu pagatavošanai. Ir sašūti un pagatavoti divpadsmit krāšņi dzīvnieku, putnu un kukaiņu tērpi pieaugušajiem. Šajā uzvedumā ir iesaistīti iestādes audzēkņu vecāki un vecvecāki gan kā lomu tēlotāji, gan arī kostīmu izgatavotāji.

„Vakaros, kad viss ir klusi,
Rokas klēpī salikusi,
Vecmāmiņa attin viņu –
Pasaciņu kamoliņu.
Sanāk milži, putni, zvēri,
Vilki, gaiļi, zaķi, jēri,
Sanāk tuvi, sanāk tāli,
Līdzi vedot trešo brāli.
Trešo brāli pastarīti,
Melno princi, princesīti…
Sanāk, sastājas ap mani, -
Pasaciņa, skani, skani!”           (I.Lasmanis)

Mēs visi bērnībā esam ar lielu aizrautību klausījušies savu vecāku vai vecvecāku stāstītās pasakas, iedomājušies sevi pasaku varoņu tēlos, iztēlojušies sevi veicam dažādus varoņdarbus, kuros vienmēr uzvaram ļaunumu un sasniedzam mērķi. Šī pasaku burvība vēl aizvien saista gan mazos bērnus, gan arī pieaugušos, tāpēc, vēlēdamies sagādāt prieku mazajiem pirmsskolas apmeklētājiem, viņu lielākajiem brāļiem un māsām, kā arī vecākas paaudzes pārstāvjiem, sociālā nama iemītniekiem, kuri ir bieži viesi mūsu iestādē, iestudējām teatralizētu uzvedumu pēc G.Andersones pasakas motīva.

Lūdzam  piedošanu autorei, kuras darbu izmantojām ierosmei, bet ieviesām savas sižeta līnijas un tēlus, ar kuru palīdzību vēlamies atklāt gan labo, gan negatīvo mūsu dzīvē.

Galveno tēlu Pūci, kuru visi uzskata par gudru putnu, viena doma neliek mieru, ļoti gribas noskaidrot, kas mežā notiek pa dienu. Pūce sastop daudzus meža iemītniekus, tos iztaujā, bet skaidru atbildi tā arī neatrod, jo cik iemītnieku var sastapt dienā, tik arī darbu un nedarbu tajā notiek.

Pasaka liek izvērtēt, vai visas nodarbes, ko katrs dara dienā, ir tik svarīgas, lai tām nodotos, vai draudzība ir uz īsu brīdi vai mūža garumā, vai ir labi tikai strādāt, gādājot sev iztiku, un neko neredzēt sev apkārt. Tas ir jāskatās un jāvērtē katram pašam. Mēs ceram, ka ar pasakas tēlu palīdzību, palīdzēsim skatītājiem novērtēt to, kas viņiem pieder un ko gribas mainīt.

Liels paldies biedrības „Vecāku klubiņš”  biedriem par atsaucību šī pasākuma tapšanā, Rugāju novada domes darbiniekiem Lienei un Guntaram Pipuriem par ieinteresētību un iejušanos pasakas tēlos, lai turpmāk veicinātu starpnovadu (Viļakas un Rugāju) sadarbību.

PALDIES:

 • Arvja tētim Valērijam Vorobjovam  (pasakas tēls - mākslinieks Dzenis Tenis),
 • Antras māmiņai, arī iestādes skolotājai Līgai Mūrniecei (Zaķis),
 • iestādes skolotāju palīdzei Līgai Kokorevičai (Pele),
 • Lienei un Guntaram Pipuriem (Lapsa un Vilks),
 • Roberta un Oskara māmiņai Edītei Barsovai (Saulespuķe),
 • iestādes saimniecības  pārzinei, arī pasaku tēlu tērpu šuvējai Arguta māmiņai Anitai Šakinai (Bite),
 • iestādes skolotājai, triju mazbērnu vecmāmiņai Terēzijai Brokānei (Taurenis),
 • iestādes bijušajai darbiniecei, arī pasaku tēlu tērpu šuvējai, 7 mazbērnu vecmāmiņai Inārai Andrejevai (Mārīte),
 • iestādes darbiniekiem – Mareka vecākiem Ilzei un Dmitrijam, kā arī Marekam Rēvaldiem (Ežu ģimene),
 • Violas māmiņai Ingai, kura izrādei pagatavoja Peles tērpu,
 • iestādes skolotājai, Damiana vecmāmiņai Tatjanai Aleksejevai par palīdzību izrādes dekorāciju tapšanā,
 • iestādes mūzikas skolotājai Elitai Loginai par muzikālo noformējumu un līdz dzīvošanu izrādes gaitā,
 • iestādes skolotājai Salvja māmiņai Inesei Saidai un skolotājai Gunai Rižanovai (Teicēji un scenārija autore),
 • Pūces lomas atveidotāja un maskas gatavotāja - Lilita Šnepere.

Paldies visiem par krāšņajiem tērpiem, kas paliks Viļakas pirmsskolas īpašumā. Mēs neesam profesionāli aktieri, neprotam veidot izrādes, bet ļoti cenšamies to darīt. Šis projekts mūs vienoja un paši skaistākie kopā būšanas brīži mums vēl priekšā. Līdz ar projekta realizāciju  nebeidzas mūsu sadarbība.

Esat  mīļi  aicināti,  20. septembrī pl. 15:00,  izrādi  „Vai pūce uzzināja kas ir diena”  vērot  Žīguru estrādē „Meža svētkos”.

Foto - par masku tapšanu, piedalīšanos novada festivālā, pirmizrādes tepat pirmsskolas teritorijā un, protams, mēģinājumiem.


09.09.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agneta, Agnis, Ansis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...