Viļakas novada domes mājas lapa

Gadskārtējā novada izglītības darbinieku konference

Izglītības, kultūras un sporta pārvalde gadskārtējo izglītības konferenci rīkoja pirms jaunā mācību gada sākuma, pulcinot pirmsskolas izglītības, vispārizglītojošo, profesionālo ieviržu iestāžu direktorus, vietniekus, metodisko apvienību vadītājus, Vecāku konsultatīvās padomes pārstāvjus  un visus pedagogus.

Konferences dienas pirmajā daļā notika darbs novada izglītības iestāžu administrācijas un mācību priekšmetu metodiskajās apvienībās.

Ar skaistām atziņām un dziesmām konferences dienas otro daļu  atklāja Kubulu jauktais vokālais ansamblis (vadītāja Anastasija Ločmele).

Izglītības darbiniekus un  visus konferences interesentus sveica Viļakas novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs, kurš uzsvēra, ka bērnos un jauniešos ir svarīgi ieaudzināt saskarsmes, komunikācijas prasmes, neaizmirstot tikumiskumu, tautiskumu, latviskumu un ģimeniskumu.

Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Sarmīte Šaicāne sveica visus klātesošos ar tuvojošos jaunā mācību gada cēlienu ar vēlējumu, lai visiem kopā ir darba prieks, radošas idejas, zināšanu kāre, optimisms un darba spars, prasme pateikties un prasme lūgt piedošanu, vēlme darboties vienotā saimē- skola un ģimene, un sabiedrība.

Par sirdsgudrību, sirds siltumu un mīlestību, ko dāvāja saviem skolēniem, viņu vecākiem, kolēģiem un līdzcilvēkiem pārvaldes vadītāja Viļakas novada domes, Pārvaldes un visas novada pedagogu saimes pateicās Kupravas un Mežvidu pamatskolas direktorēm, pedagogiem un novēlēja, lai viņus ikbrīd pavada ticība, cerība un mīlestība.

Tika sumināti pedagogi, kuri 2012./2013.un 2013./2014.mācību gadā ieguvuši 4.kvalitātes pakāpi, pedagogi, kuri aizgājuši pelnītā atpūtā un tos, kuri uzsākuši darbu kādā no novada izglītības iestādēm.

Par Valsts izglītības satura centra aktualitātēm stāstīja vecākā referente audzināšanas darbā Evija Pelša. Viņa uzsvēra par galvenajām prioritātēm audzināšanas darbā: par skolēnu patriotismu un kultūridentitāti un valstisko apziņu, skolēnu izpratnes pilnveidošanu par cilvēkdrošības jautājumiem, savstarpējo attiecību kultūru, cieņpilnu attieksmi pret sevi un citiem, kā arī atbildīgu rīcību ikdienas situācijās. Informēja par pedagogu profesionālo pilnveidi, par valstiskās audzināšanas programmas metodiskajiem ieteikumiem.

Par Izglītības kvalitātes valsts dienesta aktualitātēm jaunajā mācību gadā klātesošos iepazīstināja Ivans Jānis Mihailovs. Pie aktualitātēm minams, ka   izstrādāti jauni izglītības iestāžu paraugnolikumi, kurus 2014.gada jūlijā apstiprinājusi Izglītības un zinātnes ministrija. Informēja par  izglītības programmu licencēšanu, izglītības iestāžu vadītāju vērtēšanu, pedagogu privātpraksēm, neattaisnotajiem kavējumiem, sodīto pedagogu izvērtēšanu.

Par aktualitātēm bērnu tiesību nodrošināšanu izglītības iestādēs informēja Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas Bērnu tiesību aizsardzības departamenta Valsts bērnu tiesību aizsardzības vecākā inspektore Gunita Kopeika.

Izglītības darbiniekus konferences noslēgumā sveica Viļakas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Leonids Cvetkovs un par jaunumiem banku karšu jautājumā stāstīja bankas „Citadele”pārstāvji.

Veiksmīgu un radošu jauno 2014./15. mācību gadu!

Informāciju sagatavoja
Terēzija Babāne
Lietvedības, komunikācijas un informācijas nodaļas vadītāja29.08.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...