Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

AKTUĀLA INFORMĀCIJA CŪKU TURĒTĀJIEM, KURI NOBAROJAMĀS CŪKAS TUR PAŠPATĒRIŅAM UN TO SKAITS SAIMNIECĪBĀ NEPĀRSNIEDZ 10


Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.621 „Noteikumi par biodrošības pasākumu kopumu dzīvnieku turēšanas vietām” http://likumi.lv/doc.php?id=259877 un Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) un Latvijas cūku audzētāju asociācijas izstrādātajām vadlīnijām mājas cūku turētājiem, kuri savā novietnē tur un audzē mājas cūkas pašpatēriņam un kuru novietnēs nobarojamo cūku skaits nepārsniedz 10, jāievēro sekojoši biodrošības pasākumi, lai nepieļautu Āfrikas cūku mēra izplatīšanos savā saimniecībā.

  • cūkas nedrīkst turēt āra aplokos; ir jānovērš to kontaktu ar savvaļas un klaiņojošiem dzīvniekiem;
  • pie ieejas kūtī vai novietnē jābūt novietotiem dezinfekcijas paklājiem;
  • cūku novietnē vai cūku kūtī drīkst iet tikai cūku īpašnieks vai persona, kura kopj cūkas;
  • personai, kura veic dzīvnieku kopšanu, jābūt maiņas apģērbam – atsevišķām drēbēm, kuras uzvelk pirms iešanas kūtī un kuras pēc dzīvnieku kopšanas tiek pārvilktas;
  • cūkām aizliegts izbarot ēdināšanas uzņēmuma atlikumus, kā arī pārtikas atkritumus, kas satur meža vai mājas cūku gaļu un to subproduktus.

Lai pasargātu savus dzīvniekus no saslimšanas ar infekcijas slimībām un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtējā teritorijā jāievēro sekojošais:

  • neizbarot mājas cūkām svaigo zāli, zaļo masu, arī pagalmos pļauto zāli, termiski neapstrādātus kartupeļus, sevišķi, ja cūku novietne atrodas tuvu mežam vai ir iespējams, ka lauku, no kura pļaujot zāli, ir apmeklējušas meža cūkas;
  • pakaišiem lietot materiālu, kas nevar nonākt vai nav bijis saskarē ar meža cūkām;
  • cūkas atļauts kaut tikai pašpatēriņam, informējot par to veterinārārstu!

PVD aicina sekot līdzi cūku veselības stāvoklim un nekavējoties informēt veterinārārstu, ja cūkas izskatās neveselas vai ir nobeigušās!

Dzīvnieku īpašniekam, lai pasargātu savus dzīvniekus no iespējamām saslimšanām, novietne jāuztur tīra un nepieciešamības gadījumā jāveic novietnes dezinfekcija, dezinsekcija un deratizācija. Mājas cūku turētājs iegādājas un nodrošina nepieciešamos līdzekļus minēto pasākumu veikšanai.

Par biodrošības pasākumu ieviešanu atbildīgs ir dzīvnieku īpašnieks vai turētājs, par to nodrošināšanu pārbaudes laikā pārliecināsies Pārtikas un veterināro dienesta (PVD) inspektori.

PVD atgādina mājas cūku turētājiem, ka dzīvniekiem jābūt reģistrētiem Lauksaimniecības datu centra (LDC) datu bāzē! Dzīvnieku saslimšanas gadījumā tas atvieglos slimības uzraudzību un kompensācijas saņemšanu!

Meža cūku blakus produktu konteineru pieņemšanas vietas (pdf)

28.08.2014
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Daiga, Dinija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...