Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Svātki Upītie – svātki atpyutai i izklaidej

Svātki Upītie iesākās ar svētku koncertu 11 no rīta. Interesantu koncertu bija sagatavojuši Upītes Tautas nama pašdarbnieki un Upītes ciema bērni. Dzirdējām un redzējām folkloras kopu “Upīte”, Upītes bērnu kapelu, Upītes bērnu ritmikas grupiņu, eksotisko deju dejotājas, teātra pulciņu gan ar izrādi, gan ar leļļu teātri, puišu grupu “Unknown artist” un dažādus bērnu sagatavotus priekšnesumus. Svētku koncerta izskaņā novada priekšsēdētājs uzdāvināja salūtu, ko pēc nakts trasītes izšāvām gaisā.

Pēc koncerta svētku apmeklētāji varēja izmēģināt dažādas prasmes meistardarbnīcās:
•Koka rotaļlietu izgatavošana, vadīja Kaspars Fogelis;
•Leļļu gatavošana, vadīja Evita Zālīte;
•Virpošana gan ar elektromotora virpu, gan kājas minamo virpu, vadīja Aigars Keišs;
•Vafeļu cepšana, vadīja Liene Logina un Diāna Logina;
•Papīra leļļu apģērba gatavošana, vadīja Dina Krakope;
•Cukurvates kociņu gatavošana, vadīja Lolita Spridzāne;
•Rotas lietu gatavošana no pīlādžogām, vadīja Annele Slišāne;
•Bižu pīšana, vadīja Elīna Kļanska un Lāsma Spridzāne;
•Ābolu lelles gatavošana, vadīja Irēna Romka;
•Zupas vārīšana, vadīja Aija Korneja.

Diemžēl  lietus iztraucēja meistardarbnīcām notikt ārā, nācās pārcelties uz Tautas nama zāli, kur vienlaicīgi Latvijas Nacionālā teātra darbinieki būvēja izrādi.

Tajā pat laikā Upītes pamatskolas sporta laukumā norisinājās sīva cīņa starp sešām komandām Upītes futbola turnīra kausa izcīņā. Cīņas bija tik karstas, ka pat lietus netraucēja.

Futbola turnīra rezultati:
6.VIETA Upītes komandai ,sastāvā bija –Normunds Keišs, Dāvis Slišāns, Zigmārs Slišāns, Andrejs Korjavins, Arnolds Skangalis, Edgars Vizulis, Edijs Krakops, Artūrs Kondratjuks, Ilgvars Pužulis, Kristaps Kornejs.
5.VIETA Medņevas komandai, sastāvā bija-Uģis Babāns, Mārtiņš Briediņš, Raivis Dvinskis, Ritvars Dvinskis, Pēteris Sluckis, Jānis Slišāns, Jānis Circenis, Linards Locāns, Kristiāns Babāns.
4.VIETA Rekovas komandai, sastāvā bija- Dāvis Serds, Nauris Kanavalovs, Arnis Bukšs, Armands Ločmelis, Sergejs Kodratjevs, Aigars Kozlovskis, Ēriks Keišs.
III.VIETA BRIEŽUCIEMA komandai, sastāvā bija- Egons Ločmelis, Edmunds Ločmelis, Edgars Ločmelis, Dāvis Ločmelis, Raimonds Ločmelis, Jānis Cibulis, Artis Logins, Renārs Zelčš.
II.VIETA VIĻAKAS komandai, sastāvā bija-Deniss Sovetovs, Mārtiņš Ķerāns,  Kristers Kokorevičs, Vladislavs Rastargujevs, Aigars Gruševs, Sergejs Naglis, Aigars Skotka, Elvis Kļaviņš, Jānis Ķerāns, Sandis Leitens.
I.VIETA BALTINAVAS komandai, sastāvā bija-Valters Doru,Gints Circens, Māris Jermacāns, Edgars Jermacāns, Reinis Keišs, Lauris Keišs, Zigmārs Keišs, Jānis Keišs.

Apbalvojām Labākos spēlētājus.

Labākais uzbrucējs –Egons Ločmelis no Briežuciema komandas.
Labākais aizsargs-Valters Doru no Baltinavas komandas.
Labākais vārtsargs- Jānis Ķerāns no Viļakas komandas.
Par futbola turnīra noorganizēšanu liels paldies Ērikam Keišam.

Pēcpusdienā pēc pulksten četriem bērni pie Upītes Tautas nama izspēlēja trypaku čempionātu. Bērni izveidoja divas komandas: viena meiteņu, otra puišu, katrā 19 bērni. Tik pat sīvā cīņā kā futbola laukumā uzvarēja meitenes iegūstot galveno balvu – arbūzu.

isas dienas garumā un arī pašreiz Upītes kultūrvēstures muzejā ir skatāma izstāde “Muna lelle stuosta”, izstādē apkopotas dažādas lelles, gan paštaisītas, gan pirktas, bet  katra ar kādu stāstu vai interesantu atgadījumu.

Pēc futbola turnīra, trypaku čempionāta un meistardarbnīcu aktivitāšu visi kopīgi paēdam pašu uzvārīto dārzeņu zupu. Nemanot laiks bija paskrējis un klāt bija Latvijas Nacionālā teātra izrādes “Īstā bērnība” laiks. Cilvēki jau laicīgi garā rindā devās zālē. Diemžēl Upītes Tautas nama zāle izrādījās par mazu visiem gribētājiem. Cilvēki sēdēja gan krēslos, gan uz grīdas, gan palodzēm un visās iespējamajās vietās, bet dažiem nācās noskatīties stāvot kājās un pat dažiem stāvot pie durvīm, jo zālē vietas vairs nebija. Pirms izrādes un izrādes starplaikā bērni pret ziedojumiem varēja iegādāties cukurvati. Izrāde bija tik jautra, ka vienaldzīgs nepalika neviens. Nepārtraukti zālē skanēja skaļi smiekli, bet pēc izrādes aktieriem uzdāvinājām krekliņus ar Upītes logo, bet skatītāji sadāvināja aktieriem ziedu klēpjus.

Pēc izrādes ap pusnakti aktieri devās uz kontrolpunktiem, bet nakts trasītes gājēji tika sadalīti četrās grupās, katrai iedota karte pēc kuras tumsā vajadzēja noorientēties un atrast kontrolpunktus, kur aktieri deva dažādus uzdevumus. Beigās visi sanāca parkā pie ugunskura, kur sagaidīja mūziķis Kārlis Kazāks, kurš kopā ar visiem sacerēja pasaku un nodziedāja dažādas dziesmas, kā arī paša sarakstītu dziesmu ar Ontona Slišāna tekstu.

Tad salūts un balle līdz rīta gaiļiem.

Liels prieks par svētkiem, par tik lielo cilvēku atsaucību un tiksimies nākošajos svētkos.

Paldies ZS Kotiņi, SIA Advors un Viļakas novada domei par finansiālu atbalstu.

Upītes Tautas nama vadītājs Andris Slišāns


25.08.2014
Kalendārs
« Septembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Vanda, Veneranda, Venija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...