Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Pasaules Jauniešu dienu krusts un Dievmātes ikona Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcā

Ceturtdien, 7.augustā Viļakas Jēzus Sirds Romas katoļu baznīcas dārzā draudzes ticīgie un visi interesenti sagaidīja  Pasaules Jauniešu dienu krustu un Dievmātes ikonu. Svētās Mises laikā visi lūdzās par svētceļniekiem. Ikviens klātesošais pagodināja un lūdzās pie Pasaules Jauniešu dienu krusta un Dievmātes ikonas.

Pasaules Jauniešu dienu krusta svētceļojums saistīts ar Pasaules Jauniešu dienām, kuras norisināsies 2016.gadā no 25.jūlija līdz 1.augustam Krakovā, Polijā, jo Koka krusts ir Pasaules Jauniešu dienu simbols.

Pasaules jauniešu dienu sākums datējams ar 1984.gadu, kad Romā, Sv.Pētera laukumā svētīgais pāvests Jānis Pāvils II uzrunāja jauniešus no visas pasaules. 1985.gada tikšanās laikā Vatikānā pāvests pasludināja Pasaules jauniešu dienas par jaunu tradīciju un gadu vēlāk noorganizēja diecēžu jauniešu dienas Romā. Kopš tā laika bīskapi visā pasaulē katru gadu organizē pasākumu jauniešiem savās diecēzēs, taču katru otro vai trešo gadu notiek Vispasaules jauniešu tikšanās kādā no lielajām pilsētām. Katrām jauniešu dienām ir savs moto-citāts no Svētajiem Rakstiem. 2016.gada jauniešu dienām Krakovā izvēlēts Kalna Svētību fragments: Svētīgi žēlsirdīgie, jo viņi iemantos žēlsirdību” (Mt 5,7)

Svētās Mises sākumā darba grupas pārstāve pastāstīja, ka šogad jūlija mēnesī Latvijas jaunieši Pasaules Jauniešu dienu krustu saņēma Lietuvā, Krusta kalnā. Latvijā pirmais pieturas punkts bija Liepāja. Krusts kādu laiku gājis svētceļojumā, pabijis dievnamos, cietumā un slimnīcā. Jaunieši atzina, ka tas ir kā svētceļojums. Jaunietis Nils atzina, ka atrodoties šī Krusta priekšā, sāc pārdomāt par daudz ko, it sevišķi par Krusta jēgu. Piedot Krusta priekšā, tas ir visskaistākais ko cilvēks var darīt.

Šo krustu pāvests Jānis Pāvils II pasniedza jauniešiem pirmo Pasaules Jauniešu dienu laikā Romā 1984. gadā. Uz Krusta ir piestiprināta plāksne ar svētā pāvesta Jāņa Pāvila II novēlējumu jauniešiem: "Mani dārgie jaunieši, noslēdzot šo Svēto gadu, es jums uzticu šī Jubilejas gada zīmi - Kristus krustu! Nesiet to pa visu pasauli kā Kristus mīlestības pret cilvēci zīmi. Un dariet zināmu visiem, ka tikai Kristus nāvē un augšāmcelšanās mēs varam atrast pestīšanu un izpirkšanu." (Roma, 1984. gads, Lieldienas)

Pasaules Jauniešu dienu ikonu pāvests Jānis Pāvils II jauniešiem uzticēja 2003.gadā. Svētais pāvests, pasniedzot šo ikonu jauniešiem, sacīja: „Lūk, Tava Māte! Lai šī ikona ir zīme Marijas mātišķajai klātbūtnei cieši līdzās jauniešiem, kuri ir aicināti, tāpat kā apustulis Jānis, ieaicināt Viņu savās dzīvēs.”

Informāciju sagatavoja: Lietvedības, komunikācijas un informācijas nodaļas vadītāja Terēzija Babāne


08.08.2014
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...