Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

Starpdraudžu futbola turnīrā trijniekā Baltinavas un Rekavas komandas

2014.gada 23.jūlijā Ciblas novada Pušmucovā notika Romas katoļu draudžu sporta turnīrs futbolā. Šogad turnīrā piedalījās 10 komandas, kuras pārstāvēja Ciblas (Eversmuižas), Pušmucovas, Baltinavas, Šķilbēnu, Kaunatas, Ludzas katoļu draudzes, pa divām komandām piedalījās no Aglonas un Izvaltas (Krāslavas novadā) draudzēm.

Futbola turnīru organizēja Svētā Andreja Eversmuižas Romas katoļu draudze. Viena no organizatorēm Maija pastāstīja, ka viņi sacensības organizē, jo uzvarēja pagājušā gada turnīrā, kas notika Bērzpilī. „Uzvarētājs organizē ceļojošo futbola turnīru.  Tā kā mūsu priesteris Antons Justs kalpo trīs draudzēs Eversmuižā, Aizpūrē un Pušmucovā, tad kā norises vietu izvēlējāmies futbola laukumu pie Pušmucovas pamatskolas, jo šis ir labākais futbola laukums šajās draudzēs. Pirmajām trīs vietām kausus izgatavoja mūsu prāvests,” stāstīja organizatore Maija.

Laicīgais pasākums – futbola sacensības iesākās ar Sv. Misi Pušmucovas Romas katoļu baznīcā. Izvaltas draudzesprāvests Guntis Brūvers, celebrējot Sv.Misi, uzsvēra, ka šis nav tikai laicīgs pasākums, bet garīgs, jo tiek dota iespēja jauniešiem satikties ar vienaudžiem, redzēt, ka arī citi jaunieši nāk uz baznīcu un iesaistās draudzes aktivitātēs, piedzīvot, ka Dievs katru uzrunā personīgi, mums tikai jāprot atvērt savas sirdis. Priesteris G.Brūvers atgādināja, ka turnīra mērķis ir stiprināt draudzību starp draudzēm, lai arī kādi būs rezultāti, uzvarēs draudzība.

Par to kā radies šāds starpdraudžu turnīrs zināja stāstīt Ludzas katoļu draudzes prāvests Jānis Kolns. „Garīgajā seminārā spēlējām futbolu, organizējām arī mačus, kuros piedalījās Rīgas draudžu komandas. Pirms septiņiem gadiem pirmais starpdraudžu turnīrs notika Balvos, kad Balvu draudzē par vikāru bija nozīmēts Staņislavs Prikulis. Divas reizes šajos turnīros piedalījās arī komanda no Rīgas Sv.Jēkaba katedrāles. Šobrīd šāds futbola turnīrs notiek tikai Latgalē. Informāciju izplatām priesteriem, ja priesteris nodot informāciju draudzei, uzrunā potenciālos spēlētājus, tad arī izveidojas komanda, kura piesakās un piedalās turnīrā. Cik atceros vienā gadā bija 14 komandas, tad spēlējām divas dienas, jo vienā dienā nevarējām izspēlēt visas spēles,” atklāja J.Kolns.

Starptautiskā mērogā  futbola laukuma garums ir 105 m garš un 68 m plats, vienas spēles ilgums ir 90 minūtes, katrā komandā spēlē 11 spēlētāji. Ja arī starpdraudžu turnīrā ievērotu starptautiskos noteikumus, tad šim turnīram tāpat kā Pasaules vai Eiropas kausam būtu jāilgst vismaz mēnesi. Lai noskaidrotu uzvarētāju vienā dienā, uz laukuma spēlēja 7 spēlētāji (viens vārtsargs un 6 spēlētāji), viena puslaika ilgums bija 7,5 minūtes. Daudzas komandas bija padomājušas par vienotu komandas tēlu – vienādiem t-krekliem. Nezinātājiem bija grūti pateikt, kurš spēlētājs ir vienkāršs spēlētājs, kurš priesteris. Liels pārsteigums bija astoņgadīgais MilansTihonovičs no Izvaltas, kurš nebaidījās un stājās pretī augumā garākiem un vecākiem spēlētājiem, viņš viltīgi apspēlēja ne vienu vien pretinieku. Kas zina varbūt dienās Milans kļūs par  Latvijas futbola izlases dalībnieku. Par labāko uzbrucēju nominēja baltinavieti Valteru Doru. Baltinavas un Šķilbēnu draudžu prāvests Staņislavs Prikulis veiksmīgi palīdzēja savām komandām izcīnīt uzvaras, gan palīdzot vārtsargam, darbojoties aizsardzībā, gan iedodot labas piespēles, pēc kurām iesita vārtus, gan arī pats guva vārtus.

Komandā „Rekavas plēsoņas”  spēlēja Dāvis Ločmelis, Artis Logins, Mikus Maksimovs, KristersSlišāns, Sergejs Kondratjevs, Elvijs Koniševs, Raimonds Ločmelis un Ēriks Keišs.

Baltinavas komandā startēja pieci dalībnieki ar uzvārduKeišs - Rolands, Helmuts, Zigmārs, Jānis, Ilgvars, kā arī Gints Circens, Egons Ločmelis, Renārs Zelčs un Valters Doru.

Diakons Juris Skutelis ierodoties uz turnīru, pat nevarēja iedomāties, ka pildīs kādus īpašus pienākumus. Pirmās spēles aizritēja klusumā un līdzjutēji viens otram jautāja, kas laukumā spēlē, kāds rezultāts? Juris, redzot šo situāciju, uzņēmās komentētāja lomu. „Biju rezervistu sarakstā abās komandās, kurās tiku pieteikts. Redzot, ka Baltinavas un Rekavas puiši spēlē labi, nodomāju, ka nav ko laist laukumā rezervistus. Pamanīju, ka neviens nekomentē, lai „uzkurinātu” līdzjutējus, sapratu, ka vienam ir jākļūst par komentētāju. Pirmo reizi uzņēmos komentēt futbola spēles,” izjūtas atklāja  J.Skutelis.

Rekavas komanda šādā sastāvā spēlēja pirmo reizi, spēlētāji bija pārsteigti, ka veiksmīgi izdevās izkļūt no apakšgrupas, bija iespēja izcīnīt vietu pusfinālā, taču izšķirošajā spēlē zaudēja mājiniekiem Ciblas komandai, tāpēc cīnījās tikai par trešo vietu, kuru godam izcīnīja ar 1:0 uzvarot Izvaltas pirmo komandu.  Rekovieši ir apmierināti ar sasniegto rezultātu.

Nedaudz bēdīgāks noskaņojums ir Baltinavas komandai, jo uz turnīru brauca pakaļ pirmajai vietai. Baltinavieši šogad startēja otro reizi. Pagājšgad Bērzpilī palika ceturtie, tāpēc šogad gribēja revanšēties. Savā apakšgrupā Baltinava ieguva 1.vietu un automātiski kvalificējās pusfinālam, taču finālspēlē veiksme bija Ciblas komandas pusē, piekāpjoties ar 0:2, godam nopelnīja 2.vietu. Baltinavieši atzina, ka bija regulāri trenējušies šim turnīram, esot jāturpina tikpat centīgi un nākamgad jābrauc ar mērķi uzvarēt. Baltinavieši ir priecīgi par iegūto 2.vietas kausu, jo tas esot pat smukāks nekā 1.vietas ieguvējiem.

Dodoties uz katoļu draudžu futbola turnīru priesteris Staņislavs Prikulis Baltinavas un Šķilbēnu draudzēs solīja, ka centīsies spēlēt labāk nekā spēlēja Brazīlija Pasaules čempionātā futbolā, kurā Brazīlija palika 4.vietā. Savus solījumus priesteris izpildīja, jo abās komandās, kurās viņš spēlēja, nokļuva uz goda pjededestāla. Mūsu priesteris bija arī vienīgais, kurš izcīnīja divas medaļas - sudraba un bronzas.

Paldies visu draudžu prāvestiem par jauniešu motivēšanu piedalīties turnīrā un paldies jauniešiem, kuri atsaucās un godam pārstāvēja Baltinavas un Šķilbēnu Romas katoļu draudzes.

Teksts un foto: Vineta Zeltkalne

29.07.2014
Kalendārs
« Decembris 2021 »
POTCPSSv
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Niklāvs, Niks, Nikolajs
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...