Viļakas novada domes mājas lapa


Sekot mums Facebook Sekot mums Instagram
Vēlies uzdot jautājumu?
Jautājums Viļakas novada domei
Vārds*
E-pasts*
Jautājums*
Noderīgas saites

No 1.septembra Bērnu klīniskā universitātes slimnīca kā personu apliecinošu dokumentu nepieņems autovadītāja apliecību


Pamatojoties uz Personu apliecinošu dokumentu likuma 4.panta pirmo dalu, kur minets, ka Latvija personu apliecinoši dokumenti ir tikai personas aplieciba jeb ta deveta ID karte un pase, un Pacientu tiesibu likuma 15.panta ceturto dalu, kur minets, ka persona, registrejoties arstniecibas iestade vai sanemot arstniecibu, pec arstniecibas personas pieprasijuma uzrada personu apliecinošu dokumentu, sakot no 2014. gada 1.septembra Bernu slimnica ka personu apliecinošus dokumentus pienems tikai pasi vai ID karti.

Informejam, ka šadi nosacijumi attieksies tikai uz planveida arstniecibas un aprupes pakalpojumu sniegšanu, piemeram, operacijam, izmeklejumiem, arsta konsultacijam. Ja pacientam tiks sniegta neatliekama mediciniska palidziba, personu apliecinošu dokumentu uzradišana tiek atlikta, lidz bridim, kad tas ir iespejams.

Tapat, berna likumiskajam parstavim japierada ta juridiskais statuss attieciba pret nepilngadigu bernu. Vecakiem šim merkim der atbilstošs ieraksts teva vai mates pase vai berna dzimšanas aplieciba ar noraditiem vecaku vardiem. Citam personam, tai skaita vecvecakiem, braliem, masam, citiem tuviniekiem u.c. ir nepieciešams sagatavot notariali apstiprinatu pilnvaru parstavet berna likumiskas tiesibas un intereses.

Bernu kliniskas universitates slimnicas juriskonsults Natalija Jevtušoka: Berna likumiskajiem parstavjiem ir svarigi zinat, ka informacija par berna veselibu ir ierobežotas pieejamibas informacija. Slimnicas personalam, pirms šadas informacijas izpaušanas, ir japarliecinas par informacijas pieprasitaja tiesibam to sanemt. Viens no parbaudes kriterijiem ir informacijas pieprasitaja identitates parbaude.

Lai izvairitos no nepatikamam situacijam un sanemtu planotos arstniecibas pakalpojumus istaja laika un vieta, aicinam vecakus jau laikus parupeties par savu un berna personu apliecinošu dokumentu klatesamibu, apmeklejot specialistu vai veicot izmeklejumu Bernu slimnica.

Personas apliecinošs dokuments (personas apliecība jeb ID karte vai pase) ir obligāts personai no 15 gadu vecuma. Tātad, bērnam līdz 15 gadu vecumam, saņemot pakalpojumus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, nepieciešama tikai dzimšanas apliecība.
Savukārt, bērna likumiskajiem pārstāvjiem savas identitātes apliecināšanai būs nepieciešams uzrādīt personas apliecību jeb ID karti vai pasi.

Papildus informacija:
Beate Bartaševica
VSIA Bernu kliniskas universitates slimnica
Sabiedrisko attiecibu specialists
Talr.: 67064483, 25680188
E-pasts: beate.bartasevica@bkus.lv
www.bkus.lv


02.07.2014
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Daiga, Dinija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...