Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas skolēni Zaļās jostas Brīnumskapja izlaiduma pasākumā

1.jūnijā Viļakas Valsts ģimnāzijas un Viļakas pamatskolas skolēni ciemojās Siguldas pilsdrupu estrādē un pils dārzā, kur no plkst. 10:00 līdz plkst. 16:00 norisinājās gada vērienīgākais vides un mūzikas festivāls "Zaļās jostas izlaidums Brīnumskapī”. Ielūgumu uz pasākumu saņēma skolas, kuras visa gada garumā vākušas izlietotās baterijas un makulatūru un savu veikumu periodiski reģistrējušas Zaļās jostas mājas lapas konkursu sadaļā. Dalībniekiem piedalīšanās pasākuma darbnīcās bija bez maksas.                                           .

Pasākumā vienuviet pulcējās nozīmīgākās Latvijas vides un dabas aizsardzības organizācijas, kā arī  vairāk kā 20 "zaļi" domājoši uzņēmumi un biedrības, piedāvājot pasākuma apmeklētājiem vēl nebijuši plašu vides izglītības un ekoloģiskās atpūtas programmu dažādām vecuma grupām. Pasaules dabas fonds un Latvijas dabas fonds dāvāja iespēju klausīties putnu balsīs, kuras ierakstītas īpašā putnu dziesmu lādē, tādējādi apmeklētāji varēja atskaņot izvēlētā putna dziesmu, mācoties to atpazīt starp pārējo putnu dziesmām,Vides izglītības fonda un Ekoskolu darbnīcā skolēni izmantoja iespēju apgleznot T-kreklus, kuriem vēlas dot jaunu izskatu un otru dzīvi.

Varēja nobaudīt „Lāču” maizes ceptuves izstrādājumus, kā arī mājražotāju saldējumus pēc atšķirīgām, organismam veselīgām izgatavošanas receptēm. Paralēli radošajām darbnīcām, konkursiem un citām aktivitātēm pils dārzā, uz Siguldas pils estrādes skatuves apmeklētājus no plkst. 12.00 priecēja "Brīnumskapis" un grupa "Musiqq", sveicot makulatūras un izlietoto bateriju vākšanas konkursu šī gada uzvarētājus no Latvijas skolām un pirmsskolas izglītības iestādēm.

Šogad Zaļās jostas izlaidumu Brīnskapī apmeklēja ap 8000 dalībnieku, kampaņā kopumā piedalījās ap 502 izglītības iestādes no visas Latvijas, kopā tika savākta 1270,326 tonnas  makulatūras un 23,973 tonnas izlietoto bateriju.

Dzirdējām arī Cūkmena rosinošo uzrunu par tīrības svarīgumu mežā, ceļmalās un dzīves vietā, kā arī nodevām zvērestu par nemēslošanu turpmāk.

Atpakaļceļā iegriezāmies Raunā, kur erudītas gides pavadībā ieguvām daudz vizuālā un  faktu materiāla par Raunas pilsdrupām, Raunas Staburagu un pilsētas vēsturiskām celtnēm.

Tādējādi mūsu brauciens ieguva mācību ekskursijas statusu, jo, izmantojot alternatīvās mācību darba formas, paplašinājām un nostiprinājām zināšanas par Latvijas vēsturi, dabu un ilgtspējīgas saimniekošanas iespēju.
Uzklausot skolēnu viedokļus par ekskursijas lietderību, noskaidrojās, ka katrs tajā bija ieguvis cerētās emocijas.

Skolēnus ekskursijā pavadīja skolotājas L.Leitena, V.Beča un V.Medne.

Lai rastu kādas idejas un saprastu noskaņu pasākumā un ekskursijā kopumā, aplūkojiet fotogrāfijas!

Informāciju apkopoja Viļakas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece izglītības jomā  V.Medne


06.06.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...