Viļakas novada domes mājas lapa

Noslēdzies ceturtais erudīcijas konkurss “Zvaigžņu klase”

Apgāds Zvaigzne ABC jau ceturto reizi sadarbībā ar jauno tehnoloģiju zinātāju Kristapu Skuteli rīkoja erudīcijas konkursu komandām “Zvaigžņu klase” 5.-9. klašu skolēniem. Konkursa mērķis - veicināt skolēnu interesi par mācību priekšmetiem, padziļināt skolā iegūtās zināšanas un izmantot dažādus uzziņas avotus un tehnoloģiskos risinājumus mācību procesā, tāpēc šis ir konkurss zinātkārajiem, tehnoloģijas mīlošajiem, “filozofiem” un “prātvēderiem”.

Konkurss norisinājās trīs kārtās, divās vecuma grupās: 5.-6. klašu skolēniem un 7.-9. klašu skolēniem. Dalība notika komandā, kuras sastāvā bija 2 - 5 skolēni. Viens no komandas dalībniekiem tika izvēlēts par savas komandas kapteini. Erudīcijas konkursā komandām “Zvaigžņu klase” bija pieteikušās komandas gan no lauku un pilsētu skolām, gan ģimnāzijām. Pavisam šogad konkursā reģistrējās 200 komanda no visas Latvijas. No Žīguru pamatskolas konkursam reģistrējās 4 komandas: 5.-6.klašu grupā: „Gangsteromītes un opīši”, „Krāsainie krītiņi”, „Trusīši”; 7.-9.klašu grupā: „Spridzeklīši”. Konkursā katrai klašu grupai tika piedāvāti daudzveidīgi gan teorētiskie, gan radošie uzdevumi.

Lai iegūtu galveno balvu – jūras ceļojumu visai komandai ar prāmi uz Stokholmu – kā arī žurnāla “Ilustrētā Junioriem” abonementus, skolēni nesavtīgi veltīja konkursam gan savu brīvo laiku pēc stundām, gan brīvdienas. Ilgas stundas pavadīja bibliotēkās starp grāmatu kalniem un interneta džungļos, meklējot atbildes uz āķīgajiem organizatoru un sadarbības partneru jautājumiem. Trīs konkursa kārtās skolēni atbildēja uz 30 teorijas jautājumiem, 30 sadarbības partneru jautājumiem un izveidoja 3 dažādus radošos darbus. Skolēniem bija iespēja iejusties radošo nozaru pārstāvju lomās, veidojot reklāmas plakātu grāmatai, izzināt profesora Jāņa Meņča (sen.) biogrāfiju, kā arī iejusties rakstnieku lomā, sacerot dzejoli, eseju vai humoresku par tēmu “Zvaigžņu klase”. Nu jau trešo gadu īpaši šim konkursam darbojās mājaslapa http://www.zvaigznuklase.lv, kurā bērniem bija iespēja uzzināt aktuālāko informāciju par konkursu, kā arī iesniegt atbildes uz konkursa jautājumiem.

Cīņa bija spraiga, bet darbs vainagojās panākumiem – pēc trešās kārtas trīs mūsu skolas komandas Latgales novadā ierindojās godpilnajās 2., 3.vietā. (www.zvaigznuklase.lv/lv/aktuali), bet pēc apkopotās informācijas kopvērtējuma tabulā 7.-9.kl.grupā no 77 reģistrētajām komandām „Spridzeklīši” ierindojās 9.vietā,savukārt 5.-6.kl.grupā no 118 komandām „Gangsteromītes un opīši” - 31.vietā, „Trusīši” – 43.vietā, „Krāsainie krītiņi” – 52.vietā.

Konkursu atbalstīja prāmju līnija Tallink, žurnāls “Ilustrētā Junioriem”, iZvaigzne, Dailes teātris, piedzīvojumu parks “Mežakaķis”, “Starspace”, “Skrīveru saldumi”, atpūtas parks “Rakši”, limonāde “Limpo”, SMARTboard.lv un Latvijas dabas muzejs.

Mazliet apbēdināja konkursa organizētāju vienaldzīgā attieksme pret bērnu darbu, jo solītos diplomus par piedalīšanos izsūtīja elektroniski - 3 komandas tos saņēma tikai 30.maijā, bet ceturtā komanda nav saņēmusi vēl šodien.

Paldies bērniem par aktīvu darbošanos un pacietību, kā arī skolotājiem par atbalstu un palīdzību!

Žīguru pamatskolas “Zvaigžņu klase” komandu koordinatore un skolotāja Sanita Orlovska

05.06.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...