Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas novada meitenes gūst panākumus „Cielavas gudrībās”

Latvijas Dabas muzejs organizē konkursu „Cielavas gudrības” 5. un 6. klašu skolēniem. Konkursa mērķis – veicināt skolēnu interesi par dabaszinātnēm. Šogad visa mācību gada garumā skolēni izzināja Latvijas mežus, pļavas, purvus. Pirms katras spēles tiek izsludināti atlases jautājumi, uz kuriem jāatbild un atbildes un informācija par sevi līdz norādītajam laikam jānosūta uz e-pastu, labāko darbu autori tiekas klātienē. Katras kārtas laureāti tiekas finālspēlē, lai noskaidrotu viserudītāko dabas pazinēju.

2.jūnijā Brīvdabas muzejā notika konkursa finālspēle, kurā piedalījās dalībnieki no dažādām Latvijas skolām, kas uzvarējuši trijās atlases spēlēs visa mācību gada garumā - gan Dabas muzejā, gan sadarbības skolās. Mūsu novadu pārstāvēja Elīna Dukovska no Viduču pamatskolas 6. klases (skolotāja Lilita Šaicāne) un Valērija Kozlovska, Elīna Martinova no Viļakas pamatskolas 6. klases (skolotāja Ņina Romanova). Dalībnieki pildīja testu, kurā parādīja gada garumā sakrātās zināšanas par Latvijas mežiem, pļavām un upēm.

Kamēr meitenes pildīja konkursa uzdevumus, atbalstītāji ar interesi devās ekskursijā pa Brīvdabas muzeju. Patlaban muzejs aizņem 87,66 ha platību Juglas ezera krastā. Uz muzeju pārvestas, uzstādītas un iekārtotas senas celtnes no visiem Latvijas novadiem – Kurzemes, Vidzemes, Zemgales un Latgales. Muzejā izveidotas latviešu zemnieku, amatnieku un zvejnieku sētas. Visās apskatāmi sadzīves un darba priekšmeti, interjera iekārtojums, kas raksturo laika posmu, novadu un mājas saimnieku nodarbošanos.

Jau klāt apbalvošana un turam īkšķus par mūsu meitenēm, liels prieks par mūsu dalībnieču panākumiem, meitenes ir parādījušas ļoti labas zināšanas –Elīna Martinova izcīnījusi Atzinību, bet Elīna Dukovska – 1. vietu! Sveicam! Dāvanās – Latvijas kartes un plakāti, grāmatas un žurnāli, galda spēle par dabu, žurnāla „National Geographic Latvija” abonements 6 mēnešiem. Īpaši atzinīgus vārdus no organizatoriem saņēmām par konkursa "Cielavas gudrības" koordinatori Viļakas novadā Andru Korņejevu.

Paldies konkursa organizatoriem un atbalstītājiem par vērtīgajām balvām. Pateicība šoferim Eināram Mieriņam par veiksmīgu vizināšanu. Liels padies visiem atbalstītājiem, kas turēja īkšķus, īpašs paldies vecākiem!

Uz tikšanos „Cielavas gudrībās”rudenī!

Viļakas pamatskolas skolotāja Inese Rēvalde

Foto Lilita Šaicāne
05.06.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...