Viļakas novada domes mājas lapa

Ačgārnā nedēļa Viļakas pamatskolā

Gandrīz jau klāt vasara, kad domās it kā esi jau pelnītajās brīvdienās, vēl pēdējās atzīmes, pēdējās tekstu rindas lasāmas, pēdējie skaitļi saskaitāmi. Visu gadu zināšanas esam krājuši un uzņēmuši skolas klasēs, savā solā. Bet kas gan var būt labāks, ja lietderīgo apvieno ar patīkamo? Šādu lielisku iespēju izmantoja Viļakas pamatskolas skolēni.

Labvakar, skola! Šādu izsaucienu teju nav nācies dzirdēt. Ar lielu ziņkāri, brīnumu un prieku 1.-4. klases skolēni gaidīja lielo nakšņošanu skolā. 22.maija pievakarē skolēni, skolotāji un vecāki uz skolu devās ar lielu somu, kurā bija guļammaiss, spilvens, rotaļlieta un pidžamiņa. Pirms jautrības, saulei rietos skolas zāles logos, direktore Anželika Ločmele iesāka kopēju līniju un atgādināja mums drošības noteikumus. Un jautrība varēja sākties! Ar lielo un mazo roku darbošanos tapa lielā salātu bļodiņa vakariņām. Esam gardi paēduši. Aktīvas stafetes, zīmējumi uz asfalta, kut katrs zīmēja savu krāsaināko sapni. Pulkstenis jau ritēja pāri deviņiem. Nemanot jau ir tumšs. Netradicionālo tērpu gatavošana un naktstērpu modesskate izpelnījas skaļas ovācijas un lielus aplausus. Līdz plkst.24:00 – karaoke dziedāšana, dejas, turnīrs „Kurš KURU”, cukurvates gatavošana un dažāda veida jautrība. Pusnaktī katrs skolēns, skolotājs, vecāks ievēlējās vēlēšanos un palaida gaisā krāsaino laternu un devās iekārtoties savā guļamvietā, lai skatītos nakts filmu, multfilmu, klausītos pasaku vai spoku stāstus. Viss ir tik ļoti interesants, ka gulēt nemaz negribas.

23.maija rīts. Kurš gulējis ilgāk vai mazāk, kurš nemaz nav gulējis. Bet visi priecīgi mostamies, lai nomazgātos un dotos uz rīta vingrošanu un skriet krosiņu apkārt skolai. Paēduši brokastis, ko sarūpēja skolas pavārītes - gardu siermaizi ar siltu tēju. Nododamies rodošajiem darbiem, dejām un rotaļām un stāstiem ar savu mīļāko rotaļlietu un foto skatīšanās. Mazliet noguruši, bet tomēr ļoti priecīgi dodamies mājās!

27.maija rīts ir īpaši gaidīts, jo Slavenību diena skolā. Var saposties, izveidot neparastu frizūru, uz lielā ekrāna var vērot Slavenības. Izrādās tie esam mēs paši, jo slaidos mijas foto no skolas ikdienas dzīves. Ar skolu nāk iepazīties bērnudārza bērni, kuri mācīsies 1.klasē. Viņus gaida tikšanās ar slaveniem varoņiem teātra priekšnesumos, ar sevi iepazīstina Lotiņas, Punktiņa un Antons. Skaļi aplausi aktieriem, bet Ačgārnās nedēļas pārsteigumi vēl nav galā.

Tikpat lieliskā mācīšanās turpinājās arī 28.maijā, kad 1.,2. un 4.klase iesēdās vienā autobusā un 3.,5.un 6. klase otrā autobusā. Skolotāji Inese Rēvalde, Irēna Logina, Linda Ozola, Daiga Circene, Mārīte Supe-Tuča, Ilze Šaicāne, Valentīna Žigurova un direktore Anželika Ločmele deva startu šoferīšiem un devāmies ceļā. Nekur tālu nebija jābrauc, tepat pa mūsu skaisto Viļakas novadu atklājām daudz jaunu un interesantu vietu. Valsts robežsardzes Viļakas pārvalde ļāva ielūkoties robežsargu ikdienas darba gaitās un ar sajūsmu vērojām suņu paraugdemonstrējumus. Tālāk devāmies apskatīt senlietu kolekciju „Cīrulīšos”. Ar kādu prieku daudzi iejutās motobraucēju lomās, z/s „Ievulejas” dārzu, kur audzē ziemā skolēniem piegādātos augļus. Dienas noslēgumā devāmies uz „Mieriņu” sētu. Mīļojāmies un iepazināmies ar trušiem, govīm, pīlēm, vistām, suņiem, lielākiem uz mazākiem zirgiem. Katram skolēnam bija iespēja pavizināties uz zirga vai ponija.  Saulīte mums savu silto vaigu neparādīja, bet sildījāmies pie siltas svaigu piparmētru tējas, kuru uzvārījām uz ugunskura. Pusdienās ēdām gardu putru un cepām siltas desiņas. Spēlējām futbolu un kopā jautri pavadījām laiku.

Pasākumu organizēja Viļakas pamatskola sadarbībā ar „Skolēnu vecāku biedrību” projekta „Citāda mācīšanās parastā skolā” ietvaros; par atbalstu paldies Sorosa fonda – Latvija iniciatīvai „Pārmaiņu iespēja skolām”.

30.maijā Varavīksnes dienā skola uzplaukst dažādās krāsās, tās iemirdzas un zaigo klašu priekšnesumos. 6.klases īpaši vēlējumi un pateicības vārdi Viļakas pamatskolas skolotājiem, savai pirmajai audzinātājai Dzintrai Piparei, audzinātājai Mārītei Supei-Tučai, kā īpaša dāvana pie skolas iestādīti ogu krūmi. Lai Jums veicas:„Ja Tu dosi pretī pasaulei, savai Latvijai, savai pilsētai, savam pagastam, savai sētai un savai ģimenei labus darbus, labas domas, centību, čaklumu, mīlestību … tad putni virs tavas galvas lidos nebaidoties, ceļi neievedīs tevi neizbrienamos dubļos, varavīksne neslēps krāsas, un Tu pats- tieši Tu pats- būsi vislielākais ieguvējs. Jo zināsi, ka tevi dzīvē pavada silta, laba un mīlestībā skaista sirds” (Maija Laukmane).

Viļakas pamatskolas skolotāja Daiga Circene

02.06.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Agne, Agnese, Agnija
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...