Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas pamatskolas skolēni piedalās ZZ čempionāta pusfinālā Daugavpilī

Ceturtdien, 8.maijā, Daugavpilī Olimpiskajā centrā norisinājās Latvijas vērienīgāko sporta un prāta spēļu “ZZ Čempionāts 2014” trešais pusfināls. "ZZ Čempionātu" ar mērķi popularizēt fiziski aktīvu un radošu dzīvesveidu jauniešu vidū jau astoto gadu rīko sarunu karte "Zelta Zivtiņa" sadarbībā ar jauniešu organizāciju "Avantis". Tajā par iespēju iekļūt lielajā finālā sacentās 96 klases.

Šogad "ZZ Čempionātam" tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits - pieteikušās vairāk nekā 2000 klases. Lai kvalificētos pusfinālu sacensībām, skolēniem kopīgiem spēkiem bija jāizpilda radošais mājasdarbs "Labā misija", paveicot ko labu savai skolai, pilsētai vai ciematam. Viļakas pamatskolas 4.klases skolēni kādā sestdienas rītā pulcējās pie katoļu baznīcas uz sakopšanas talku, talkas norise tika filmēta un video bija jāiesūta kā „Slepenā misija: Labais Darbs!” Liels bija prieks, kas uzzinājām, ka esam labāko vidū.Skolā tapa plakāti sporta pasākuma gājienam.

Sacensības norisinājās visas dienas garumā trīs klašu grupās - 4.-5., 6.-8. un 9.-12.klases. Pildot atraktīvus un sportiskus uzdevumus trīs etapos, skolēni demonstrēja savu spēju sadarboties komandā un pielietot katra talantus un erudīciju. Sacensības sākas ar erudīcijas uzdevumu, tad sekoja galvenā aktivitāšu daļa, kurā ir gan stafetes, gan acumēra un foto uzdevumi. Mūsu skolēni aktīvi un saliedēti veica uzdevumus, vissarežģītākais likās Acumēra uzdevums. Trešais sacensību etaps ir atraktīvs "Kurš Kuru" zibensturnīrs. Šis sacensību posms ļoti patika.

“ZZ Čempionāta” sacensības vadīja Uģis Joksts, sacensību starplaikos skolēni noskatījās basketbola trikus “Mixtyper” izpildījumā, skanēja sajūsmas saucieni, bet par iesildīšanos rūpējās dejotāji no “JVClubsDanceCompany”. Bija sastopami ZZ varoņi – Zī un Zē –, kuru autogrāfi rotā dažādas skolēnu ķermeņa daļas, kā arī atraktīvais ZZ Čempionāta talismans – ZZ Lācītis, kurš daudzus no mums samīļoja.Diemžēl mūsu komanda neizcīnīja vietu finālam, toties ieguva jaunu pieredzi, dažādas balvas, atbalstu un uzmundrinājumu no vecākiem, kuri devās uz Daugavpili kopā ar mums un mūs atbalstīja.

Visi kopā devāmies uz Latgales ZOO. Te, mākslīgajos džungļos, rāpo plankumaini pitoni, krastā sauļojas krokodilu kaimani, dīķī peld sarkanas karpas koi, peld, svilpo, ložņā, lēkā un lido daudzi citi tropu dzīvnieki. Bērni varēja arī paglaudīt pūkaino trusīti, paspēlēties ar aizkustinošām jūras cūciņām. Mūs pārsteidza bruņnesis, kurš miegā sapņoja un savādi kustējās, daudzi ilgi pētīja sikspārņus untarantulu.

Noslēgumā Aglonas bazilikas apmeklējums un jautrs ceļš mājup. Paldies par atbalstu direktorei Anželikai Ločmelei, par garšīgajām pusdienām skolas pavārītēm, mūsu pacietīgajam un atsaucīgajam šoferītim Zigfrīdam Strapcānam, mūsu vismīļākajiem atbalstītājiem vecākiem.

Skolotāja Inese Rēvalde

09.05.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...