Viļakas novada domes mājas lapa

Izzinot savu novadu

Laikā, kad pavasaris dabā ienācis ar zaļumu, ziedošiem ķiršiem un plūmēm, Viļakas novada skolu bibliotekāru metodiskās apvienības ieplānotais izbraukuma seminārs ir kā kultūrvēsturiska, izzinoša ekskursija uz Šķilbēnu pagastu.

29. aprīļa rīts bija saulains un silts. Kā pirmais apskates objekts bija Balkanu dabas parks. Izkāpušas no autobusa, saklausījām koku un putnu čalas, dzeguzes „ ku - kū” un mūs sagaidīja smaidīgā Vija Kuļša. Ainaviski skaistās vietas apskate varēja sākties. Apkārtne - aura, koki, krūmi, augi, koka skulptūras, senču kalendārs, figūriņas no dabas materiāliem, kuras mājvietu atradušas šajā vidē, mūs priecēja. Sarunājoties izstaigājām apkārtni. Sakārtotā vide ar dabas takām, sporta trasēm, topošo pirti ir apskates un atpūtas vieta tūristiem, viesiem, ikvienam. Uzzinājām par atpūtas mājas piedāvājumiem, uzkavējāmies tās mājīgajās, gaišajās telpās un, novēlot vadītājai, lai netrūkst ideju un enerģijas turpmākajā darbā,  turpinājām ceļojumu uz Upīti.

Latvijas Kultūras kanons ir kultūras vērtību kopums. Un tāds ir Latvijas Ziemeļaustrumu pierobežā Upītes kultūrvēsturiskais centrs – muzejs, bibliotēka, Tautas nams un pamatskola ar īpašu darbības stratēģiju. Mūs sagaidīja bibliotēkas, muzeja vadītājas Lolita un Ligita. Pie  bibliotēkas ieejas mūs uzrunāja akmens enkurs un O. Slišāna dzejolis „Enkurs”. Lolitas stāstījums un redzētais liecināja par O. Slišāna radošā gara klātbūtni – viņa grāmatās, bērnu zīmējumos. Interesants likās sienas segums ar lasītāju formulāru kopijām, telpu mākslinieciskais noformējums ar krāsu spēlēm.

Muzeja eksponāti - senlietas, fotogrāfijas no kolhoza laikiem, izstāde par novadnieci Emīliju Slišāni - novadpētniecības jomā atstāj vēsturiskas liecības. Jūsmojām par Tautas namā izvietoto starpnovadu audēju segu, rokdarbnieču plecu lakatu krāsainību, stellēm, kas atstāj paliekošas pēdas Upītes kultūrvēsturē. Sakām paldies zinošajām, aktīvajām vadītājām, kuras dalījās ieguldītā darba bagātībā. Lai tā vairojas un nes augļus viņu darbā!

Pie  Upītes pamatskolas mūs sagaidīja direktore S.Bukovska un uzaicināja doties uz skolas zāli. Saņēmām skolēnu gatavotos apsveikumus. Sekoja direktores uzruna par skolas vēsturi un stratēģiju, skolēnu un pedagogu muzikālais sveiciens ar dziesmām, kapelas izpildījumu, enerģiskām dejām un uzvedumu „Velna pārvērtības”. Pēc telpu apskates, aizkustinošs mirklis bija skolotāju Sandras un Dinas skolas himnas „Kur vēl citur tā ābeles zied” izpildījums, skolotājas Irēnas Romkas sagatavotā prezentācija par skolas tradīcijām, skaisto apkārtni dažādos gadalaikos un gadskārtām atbilstošiem noformējumiem. Pārliecinājāmies par skolas kolektīva latvisko, latgalisko tradīciju izkopšanu un nodošanu jaunajai paaudzei un dvēseles vērtību kopšanu.

Pēc garšīgām pusdienām skolā, pateikušās skolotājai S. Bukšai, direktorei S. Bukovskai, L. Spridzānei, L. Slišānei un šoferim Z.Strapcānam, par šo dienu, kopā būšanas mirkļiem, redzēto un iespaidiem, devāmies mājup.

Ar pozitīvām emocijām, jaunu domu rosinātas, apliecināsim sevi kultūrvēsturiskā mantojuma pētīšanā, saglabāšanā un nodošanā jaunajai paaudzei savās skolās.

Viļakas novada skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja Virgīnija Riekstiņa


 

08.05.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...