Viļakas novada domes mājas lapa

Vienojošo pasākumu nedēļa Žīguru pamatskolā

"… ikviens saprata otru, un neviens neprasīja no otra vairāk, nekā tas var dot. Un tas ir draudzības pamats, pati tās būtība." (G.Trojepoļskis)

Jau vairāku gadu garumā trīs Viļakas novada skolas – Rekavas vidusskola, Viļakas pamatskola un Žīguru pamatskola iesaistās kustībā „Draudzīga skola”.

Pašlaik kustībā „Draudzīga skola” ir iesaistījušās jau vairāk nekā 160 skolas no visas Latvijas.

„Draudzīga skola” ir Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas iniciēta brīvprātīga kustība, kurā iesaistās vispārizglītojošās skolas, kuras vēlas uzlabot skolēnu un skolotāju savstarpējās attiecības un mikrovidi mācību iestādē. Kustības misija ir pilnveidot skolas psihosociālo vidi, lai attiecības starp bērniem, vecākiem, skolotājiem un skolas administrāciju tiktu balstītas savstarpējā cieņā un sadarbībā.

Šajā mācību gadā no 14. līdz 17.aprīlim kustības „Draudzīga skola” koordinācijas darba grupa aicināja skolās rīkot Vienojošo pasākumu nedēļu, kuras laikā skolās notiktu dažādi tematiskie pasākumi, iesaistot aktivitātēs ne tikai skolēnus, bet arī pedagogus, vecākus un citus ar skolu vai pašvaldību saistītos cilvēkus.

Žīguru skolas kolektīvs atsaucās šim aicinājumam, izstrādāja Vienojošo pasākumu nedēļas plānu un projektu nedēļas ietvaros to veiksmīgi arī īstenoja.

Pirmās dienas, 14.aprīļa moto bija “Labo darbu diena savai skolai”. Mēs vēlējāmies izdarīt kaut ko labu savai skolai un tuvākajai apkārtnei, tāpēc nolēmām cītīgāk uzkopt un labiekārtot teritoriju pie skolas katlu mājas.

Talkas laikā tika aizvesti vecie logu rāmji, nojaukta vecā siltumnīca, uzkopta kurtuves teritorija, aizvesti būvgruži, atvesta grants.Darbā iesaistījās skolēni, skolotāji, tehniskais personāls, bijušie skolēni, kā arī  pagasta iedzīvotāji.

Paldies par atsaucību un pretim nākšanu pagasta pārvaldniekam Oļegam Keskam, bijušajiem skolas absolventiem  – Igoram Circenim, kas nogrieza metāliskus rāmjus no siltumnīcas, Raimondam Slišānam, kas sponsorēja un atveda divas kravas grants, Romānam Jeršovam, kas palīdzēja novākt vecos logu rāmjus un Aleksandram Veselovam, kas ar traktoru izlīdzināja grants kaudzes.

Otrās dienas-15.aprīļa moto bija “Iepazīsti! jeb Gribu visu zināt!”. Šīs dienas ietvaros skolēniem tika piedāvāta iespēja iepazīt Latgales sirdi – Rēzekni vai arī iedziļināties grāmatu gudrību noslēpumos. Tie, kas izvēlējās pabūt Rēzeknē, iepazinās ar pilsētas kultūrvēsturi, atraktīvi izstaigāja maizes „ceļu”, sajuta  māla „spēku”, ieskatījās acīs pitonam, garšīgi paēda un uzspēlēja boulingu. Mājās palicēji papildināja savas zināšanas un paplašināja savu redzes apvārsni dažādās jomās. Par iepazīto un uzzināto apmierināti un gandarīti bija visi.

Trešās dienas - 16.aprīļa  moto bija „Dari pats! Dari, kā es! Dari labāk par mani!” Šajā  dienā skolēniem tika  piedāvāta iespēja darboties dažādās meistardarbnīcās: „Pavasara dekori”, „Olu krāsošana”, „Eksperimentu pasaule”, „Putnu būrīšu gatavošana”, "Tērpu modelēšana”. Sajūsmas saucieni 7. klases meitenēm – Elzai, Līgai un Lindai, skolotājiem – Andrai Korņejevai, Viktorijai Zaharovai un Igoram Šneperam par radošumu, vērtīgu un interesantu zināšanu nodošanu citiem.

Ceturtās dienas–17.aprīļa moto bija  “Draudzīgi kopā”. Ar lielu aizrautību, prieku un sajūsmu skolēni iesaistījās sarunā par pašvērtējumu un pieciem mīlestības veidiem. Ar viņiem  par šīm tēmām  draudzīgi tērgāja misionāres – Signe un Ineta. Apskāvieni, draudzīgie atvadu žesti, smaids sejā un prieks acīs ir pierādījums tam, kā savstarpējā sapratne un  cieņa  pārvērš un audzina cilvēku. Liels paldies meitenēm, mēs visi kopā kļuvām garā bagātāki, laimīgāki un labāki.

Vienojošo pasākumu nedēļas ietvaros Skolēnu padomes meitenes izveidoja arī foto darbnīcu, kurā katras klases kolektīvs varēja nobildēties, attēlojot draudzību vai kādu citu klasei svarīgu vērtību. Klases bildējās, sadodoties rokās, apskaujoties,veidojot piramīdas, vienādi saģērbjoties,  kā arī izmantojot dažādu atribūtiku.

Visas nedēļas garumā pasākumu norise tika fiksēta un dokumentēta un nobeigumā izveidota prezentācija. Šo darbu paveica Elza Elksnīte un skolotāja Sanita Orlovska. http://failiem.lv/u/uwhquiw

Noslēdzot kustības „Draudzīga skola” aktivitātes, 25.aprīlī piedalījāmies Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas organizētajā konferencē „Pozitīva komunikācija skolā un internetā”, kuras laikā  uzzinājām aktuālāko informāciju par drošību un atbildību internetā un skolas vidē, kā arī par vardarbības riskiem un to mazināšanas iespējām.

Konferenci atklāja labklājības ministrs Uldis Augulis, pēc tam ar nelielu muzikālu priekšnesumu priecēja dziedātāja Aminata. Jauno mediju eksperts Artūrs Mednis stāstīja par aktuālākajiem interneta fenomeniem un ar tiem saistītajiem riskiem, par dažādu paaudžu komunikāciju un sadzīvošanu internetā savās pārdomās dalījās dēls un tēvs Kupruki, bet par jaunākajām iniciatīvām droša interneta veidošanā pastāstīja “Drošāka interneta centra” vadītāja Maija Katkovska. Teātra studijas “Zvejniekciema studija” jaunieši  klātesošos iepazīstināja ar Mihaila Čehova sistēmas vingrinājumiem koncentrēšanās un komunicēšanas spēju attīstībai.

Lai mūs visus vieno draudzība!

Žīguru pamatskolas kustības „Draudzīga skola” koordinatore Dzintra Uzkliņģe

08.05.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...