Viļakas novada domes mājas lapa

Vecvecāku pēcpusdiena Rekavas vidusskolā

Skolā, stāstot par dažādiem, notikumiem, braucieniem, svētku svinēšanu,  allaž tiek  pieminēti  vecvecāki, jo kurš gan spēj mazbērnus vismīļāk sagaidīt, visgaršīgāk pacienāt un vissirsnīgāk samīļot, ja ne viņi. Rekavas vidusskolas sākumskolas un pirmsskolas audzinātājām  un auklītēm bija prieks, ka vecvecāki atsaucās aicinājumam paciemoties mazbērnu skolā un 25.aprīli pārvērta par svētku dienu gan sev, gan mums – skolotājiem.

Vispirms rādījām vecmammām un vectētiņiem, ko mākam. Koncertā savu dziedāt un dejot māku rādīja bērnudārza un pirmsskolas grupiņu bērni, ar dvieļu dejām un latgalisko deju svītu uzstājās folkloras kopa skolotājas Dainas vadībā. 3.klases meitenes Terēze un Estere dziedāja dziesmiņu par omulīgo lācēnu Vinniju Pūku, bet  4.klase - aprīļa nenopietnajai dabai atbilstošas dziesmas, ko viņiem bija iemācījis skolotājs Guntis. Savu māku vecvecākiem rādīja arī bērni, kas mācās mūzikas skolā un citi sākumskolas  skolēni.

Koncerta noslēguma jautrās dejas lika arī vecvecāku kājām kustēties pret pašu gribu, tāpēc aicinājām viņus uz kopīgu izkustēšanos. Jāatzīst, ka vecvecāki prata dejot gan „ Mazo putniņu deju”, gan ar prieku gāja rotaļā par jautro vecmāmiņu, kurai, dejojot gan mice, gan kājas gāja pa gaisu.

Turpinājumā tapa kopīgas bildes, tad mazbērni sveica savus mīļos ar pašu gatavotām dāvanām.

Kopīgi cienājoties ar pīrāgiem, vecvecāki pastāstīja par sevi. Vairāki pirms daudziem gadiem paši beiguši šo skolu un sameklēja blakussēdētājos skolasbiedrus, pat klasesbiedrus.

Pasākuma noslēgumā  bija neliela ekskursija pa mazbērnu klases un bērnudārza telpām. Ar interesi vecvecāki sameklēja sevi mazbērnu zīmējumos un aprakstos. Katrā klases telpā kaut kas notika. 1.klases skolēni kopā ar audzinātāju Marutu  bija sagatavojuši sirsnīgas tautasdziesmas par vecvecākiem, 2.klases telpā skolotāja Aina demonstrēja, kā skolēni mācās  izmantojot datoru un projektoru. Vecvecāki varēja noskatīties "Draudzīgās nedēļas”  prezentāciju. Savukārt 3.klases telpā bija iespēja dziedāt un muzicēt kopā ar skolotāju Dainu. Skolotāja atzina, ka bērnu vecvecāki ir labi un azartiski dziedātāji. 4.klases telpā kopā ar skolotāju Valentīnu tapa vēlējumu koks. Vēlējumi bija visdažādākie, bet visi pozitīvi un  no sirds. Skolēniem vecvecāki vēlēja pacietību, izturību, paklausību un interesantas mācību stundas. Patiesi jauki vēlējumi -lai skolā vienmēr spīd saulīte, valda labestība un piepildās visi skolēnu, skolotāju un pārējo darbinieku sapnīši un ieceres, lai skola pastāvētu ilgi un būtu daudz skolēnu u.c. Paldies par tiem!

Rekavas vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā Aina Keiša

 

 

 

07.05.2014
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...