Viļakas novada domes mājas lapa

Pieredzes apmaiņas brauciens uz Balviem

25.aprīlī Viļakas novada pirmsskolas metodiskā apvienība sadarbībā ar Izglītības, kultūras un sporta pārvaldi organizēja pieredzes apmaiņas braucienu uz Balvu novada pirmsskolas izglītības iestādēm „Pīlādzītis”  un „Sienāzītis.” Šī atkalredzēšanās bija ļoti patīkama, jo ilgus gadus bijām darbojušies visi kopā  bijušajā Balvu rajonā.

Pirmo apmeklējām pirmsskolas izglītības iestādi „Sienāzītis”, kur mūs pie vārtiņiem sagaidīja Balvu novada pirmsskolas metodiskās apvienības vadītāja Lija Bukovska  un priecīga, smaidīga un laipna šīs iestādes saimniece – vadītāja Iveta Barinska. Rīts sākās ar jautrām sarunām par pirmsskolu darbu Balvu un Viļakas novadā. Vadītāja Iveta mūs uzrunāja ar iedvesmojošiem vārdiem par mūsu ikdienas darbu, prezentēja savu Iestādi. Daudz stāstīja par dalību dažādos projektos un atzinību ZAAO konkursā. Varējām skatīt skolotāju radošo un metodisko darbu izstādi.

Pēc prezentācijas pirmsskolas bērni sniedza nelielu koncertu – dziedāja, rādīja teātrus, sniedza mums pašdarinātus narcišu pušķus.  Vēlāk sekoja ekskursija, kuras  laikā iepazināmies ar Iestādes mājīgajām, skaisti noformētajām   telpām.

Pēc ekskursijas mēs vērojām integrēto rotaļnodarbību  ar dabas zinību dominanti, kuru vadīja Iestādes metodiķe Velga Lielbārde. Jāteic, ka šī nodarbība bija ļoti interesanta, pārdomāta, bērni aktīvi un ar lielu interesi līdzdarbojās.

Tālāk devāmies uz otru Balvu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādi  „Pīlādzītis”, kur mūs laipni sagaidīja  šīs iestādes vadītāja Antra Eizāne un metodiķe Ilona Ločmele. Vadītāja pastāstīja šīs pirmsskolas izglītības iestādes vēsturi, pirmsskolas bērni sniedza nelielu muzikālu sveicienu  un tad aicināja mūs aplūkot telpas, kurās ikdienā uzturas bērni. Ļoti interesanti, ka grupās dzīvo papagaiļi un trusis, kurš netiek turēts būrītī, bet dzīvojās pa grupu. Ekskursijas laikā redzējām šīs iestādes skolotāju radošos un metodiskos darbiņus. Vēlāk skatījāmies interesantu un ļoti noderīgu prezentāciju  par darbu grupā, kas realizē  speciālo programmu ar runas attīstības traucējumiem. Liels pārsteigums mums bija bērnu darinātās  bites un  puķes, kuras saņēmām dāvanā.

Mūsu ciemošanās beigu posmā vērojām  Balvu novada pirmsskolas metodiskās apvienības vadītājas  Lijas Bukovskas prezentāciju par Balvu novada pirmsskolas izglītības darbu  un mūs uzrunāja Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja Nora Apīne.

Laiks paskrēja nemanot un pēcpusdienā devāmies mājās bagāti jaunām idejām un dažādām pārdomām.

Lielu paldies gribu teikt Balvu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītājai Nora Apīnei par atļauju ciemoties Balvu pilsētas pirmsskolas izglītības iestādēs, Lijai Bukovskai un iestāžu vadītājām Ivetai Barinskai un Antrai Eizānei par laipno uzņemšanu.

Paldies mūsu novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītājai Sarmītei Šaicānei un izglītības darba speciālistei Marutai Brokānei par atbalstu šī brauciena organizēšanā.

Viļakas novada pirmsskolas metodiskās
apvienības vadītāja
Ilze Brokāne
28.04.2014
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...