Viļakas novada domes mājas lapa

Lieldienu atskaņās

22.aprīlī Medņevas pirmsskolas izglītības iestādē ,,Pasaciņa” bērni kopā ar vecākiem ieradās ar vēl tikko  izskanējošo Lieldienu sajūtām. Visās  grupiņās- ,,Ežuku”, Rūķīšu” un ,,Lāčuku” vecāki bija pacentušies pasniegt savus Lieldienu darinājumus pēc iespējas savdabīgāk- gan groziņos, gan ar sūnām, dažāda lieluma (vistu, pīļu, zosu, paipalu olu) un  krāsu sniegumā. Katrā grupiņā valdīja īpaši noslēpumainas noskaņas, kas radīja klātesošos  interesi, kas nu būs tālāk.

Mazuļus ,,Ežuku”grupiņā Lieldienu Zaķis bija pārsteidzis ar īpašām dāvanām – rotaļlietu Zaķis-Ļipiņš, pavasara vēstneši – plaucētas bērza skaras vāzē, oliņas grozā un noslēpumainā vēstule uz leļļu galdiņa izskatījās intriģējoši, tāpēc kopā ar skolotāju Ilonu  ežuki  ķērās pie izziņas avota vēstules. Zaķis aicināja veikt jautras  Lieldienu tradicionālās aktivitātes- izpušķot bērza skaras, lai justu svētku noskaņu, papildināt groziņu ar pašdarinātām oliņām, izlasīt ticējumus, iemācīties ripināt oliņas un draudzīgi sasisties ar olām. Vēlāk Zaķis atklāja norādes, kā tikt pie Lieldienu saldā pārsteiguma-šokolādes Zaķa. Kopīgiem spēkiem un ar lielu interesi bērni baudīja svētku gardumus.

,,Rūķīšu” un ,,Lāčuku” grupas skolotājām, skolotāju palīgiem un bērniem rīta cēliens izvērtās intriģējošs. Viņi kopā ar skolotājām Guntu un Birutu gatavojās atbildīgam darbiņam-olu krāsošanai. Visu darba sparu un noskaņu izjauca nepatīkama ziņa - pazuduši sarūpēto olu grozi! Ilgi vērtējot un apspriežot notikušo, visi nāca pie slēdziena : ,,Lieldienu Zaķis vēl te, un bērnus cenšas izjokot!” Tādēļ skolotājas aicināja vērsties Lieldienu ticējumiem, kā olas atgriezt īstajās rokās.

Pirmais darbiņš sākās pats atbildīgākais – olu sagatavošana krāsošanai. Ar skolotājām, skolotāju palīgiem Aiju un Terēziju, bērnu radošo pieredzi un saulainām pavasara izjūtām, oliņas tika ietērptas dažādos ,,mundieros”. Krāsot olas sīpolmizās laipni uzņēmās pavārīte Aija.

Ir laiks sasveicināties ar siltiem saules stariem, kas apvienoja visas trīs grupiņas rotaļu laukumā. Te visi  kopīgi varēja gan meklēt un atrast pazudušās olas, ripināt, mest ,,cepurē” pasniegt draugam īpašā veidā, šūpoties šūpolēs, iet rotaļās ,,Aklās vistiņas”, ,,Strautiņš” u.c. Teju  rotaļas pašā jautrībā, kad pavārīte Aija aicina paņemt katliņus ar jaunradītām oliņām. Katra actiņās iemirdzējās nepacietīga interese- nu kāda izdevās.

Dienas rītā, sekojot latviešu tradīcijām, lielāko grupu bērni baudīja prieku aktivitātēs- ,,olu kaujās”, noteicot stiprāko olu, izgaršoja olas ar sāli (pēc ticējuma). Radošiem pasākumiem piepildīta diena iestādē tuvojās izskaņai, taču  bērnu gūtās pozitīvās emocijas lika justies vēl aktīvākiem un saliedētiem, veikt jaunus radošus atklājumus.

Paldies visiem, kas piedalījās kopā  ar mums šajās aktivitātēs. Īpašu paldies sakām vecākiem par aktīvu atbalstu!

Pirmsskolas skolotāja Ilona Grahoļska

 

25.04.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...