Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes kolektīvs apmeklē “Lāčus” un “Pūres šokolādi”

12. aprīļa dzestrajā rītā Viļakas pirmsskolas izglītības iestādes kolektīvs devās ekskursijā. Saullēkta pavadīti, devāmies ceļā. Lai arī ceļā mūs sastapa lietus, tomēr atlikušajā dienas daļā lietus vairs nebija, spoži spīdēja saulīte, diena bija silta un saulaina.

Pirmā pietura maizes ceptuvē „Lāči”, kur mūs sagaidīja jauka gide un pavadīja mūs uz ceptuvi. Pirmais, ko vajadzēja izdarīt, protams, saģērbties specapģērbos, kārtīgi nomazgāt rokas, lai varētu doties iekšā ceptuvē. Iepazinām „Lāču” vēsturi, nodegustējām dažāda veida maizīti, arī grauzdiņus, paši veidojām cepumiņus, kā arī cepām paši sev kliņģeri, ko izveidojām „Namiņa” formā par godu savai iestādei. Mums bija ļauts atrasties lielās krāsns tuvumā un vērot, kā speciālisti veido maizes klaipiņus un vienu pēc otra ielaiž krāsnī. Vienā krāsnī apdedzina garoziņu, otrā jau cep gatavus. Paši no abras varējām nogaršot arī mīklu. Interesants fakts bija tas, ka lielākais klaips, ko cepuši „Lāči”, svēris vairāk kā 70 kg. Atsveicinoties no „Lāčiem”, kā ceļamaizi saņēmām siltus, pašu ceptus cepumiņus un gardum gardu kliņģeri.

Tālāk turpinājām ceļu līdz Jaunmoku pilij, kas ir viena no jaunākajām pilīm Latvijā. Gides pavadībā devāmies ekskursijā pa pils telpām, iepazinām tās vēsturi un dažādus interesantus faktus par šo pili, baudījām saulaino laiku sakoptajā pils apkārtnē.

Kā nākamā pieturvieta bija Pūre, kur apmeklējām šokolādes muzeju. Gides pavadībā iepazinām kakao un šokolādes vēsturi, devāmies atraktīvā ceļojumā par šokolādes iegūšanu, apstrādāšanu un lietošanu, pabijām trifeļu istabā. Meistarklasē varējām nodegustēt šokolādi un izgatavot šokolādes figūras, kā arī paši gatavojām šokolādes konfektes.

Labsajūtas vadīti devāmies apskatīt Baltijā lielāko Kaives ozolu. Lai to apņemtu, mums vajadzēja 11 cilvēkus. Patiešām iespaidīgi!

Emociju bagāti devāmies pie jūras, lai ne tikai baudītu jauko laiku un rāmo jūru, bet arī dalītos ar savām emocijām un iespaidiem par šīs dienas braucienu. Tas bija to vērts! Aizbrauciet, nenožēlosiet!

Pirmsskolas skolotāja Inese Saida

17.04.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...