Viļakas novada domes mājas lapa

Mežvidu skolēnu ekskursija uz Ludzu

Pavasaris- dabas atmodas laiks. Laiks, kad arī mēs, cilvēki, kļūstam atvērtāki un vēlamies kaut ko redzēt, dzirdēt, iepazīt…  Pavasarī allaž plānojam un dodamies ekskursijās, lai redzētu neiepazītas vietas un uzzinātu jaunu informāciju.

Arī mēs, Mežvidu pamatskolas saime, devāmies ekskursijā, lai iepazītu Ludzu- pilsētu, kur teiksmainā senatne caurvijas ar 21.gadsimta elpu, pilsētu, kurā mūsdienās vēl dzīvo neskaitāmas teikas, nostāsti un leģendas. Šī pilsēta tiek minēta kā vecākā Latvijas pilsēta.

Ludzas Novadpētniecības muzeja Dabas ekspozīcijā ir atspoguļota mūsu puses floras un faunas daudzveidība. Īpaši saistoša šī ekspozīcija šķita jaunāko klašu skolēniem, jo te skanēja daudzveidīgās putnu balsis, bija jāveic dažādi uzdevumi, jāmin mīklas, un par to varēja saņemt saldās balvas.

Ludzas Novadpētniecības muzejā iepazinām vairākas kolekcijas: arheoloģijas, etnogrāfisko priekšmetu, fotogrāfiju, gleznu, keramikas priekšmetu kolekcijas. Senie atrastie priekšmeti Ludzas Lielā ezera krastos vēsta, ka cilvēki nodarbojās ar medniecību, zvejniecību un augu vākšanu. Muzeja brīvdabā atrodas  "Dūmistaba" un "Zemnieku māja", kuras šķita ļoti interesanti apskates objekti. Vēl šis muzejs savdabīgs ar to, ka ierīkots kara vadoņa ģenerāļa Jakova Kuļņeva- 1812.gada Tēvijas kara ģenerāļa- tautas varoņa dzimtas mājā.

Gida pavadībā apmeklējām Ludzas viduslaiku pilsdrupas, kurās noklausījāmies skaisto leģendu par barona trim meitām un skatījāmies Ludzas pilsētas panorāmu no augšas.

Apmeklējām Ludzas katoļu baznīcu un iepazinām tās vēsturi. Baznīckalnā redzējām skaisto novadnieka, Latgales Māras skiču autora Leona Tomašicka 1934.gadā veidoto Sv.Marijas – Māras zemes karalienes statuju.
Tālāk mūsu ceļš veda uz Nirzas pagastu, lai apmeklētu Raipoles Sv.Jāņa Kristītāja katoļu baznīcu un satiktos ar priesteri Rinaldu Broku, kurš pirms sešiem gadiem tur ieradās no Viļakas. Klausījāmies viņa interesanto stāstījumu un bijām priecīgi par atkalredzēšanos.

Ekskursijā devāmies ar prāvesta Staņislava Kovaļska finansiālu atbalstu. Paldies prāvestam un misionārēm Signei un Inetai par pavadīto kopā būšanas laiku. Kopā ar mums ekskursijā devās arī draudzes pārstāvji.
Lielu paldies sakām skolas direktorei Inārai Nikolajevai par ieguldīto darbu ekskursijas noorganizēšanā.

Paldies šoferītim Valdim Brokānam par sapratni un mūsu domu uzklausīšanu.

Samanta Kokoreviča,
Mežvidu pamatskolas 9.klases skolniece
15.04.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...