Viļakas novada domes mājas lapa

Mācību ekskursijā iepazīstam Balvus

Lietainajā 8.aprīļa rītā Rekavas vidusskolas 9.klase un 1.klase devās uz Balviem, lai iepazītos ar maizes cepšanas procesu (ģeogrāfija-rūpniecība) un policijas daudzveidīgo darbu ( sociālās zinības).

Maizes kombinātā redzējām kā no miltiem top gan rudzu, gan saldskābā maize. Interesants ķieģelīša cepšanas cikls, kur gan raudzēšana, gan cepšana notiek vienā „plūstošā ķēdē”. Skolotāja Ilze izmēģināja formas maizes izņemšanu no plīts. Cik pasakaini garšīga ir tikko cepta maize! Un „Rozīņu baltmaize” ir visgaršīgākā baltmaize visā tuvākajā un tālākajā apkārtnē. Maizes griešanas iekārtu redzējām pirmo reizi un tagad zinām, kā tiek safasēta sagrieztā maize. Mums bija dota iespēja pagaršot „Balvu maiznieka” garšīgos žagariņus. Paldies uzņēmuma darbiniekiem par garšīgo maizi un ekskursiju!

Apmeklējot Valsts policiju, sapratām, ka policija sastāv no dažādām struktūrvienībām.

Valsts policijas galvenie uzdevumi: garantēt personu un sabiedrības drošību; novērst noziedzīgus nodarījumus un citus likumpārkāpumus; atklāt noziedzīgus nodarījumus, meklēt personas, kas izdarījušas noziedzīgus nodarījumus; likumā paredzētajā kārtībā sniegt palīdzību personām, iestādēm, uzņēmumiem un organizācijām to tiesību aizsardzībā un ar likumu noteikto pienākumu realizācijā.

Kārtības policijas nodaļas darbinieki ir tie cilvēki, ar kuriem skolas vecuma jaunieši ir tikušies karjeras dienās un pārrunās par drošību. Iepazināmies ar izmeklētāju, ekspertu, ceļu policijas darbu. Uzzinājām, ka Balvos vairs nav īslaicīgās aizturēšanas vietas – izolatora, bet aizturētos nogādā Rēzeknē. Valsts Policijas Latgales reģiona pārvaldes Balvu iecirkņa kolektīvs bija ļoti atsaucīgs un mums ļoti patika pie viņiem ciemoties. Paldies viņiem.

Atgriežoties mājās, lietus bija pazudis, un silti spīdēja  saulīte. Un vēl viens paldies šoferim Jānim un Viļakas novada domei.

Teksts un foto skolotāja  Inese  Cibule


11.04.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...