Viļakas novada domes mājas lapa

Starpnovadu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu mazā konference

Š.g. 9.aprīlī Viļakas Valsts ģimnāzijā notika starpnovadu skolēnu zinātniski pētniecisko darbu mazā konference 7.-12.klasēm, kurā piedalījās skolēni un skolotāji no 7 skolām. 28 izglītojamie aizstāvēja 26 pētnieciskos darbus. Prieks bija uzņemt ciemiņus ne tikai no sava, bet arī no Balvu novada. Viļakas Valsts ģimnāzijai ir ilggadēja sadarbība ar Balvu Amatniecības vidusskolu, bet Briežuciema pamatskola jau otro gadu pēc kārtas vēlas būt kopā ar mums, par ko mēs esam īpaši priecīgi. Skolēni varēja sevi parādīt daudz lielākā konkurencē, zinot, ka no šīm skolām vienmēr nāk lieliski sagatavoti skolēni.

Konferenci ievadīja Viļakas Valsts ģimnāzijas direktores vietniece izglītības jomā Veneranda Medne ar uzrunu un veiksmes vēlējumiem, bet pavasara ziedu sveicienus dāvāja ģimnāzijas ciemiņi.

Skolēnu zinātniski pētniecisko darbu lasījumi notika trīs sekcijās.

7.-9.klašu pētnieki savā grupā cīnījās par godalgotām vietām. Jāteic, ka visi darbi un prezentācijas bija teicamas. Iegūtās vietas izšķīra vien daži punkti. 7.-8.klašu grupā uzvaru guva Viduču pamatskolas 8.klases skolniece Kristīne Miļoviča par pētījumu „Ārstniecības augi Medņevas skrajciema apkārtnē”, 2. vieta - Upītes pamatskolas 8. klases pētniecei Elvitai Krakopei par darbu „Sanbernārs” un šīs pat skolas  audzēknei Sintijai Vizulei par pētījumu „Šinšilu ģimene”. 3.vietu izcīnīja Upītes pamatskolas 8. kl. audzēknis Svjatoslavs  Dankovskis par čigānu etnosa pētīšanu. Viņš ieguva arī skatītāju simpātiju balvu savā grupā. Visu Upītes p-skolas skolēnu darbu vadītāja ir Ilze Saidāne.

9. klašu grupā tika prezentēti 4 darbi. Izcīnītas divas 1.vietas: Briežuciema pamatskolas skolniecei Aivai Ozoliņai par pētījumu „1949.g. deportācijas Briežuciema pagastā” (vadītāja Valentīna Kaša) un Mežvidu pamatskolas pētniecēm Dagnijai Kokorevičai un Samantai Kokorevičai par apjomīgu darbu „Izsūtījuma gadi Martiņenko un Ločmeļu- Spridzānu ģimeņu atmiņās” (vadītāja Ināra Nikolajeva).  2.vieta Mežvidu pamatskolas  skolniecēm  Sanijai Kokorevičai un Sintijai Larionovai par darbu „Izdzīvotie likteņi Strumpes un Skotkas dzīvē” (vad. I. Nikolajeva), bet 3. vieta pētniecei Gunai Slišānei par viņai tuvu krucifiksu tēmu, jo meitene pati piedalās maija dziedājumos ( vad.I. Slišāne).

10.-12.klašu skolēni savus pētījumus prezentēja 2 sekcijās. Žūrija 5 cilvēku komandā  noteica trīs vislabākos pētījumus katrā sekcijā. Kultūrvēstures un sociālo zinību sekcijā tika prezentēti 8 darbi. Skatītāju pārsteiguma balvu ieguva Rekavas vidusskolas 11. kl. skolēns Elvijs Koniševs par pētījumu „Ceļojumu programma pa Viļakas novadu” (vad. Ivita Slišane). Viņš ieguva arī žūrijas visaugstāko vērtējumu.

2. pakāpes diplomi - Lindai Dvinskai par neformālās izglītības iespējām Viļakas novada jauniešu iniciatīvu centros (vad. Biruta Miņina) un Normundam Orlovam par darbu „Tetovējumi-vēsture, simbolika, veselība” (vad. V. Beča).

3. pakāpe diviem Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēniem: Viesturam Baltiņam par apjomīgu pētījumu „Viļakas pilsētas uzņēmumi un to likteņi gadu gaitā” un Elvīrai Dzērvei par skolas formas tērpiem pagātnē un mūsdienās (vad. B. Miņina). Interesi izraisīja pētnieces modelētie formas tērpi zēniem un meitenēm, ņemot vērā anketās vairākumā izteiktos ierosinājumus. Lielisks ir arī Rekavas vidusskolas 11. kl. audzēknes Neldas Milaknes darbs par atkritumu apsaimniekošanu Šķilbēnos (vad.I. Saidāne), Agra Kokoreviča pētījums par Viļakas pilsētas tūrisma objektiem un Annas Korobko  izpētītās Viļakas kapucīnu klostera ēkas funkcijas dažādos laika periodos (vad. B. Miņina). Visi kultūrvēstures sekcijas žūrijas locekļi ļoti atzinīgi novērtēja visu audzēkņu pētījumus.

Dabaszinību sekcija strādāja visilgāk. Kopā aizstāvēti 9 darbi. Daudzas tēmas bija patiešām aizraujošas, kas raisīja debates. Te skatītāju pārsteiguma balvu pārliecinoši ieguva Viļakas Valsts ģimnāzijas 11c. klases audzēkne Laima Brokāne par pētījumu „Cukura diabēts un dzīvesveids” (vad.V. Beča). Žūrijai nācās grūti izvērtēt labākos, tomēr 1.vietu piešķīra Evijai Kitovai par pētījumu „Ilgdzīvošana pasaulē un Viļakas novadā” (vad.V. Beča), 2. Vieta - Gatim Budevičam no Balvu amatniecības vidusskolas par koksnes savienojumu veidiem un to stiprumu (vad.A. Noviks) un 3. vieta Rekavas vidusskolas 10. klases audzēknim Elvijam Čeirānam par kartupeļu šķirņu pētījumu savā zemnieku saimniecībā „Lagūna” (vad.I. Saidāne). Visus patīkami pārsteidza arī Balvu amatniecības vidusskolas 12.kl. meiteņu Lauras Rēdmanes un Aelitas Garās kopdarbs „Acu krāsas iedzimšana dotajā ciltskokā” (vad. Iluta Balule) un Mārtiņa Ločmeļa pētījums par badu un badošanos (vad. I. Balule). Pārliecinoši savu darbu prezentēja Olita Urbāne no Viļakas par ziepēm kā ķermeņa kopšanas līdzekli (vad. V. Beča). Galvanisko elementu kaitīgo ietekmi  izpētīja un pamatoja Rekavas vidusskolas 10. kl. audzēknis Valdis Serds (vad. Ilze Maksimova). Lāsma Homko no Viļakas Valsts ģimnāzijas centās iedziļināties Medņevas pagasta dabas apstākļos un objektos.

Sekciju darbam beidzoties, visi rakstīja labākās prezentācijas autoru un vērtējumus par konferences darbu. Te varēja lasīt tikai pozitīvas atsauksmes:
”Interesanti. Labi. Jauki. Skaisti.”
„Ļoti jauka savstarpējā komunikācija, jautājumu –atbilžu „daudzcīņa”
„Prezentācijas bija interesantas un izglītojošas. Tēmas aktuālas un saistošas. Paldies!”
„Es uzzināju daudz ko jaunu un ieguvu priekš sevis lielu pieredzi.”
„Ļoti labs pasākums, neko nevajadzētu mainīt.”

Konferences noslēgums noritēja senlietu kolekciju muzejā „Cīrulīši”, kur visus dalībniekus laipni uzņēma tās vadītājs Dzintars Dvinskis. Viņš izrādīja senās lietas - motociklus, mopēdus, senu tējas vārīšanas ierīci. Tad visi konferences dalībnieki cienājās ar garšīgām, ugunskurā ceptām desiņām, dzēra zāļu tējas, ēda pīrādziņus un augļus.

Katrs skolēns un pētnieciskā darba vadītājs saņēma pateicības rakstu un  nelielu piemiņas balvu.

Paldies žūrijai: skolotājiem- Galinai Stepanovai, Birutai Miņinai, Ilzei Saidānei, Ilutai Balulei, Sarmītei Šaicānei, Tamārai Mihačovai, Inārai Nikolajevai, Lilitai Bizunei, bibliotekārei Ruttai Jaromānei, Viļakas jauniešu centra vadītājai Madarai Jeromānei, 12. klases skolēniem - Artūram Loginam un Naurim Molčanovam. Paldies visiem skolotājiem- pētniecisko darbu vadītājiem. Paldies Viļakas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītājai Sarmītei Šaicānei par sagādātajām balvām un atbalstu. Liels paldies konferences atbalstītājiem - Janīnai Kozlovai, veikala „Lats” īpašniekam Laimonim Šakinam.  Paldies Venerandai Mednei, Inetai Lindenbergai, Anitai Golovinai un pārējiem kolēģiem, skolas pavārēm, „Cīrulīšu” saimniekam Dzintaram Dvinskim un visiem labvēļiem.

Viļakas novada dabaszinību MA vadītāja Lilita Šaicāne

10.04.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...