Viļakas novada domes mājas lapa

Aizstāv zinātniski pētnieciskos darbus

9.aprīlī Viļakas pamatskolā un Viļakas Valsts ģimnāzijā notika zinātniski pētniecisko darbu aizstāvēšana, tikšanās ar privātkolekcijas „Čīrulīši” īpašnieku Dzintaru Dvinski Susāju pagasta „Cīrulīšos”, muzeja apskati un skolēnu apbalvošana.

Izstrādājot pētnieciskos darbus, skolēni apgūst zinātnisko darbu veikšanas un noformēšanas principus, kas noder turpmākā izglītībā. Pētījuma izstādē ir iesaistīti sākumskolas, pamatskolas un vidusskolas/ģimnāzijas audzēkņi.

Skolēnu zinātniski  pētniecisko darbu konferencē „Jaunais pētnieks ” 2.-6.klašu grupā  piedalījās ne tikai mūsu novada izglītojamie, bet arī Balvu novada Stacijas un Briežuciema pamatskolu audzēkņi.

Interešu izglītības metodiķe Inese Circene priecājās, ka zinātniski pētniecisko darbu aizstāvēšanā piedalījās arī kaimiņu novada skolu audzēkņi.

2.-4.klašu grupā tika iesniegti 12 darbi. 2.klases skolēnu darbus vērtēja Inese Rēvalde (Viļakas pamatskola), Aina Keiša (Rekavas vidusskola) un Tamāra Makarova (Mežvidu pamatskola). 3.-4.klašu zinātniski pētnieciskos darbus vērtēja Maruta Bukša (Rekavas vidusskola), Mārīte Supe-Tuča (Viļakas pamatskola), Daiga Circene (Viļakas pamatskola).

5.-6.klašu grupā tika iesniegti 7 darbi, tos vērtēja Inese Cibule (Rekavas vidusskola), Andra Korņejeva (Žīguru pamatskola) un Valentīna Beča (Viļakas Valsts ģimnāzija).

Pētnieciskos darbus šogad izstrādāja: Briežuciema pamatskolas audzēkne Samanta Šubrovska;  Stacijas pamatskolas audzēkņi-Zane Keiša, Signija Voiciša, Kristiāns Čubars, Patrīcija Kokoreviča, Arina Aleksandrova, Artūrs Supe, Agnese Ugare, Anna Zeltiņa, Marija Arnicāne;  Rekavas viduskolas audzēkņi- Terēze Maksimova, Rinalds Logins, Kristofers Boldāns, Marija Maksimova; Viļakas pamatskolas audzēkņi- Keita Emīlija Orlovska, Katrīna Ostrovska, Egija Kokoreviča, Katrīna Narubina, Romualds Rēvalds un Mežvidu pamatskolas audzēkne Kristiāna Kokoreviča.

Jaunie pētnieki šogad pētīja:  šuvēja arodu vairākās paaudzēs savā ģimenē (Keita Emīlija Orlovska), ābeļu potēšanu  (Katrīna Ostrovska), pastmarku kolekcionēšanu (Egija Kokoreviča), medus iegūšanu un izmantošanu (Kristofers Boldāns), salātu gatavošanu ziemai  (Kristiāna Kokoreviča), vecmammas vaļasprieku-tortu cepšanu (Katrīņa Narubina), svarcelšanu, muguras muskulatūras nostiprināšanu (Kristiāns Čubars), par Rekavas vidusskolas folkloras kopu (Terēze Maksimova), ģimenes ceļojumiem Latvijā (Signija Voiciša), putnu barošanu ziemā (Zane Keiša, Rinalds Logins), Ziemassvētku svinēšanu tagad un agrāk (Patrīcija Kokoreviča), par šokolādi, kurš ir draugs vai ienaidnieks (Arina Aleksandrova), par lopkopību (Artūrs Supe), savu ciemu Aussalas (Samanta Šubrovska), arbūzu audzēšanu (Romualds Rēvalds), Viļakas novada ģērboņa tapšanu (Marija Maksimova), par atkritumiem un to apsaimniekošanu Balvu novadā (Agnese Ugare un Anna Zeltiņa), Stacijas pamatskolas vēsturi  četrās paaudzēs (Marija Arnicāne).

Žūrija, izvērtējot darbus, pateicās visiem skolēniem, darbu vadītājiem un izteica lielu pateicību Samantai Šubrovskai par sava ciema izpēti un Terēzei Maksimovai par folkloras tradīciju pētīšanu Rekavas vidusskolas folkloras kopas darbībā.

Rezultāti:

2.klašu grupā 2.pakāpe Zanei Keišai (Stacijas pamatskola, darba vadītāja Inese Karpa);

3.-4.klašu grupā 1.pakāpe Signijai Voicišai (darba vadītāja Sarmīte Lose);
Keitai Emīlijai Orlovskai ( darba vadītāja Inese Rēvalde);
Katrīnai Ostrovskai (darba vadītāja Inese Rēvalde);
Egijai Kokorevičai (darba vadītāja Inese Rēvalde);
Katrīnai Narubinai ( darba vadītāja Inese Rēvalde);
2.pakāpe Kristoferam Boldānam (darba vadītāja Valentīna Korņejeva);
Kristiānai Kokorevičai (darba vadītāja Tamāra Makarova);
Kristiānam Čubaram (darba vad. Anita Gaile);
Patrīcijai Kokorevičai (darba vad. Anita Gaile);
3.pakāpe Terēzei Maksimovai (darba vadītāja Daina Pužule);
Pateicība Rinaldam Loginam (darba vadītāja Daina Pužule);
5.-6.klašu grupā 1.pakāpe Artūram  Supem (darba vadītāja Anna Jaudzema);
Samantai Šubrovskai (darba vadītāja Valentīna Kaša);
2.pakāpe Arinai Aleksandrovai (darba vadītāja Anna Jaudzema);
Romualdam Rēvaldam (darba vadītāja Ņina Romanova);
Marijai Maksimovai (darba vadītāja Ivita Slišāne);
Agnesei Ugarei (darba vadītāja Ruta Bukša);
Annai Zeltiņai (darba vadītāja Ruta Bukša);
Marijai Arnicānei (darba vadītāja Zanda Arnicāne).

Konferences dalībnieki Susāju pagasta „Čīrulīšos” tikās ar Dzintaru Dvinski, kurš izrādīja, parādīja, izstāstīja par savu privātkolekciju, par ko jaunieši bija ļoti iepriecināti un pārsteigti par senajiem kolekcijas materiāliem.

Informāciju sagatavoja
Terēzija Babāne,
Viļakas novada domes
Lietvedības, komunikācijas un informācijas
nodaļas vadītāja

10.04.2014
Kalendārs
« Oktobris 2021 »
POTCPSSv
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...