Viļakas novada domes mājas lapa

Teātra dienas atzīmēšana Žīguru pirmsskolas izglītības iestādē „Lācītis”

Visā pasaulē 27. marts tie atzīmēts kā Teātra diena, tāpēc jau daudzus gadus Žīguru pirmsskolas iestādē „ Lācītis” marta pēdējās nedēļas tēma ir Teātris. Šīs nedēļas gaitā skolotājas kopā ar bērniem cenšas izzināt, kādi teātri mēdz būt, kas tajos spēlē galvenās lomas, paši gatavo maskas un iestudē kādu no pasakām. Nedēļas noslēgumā katra grupa rāda savu iestudēto ludziņu, kur aktieru lomās iejūtas bērni un skolotājas.

Tieši Teātra dienā ar savu iestudēto pasaku „ Kas dzīvos namiņā?” skatītājus priecēja jaunākās „ Lācēnu” grupas bērni un skolotājas.

Ezīšu ģimenei pēc garās ziemas sabruka mājiņa, tāpēc  viņi nolēma to atjaunot, bet vieniem pašiem tas nebija pa spēkam, jo draiskulis Vējš izjauca būvi. Ezīšiem talkā nāca draugi- Ruksīši, kuri čakli jo čakli strādāja, un namiņš bija jau gandrīz gatavs, bet te atkal palaidnīgais Vējš aiztraucās garām un visu sajauca. Tad talkā atnāca Aitiņa ar savu ģimeni, kopā darbs ritēja uz priekšu.  Drīz vien namiņš bija gatavs, bet jumtu uzlikt nevienam nebija pa spēkam. Jautri dziedādams garām gāja Gailis ar saviem cālēniem, ieraugot, kāda ķibele piemeklējusi draugus, viens un divi- Gailītis uzlika mājiņai jumtu. Nu visi draugi kopā sāka dejot, dziedāt, priecāties par jauko Ezīšu mājiņu. Gaviles aizskanēja tālu mežā un to sadzirdēja Lapsa, kura tūdaļ nolēma mājiņu atņemt un pati tajā dzīvot. Draugi kopā aizstāvēja mājiņu un padzina Lapsu projām, bet paši pēc uzvaras jautri priecājās. Lapsai mežā vienai pašai bija skumīgi, tāpēc viņa apsolīja draugiem, ka mājiņu neņems nost un, ka turpmāk būs laba un nevienu neaiztiks.

Teātru nedēļas noslēgumā vecākās „ Rūķīšu” grupas bērni rādīja ludziņu „ Diskotēka dīķī”. Skatītājus sagaidīja stāsts par agru pavasari, kad no ziemas miega Saulīte modina Pļavu, Pienenītes un Vardītes.

Saulīte katru dienu apciemoja Pļavu, bet tā aizvien stāvēja skumji pelēcīga. Kādu dienu garām lēca Vardulēns ar saviem draugiem, ieraudzījis pelēko Pļavu, tas pasmējās, ka tā ir neglīta, un aizlēca tālāk uz dīķi.  Tur vardītes jautri dzīvoja- rotaļājoties un strīdoties savā starpā. Saulīte gan nevarēja saprast, kāpēc pļavā vēl nezied pienenītes. Pļava centīgi strādāja- paaicināja palīgā Pavasara lietutiņu, Vēju un Mākoņus.

Atlidoja no siltām zemēm Stārķis, viņš pļavā bija pamanījis vardītes, jo pēc garā ceļa ļoti gribējās ēst. Pļava viņam pastāstīja, ka vardītes aizlēca un dīķi, bet vakarā tās rīkošot diskotēku. Stārķis ļoti nopriecājās, un steidzās uz dīķi. Saulītei gan nepatika, ka Pļava izstāstīja Stārķim, kur atrodas vardītes, arī Pļava saprata, ka rīkojās nepareizi, tāpēc nolēma glābt vardītes, paslēpjot tās aiz Pienenītēm.  Pa to laiku draugi- Lietutiņš, Mākonīši un Vējš aplaistīja Pļavu un Pienenītes atvēra savus vainagus. Aiz kuplajiem Pienenīšu vainagiem noslēpās Vardītes un Stārķis tās neatrada. Vardulēns nu gan saprata, ka Pļavu apvainojis, tāpēc palūdza tai piedošanu un uzaicināja uz diskotēku dīķī. Izrādes beigās visi ludziņas aktieri skatītājus pārsteidza ar jautru deju „ Chi, chi, chi” ( R.M. Sherman) ar pušķiem.

Zīmīgi tas, ka abās dienās pēc izrādēm sveicām jubilārus- 27. martā skolotāja palīgu Lidiju, bet 28. martā galvenās lomas izpildītāju Norbertu.

Paldies grupu skolotājām Nataļjai, Diānai, Elitai, mūzikas skolotājai Daigai, skolotāju palīgiem Lidijai un Lindai par ieguldīto darbu. Gribas novēlēt daudz radošu dzirkstelīšu arī turpmākajā darbā.

Iestādes vadītāja A.Agejeva

01.04.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...