Viļakas novada domes mājas lapa

„Skatuves māksla ir saskarsmes līdzeklis, kas vieno cilvēkus, liekot just vienu un to pašu”

27. marts ir Starptautiskā teātra diena. Pasaulē to atzīmē ik gadu, organizējot pasākumus, īstenojot dažādas aktivitātes.

Šajā dienā Viļakas novada skolu viesmākslinieki  ieradās Viļakas pamatskolā uz skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītājas V. Riekstiņas organizēto pēcpusdienu „Literāro darbu varoņi uz skatuves”.

Tās mērķis bija veicināt skolēnu  lasīšanu, attīstīt un izkopt savas skatuves un runas iemaņas caur teātra spēli.

Apsveicot pasākuma dalībniekus, V. Riekstiņa vēlēja - svētku sajūtu ikvienam, radošo aktiermeistarību un drosmi uz skatuves!

Mājās skolēni rakstīja vēstules mīļākajiem grāmatu varoņiem un saviem skatuves tēliem, tās tika lasītas pasākumā.

Drāmu latviešu bērnu literatūrā visos laikos pārstāv pasaku lugas. Pirmā tās sarakstījusi Anna Brigadere.  Rekavas vidusskolas 3. klases dalībnieku iestudējumā pārliecinājāmies, ka pasaku lugas „Sprīdītis” varonis saprata, ka laime ir nevis pasaulē, bet mājās. Rakstnieces Margaritas  Stārastes brašā Zīļukpuikas  no Stiebru ciema piedzīvojumus, neveiksmes un atgriešanos pie draugiem izdzīvoja 2.klases skolēni. Viņi saņēma pateicību nominācijā - veiksmīga teatrālo kostīmu izvēle.

No latgaliešu izcelsmes latviešu rakstnieka Jāņa Klīdzēja darba „Cilvēka bērns” Boņa un Tanča, kurš runāja par itin visu ar savu mazo draugu, dialogu emocionāli atveidoja Viļakas pamatskolas 5. un 7.klases skolēni.

Vācu rakstnieka Ērika Kestnera darba „Divas Lotiņas” meiteņu līdzības noslēpumus atklāja Viļakas pamatskolas 4.klases mākslinieces. Viņas saņēma pateicību par kolorītu galveno lomu akcentējumu.

Kādas ir attiecības ģimenē, kad vecāki pelna daudz naudas un viņiem nav  laika saviem bērniem, mājās sāk zust sērkociņi…, mājas noslēpumus  atklāja Viļakas pamatskolas 5. klases aktieri Ē. Kestnera darba „Punktiņa un Antons” uzvedumā. Viņu sniegums tika nominēts kā  daudzpusīgi teatrālie talanti.

Mežvidu pamatskolas meitenes saņēma pateicību nominācijā  par veiksmīgu kolektīvo jaunradi un skatuves enerģiju improvizētajā  uzvedumā „Svētki mežā”.

Ļoti emocionāli, dziļi izjusti norunāja I. Ziedoņa, M. Zālītes, M. Cielēnas literāros darbus  Kupravas pamatskolas zēni. Par lasījumiem viņi saņēma pateicības nominācijās emocionālākais un poētiskākais izpildījums.

Par atbalstu izglītojamajiem literāro uzvedumu iestudēšanā pateicības saņēma skolotājas – bibliotekāres Rutta Jeromāne, Anita Kokoreviča, Ināra Nikolajeva un Jolanta Vrubļevska.

Noslēgumā pasākuma dalībnieki cienājās ar sagādāto svētku kliņģeri.

Paldies visiem par kopā būšanu un sagādātiem patiesa prieka mirkļiem sev kā aktieriem un ikvienam kā skatītājam!

Viļakas novada skolu bibliotekāru metodiskās apvienības vadītāja Virgīnija Riekstiņa01.04.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...