Viļakas novada domes mājas lapa

„Dietu, dietu man kurpītes…”

Jau trešajā sadraudzības koncertā Žīguros tiekas Viļakas novada skolu deju kolektīvi.Koncerta dalībnieki paņēmuši līdzi labu garastāvokli, pozitīvu attieksmi, spēcīgu enerģiju un milzīgu izturību un saka:

„Dejosim mēs šovakar
Līkumiņu līkumiem,
Sasit plaukstas, piesit kāju,
Lai dimd visa pasaulīt!”

Mūsdienās, kad bērniem un jauniešiem ir ļoti plašas brīvā laika pavadīšanas iespējas, deju mākslas apgūšana nozīmē aktīvi pavadīt pēcpusdienas pēc mācībām skolā, kopīgi kolektīvu koncerti, pasākumi un izbraucieni. Un vēl, patiešām daudz interesantas un nebijušas pieredzes.

Dejojot tautas dejas no bērnības līdz sirmam vecumam, varam attaisnot A. Brigaderes teikto: „Mazas tautas ir tik lielas, cik liela ir viņu māksla.”  Daudzveidīgas raksturā, deju soļos, noskaņojumā tautu dejas izdejoja Viļakas, Žīguru, Viduču pamatskolu skolēni. Savu uzticību dejai rādīja Rekavas vidusskolas jauniešu deju kolektīvs, rotaļīgu dejas soli grieza Viļakas Valsts ģimnāzijas kolektīvi.

Koncertā sadraudzēties ar skolas lielajiem bērniem bija saskrējuši Žīguru pirmskolas deju kolektīvs un Rugāju deju kolektīvs „Ķipariņi”, kuri arī skatītājiem lika dejot un kustēties līdzi.

Dzīvojot šodien pasaulē ar postmodernu dzīves uztveri, arī dejā ienāk ritmiska pulsācija, dinamika, iztēles figūras un kompozīcijas. Līdz ar to koncerta programmu papildināja ritmikas deju horeogrāfijas, ko savā interpretācijā izdejoja Žīguru un Mežvidu pamatskolu, Viļakas Valsts ģimnāzijas meiteņu grupas.

Noslēgumā visus pasākuma dalībniekus uzrunāja Izglītības, kultūras, sporta pārvaldes vadītāja S.Šaicāne un interešu izglītības metodiķe I.Circene par veikto darbu, par skaisto un bagātīgo koncertu. Par ieguldīto darbu pavasarīgus ziedus un mīļi vārdus pārvalde saka vadītājām: Ija Krilovai, Lindai Ozolai, Aijai Leitenai, Inetai Lindenbergai, Lucijai Bukšai.

Visi pasākuma dalībnieki saka paldies pasākuma organizētājai skolotājai Ijai Krilovai, noformējuma autorei Viktorijai Zaharovai, Žīguru kultūras nama vadītājai Valentīnai Kaļānei, apskaņotājam Emīlam un pasākuma vadītājiem – Andai un Nilam.

Deja ir kā spēle, kurā nav ne zaudētāju, ne uzvarētāju. Mēs visi kopā satiekamies dejā ar vēlmi skatītājiem sniegt prieku un pozitīvas emocijas. Lai emocijas nezūd nedz dejotājiem, nedz skatītājiem!

Viļakas novada deju MA vadītāja I.Lindenberga31.03.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...