Viļakas novada domes mājas lapa

Latvijas Jauniešu Saeimas deputāts apmeklē Žīguru skolu

Saulainajā piektdienas dienā Žīguru vecāko klašu skolniekiem bija iespēja tikties ar savu novadnieku Jauniešu Saeimas deputātu Sergeju Petrovu un viņa pavadošo komandu. Pagaidām gan runa ir par Latvijas Jauniešu Saeimu, taču sekojot bijušo audzēkņu gaitām pēc pamatskolas absolvēšanas, varam cerēt, ka arī augstākās politiskās virsotnes kādreiz tiks sasniegtas.

Šobrīd Sergejs ir Balvu Valsts ģimnāzijas 11. klases audzēknis. Aktīvi mācās, ar sekmēm piedalās novada un Latgales reģiona mācību olimpiādēs, spēlē pūtēju orķestrī „Balvi”, dejo, sporto un atrod laiku arī politiskajai darbībai, jo pēdējos gados paguvis „noēnot” valdības bijušo vadītāju V.Dombrovski, tikties ar Valsts Prezidentu A.Bērziņu, pabūt Briselē un ir pilns apņēmības pie sasniegtā neapstāties. Patīkami, ka līdzīgs sasniegumu klāsts ir arī vēl vienam bijušajam žīgurietim – Balvu Valsts ģimnāzijas audzēknim - Nilam Vanagam.

Ierašanās mērķis bija pavisam tradicionāls – pastāstīt par savu skolu, lai informācija pie jauniešiem nonāktu no viņiem pazīstamu cilvēku mutes, bez liekas uzspēles un aģitācijas, piedāvājot iespējas, bet tajā pat laikā brīdinot par spēles noteikumiem, kas tomēr visiem būs jāievēro. Pats galvenais  nosacījums - vēlme mācīties, jo iespējas tiek piedāvātas četros dažādos novirzienos. Papildus vilinājumi arī neizpalika, jo ne katra skola var piedāvāt peldbaseinu, iespējas startēt dažādos jauniešu projektos, ekskursijas plašajā pasaulē, dejošanu, sportošanu un jauniešu padomes organizētas aktivitātes visa gada garumā. Dzirdot, ka rudenī skolai būs atremontētas internāta telpas turpat pie peldbaseina, dažas sejas palika visai domīgas.

Jau ierasts, ka skolas bijušie audzēkņi regulāri ierodas dzimtajā pusē, lai pastāstītu par iespējām mācīties viņu pašreizējās mācību iestādēs. Laikam jau viņi ir pietiekami pārliecinoši, jo pēdējo gadu tendence liecina – kur viens mūsu absolvents mācās, tur pēc gada parādās vēl kāds. Tādēļ gaidām ciemos Arti, Ilzi /Rēzeknes Mākslas skola/, Emīlu, Ņikitu /Ogres Meža tehnikums/, Ernestu, Eduardu /Rīgas Tehniskā koledža/, Andu, Sintiju, Alisi, Viktoru, Artūru, Ivo /Balvu Amatniecības vidusskola/. Kopā mēs esam stipri un tādi arī paliksim!

Vairuma pieminēto personu bijušais audzinātājs - skolotājs Igors Šnepers

 

31.03.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...