Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas Valsts ģimnāzija no Daugavpils atgriežas ar godalgoto vietu komplektu

21. martā Daugavpils Universitātē notika Latgales reģiona skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konference. Šogad pavisam tika iesniegti 243 darbi no 47 Latgales skolām. Viļakas novadu pārstāvēja Rekavas vidusskolas un Viļakas Valsts ģimnāzijas audzēkņi.

Milzīgu darbu pētnieciskā darba uzrakstīšanā veltīja un spīdoši tos aizstāvēja kulturoloģijas sekcijā Viļakas Valsts ģimnāzijas 12. klases skolēni:

  • Nauris Molčanovs-1. vieta par darbu „Marienhauzenas pilsdrupas- Viļakas pilsētas kultūrvēsturiskais mantojums” (vadītāja skolotāja Biruta Miņina),
  • Artūrs Logins- 3. vieta par darbu „Semenovas ciema apdzīvojums un mājvārdi”.

Abi skolēni ir ieguvuši budžeta vietas Daugavpils Universitātes sešās programmās un neviltotu sajūsmu no prasīgās žūrijas par Viļakas skolēniem- sava novada patriotiem. Turklāt abi pētnieciskie darbi izvirzīti uz Rīgu, uz 38. republikas skolēnu zinātniski pētniecisko darbu konferenci 26.aprīlī.

Tikpat liels veikums ir arī Viļakas Valsts ģimnāzijas 12.klases audzēknim Arnim Leitenam. Viņš ir uzrakstījis apjomīgu darbu „ Starptautisko projektu pieredze un nozīmīgums Viļakas Valsts ģimnāzijā” (vadītāja skolotāja Līga Leitena). Pētījums tika spīdoši aizstāvēts pedagoģijas sekcijā, izcīnīta 2. vieta un iegūta budžeta vieta pedagoģijas programmā Daugavpils Universitātē.

Pateicības rakstus par veikto darbu pētniecībā ieguva arī Rekavas vidusskolas 11. klases audzēknis Elvijs Koniševs par darbu „Ceļojuma programma pa Viļakas novadu” (vadītāja skolotāja Ivita Slišāne) un Viļakas Valsts ģimnāzijas 12.klases skolēns Armands Ločmelis par darbu „Semenovas ciema iedzīvotāji”. Abi savus pētījumus aizstāvēja ekonomiskās ģeogrāfijas un zemes zinātņu sekcijā, kur bija vislielākā konkurence.

Liels paldies visiem skolēniem, kuru milzīgais ieguldītais darbs ir atmaksājies, un ir ticis novērtēts visa Latgales reģiona līmenī. Audzēkņi ir gandarīti par savu veikumu, par to, ka ir iegūta jauna pieredze un zināšanas, kas neapšaubāmi noderēs turpmākajās studiju gaitās.

Viļakas novada Dabaszinību MA vadītāja Lilita Šaicāne

25.03.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...