Viļakas novada domes mājas lapa

Pavasarīgie tikšanās mirkļi bibliotēkā

14. martā Viļakas novada bibliotēkā ar lasītājiem no Viļakas pamatskolas 4.un 5.klases tikās bērnu literatūras autore, grāmatu redaktore un izdevēja Inese Zandere. Atklājot tikšanos, Viļakas novada bibliotēkas direktore Vija Circāne izteica patiesu prieku par šo lielisko iespēju satikties. Dzejniece bērniem lasīja dzeju, izskaidroja redaktora un izdevēja darba pienākumus, pārrunāja jaunāko bērnu literatūrā un atbildēja uz jautājumiem. Bērni uzdeva tik daudz jautājumu un sarunas raisījās tik aktīvi, ka tikšanās ieilga. Ar interesi ieklausījāmies jaunākajos dzejoļus, īpaši tie patika zēniem, jo bija par mašīnām. Izrādījās, ka I.Zanderes viena no mīļākajām grāmatām ir „Limonāde” , kura tik ļoti patīk arī 4.klases skolniekiem. Ja daudzi domāja, ka dzejniekiem nav jātrenē rokraksts, tad viņi kļūdās, jo autogrāfi jāieraksta  glīti, radoši piedomājot par veltījumu konkrētam lasītājam. Mums ļoti patika izteiktie vēlējumi autogrāfos. Bibliotēka dāvinājumā saņēma arī autores  jaunākās grāmatas .Tikmēr daudzi interesenti tikās ar žurnālistu Ati Klimoviču.

Dienu iepriekš 4.klases skolēni kopā ar bibliotekāri Ruttu Jeromāni piedalījās pēcpusdienā “Ļausim bērniem iepazīt Latvijas putnus“. Bibliotekāre Aija Lesniece skolēniem pastāstīja par bibliotēkā pieejamām Latvijas putniem veltītām grāmatām. Bibliotēkas darbinieks Vilis Bukšs stāstīja par saviem putnu novērojumiem dabā, gājputniem un iespējām fotografēt, filmēt un iemūžināt putnu dzīvi, informēja, kur interneta vietnēs var uzzināt par putniem. Bērni iesaistījās sarunās, noskaidrojās, ka visvairāk putnus novēro Emīls Šimanovskis un Ieva Martiņenko. Dabas pētnieks  aicināja bērnus kļūt par putnu vērotājiem, lai rudenī satiktos un pārrunātu vasarā redzēto. Bērni atdarināja sev mīļākā putna pozu un devās mājup ar vēlmi vērot, pamanīt, saredzēt. Paldies par izzinošās pēcpusdienas organizēšanu!

Kā sasaucās šīs tikšanās? Daba mums apkārt, mēs tajā, tas izskan arī Ineses Zanderes daiļradē:

tu izej no rīta uz saulainās ielas

un atveras diena

kā grāmata liela

ir stariņi sīkie

saulītes burti

tu lasi – un gaisma ir pasaules stāsts

tu skraidi pa peļķēm uz lietainās ielas

un atveras mākoņu

grāmata lielā

ir lāsītes sīkās

debesu burti

tu lasi – un lietus ir pasaules stāsts

tu raugies kā tumsa iznāk uz ielas

un atveras vakars

kā grāmata liela

ir zvaigznītes sīkās

debesu burti

tu lasi – un nebeidzas pasaules stāsts

 

Viļakas pamatskolas skolotāja Inese Rēvalde

21.03.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...