Viļakas novada domes mājas lapa

Skolēni eksperimentē Rīgā

Jau vairākus gadus Viļakas novadā notiek konkursa „Skolēni eksperimentē” 1.kārta, Viļakas pamatskolā piedāvā skolēniem iesaistīties jauno vides pētnieku konkursā „Skolēni eksperimentē”. Pētnieciskā darba prasmes skolēniem ļauj labāk izprast dabā notiekošos procesus, ļauj labāk izprast arī pašiem sevi.

Viļakas pamatskolas skolniece Keita Emīlija Orlovska, veica eksperimentālu pētniecisko darbu „Kāpēc mālam pievieno olas?”. Viņa piedalījās šī konkursa 2. kārtā, kas notika jau Rīgā LU Ķīmijas fakultātes ēkā. Konkurss notika 15. martā. Skolēniem bija iespēja ne tikai prezentēt savus darbus un iepazīties ar citu skolu skolēnu pētījumiem, bet arī iesaistīties saistošajos eksperimentos, ko piedāvāja ķīmijas fakultātes studenti, jo pasākuma laikā notika ekskursijas pa ķīmijas fakultātes laboratorijām. Rezultātā mūsu skolas skolniece ieguva pateicības rakstu par veiksmīgu piedalīšanos konkursā. Uz konkursu līdzi devās Pētnieku pulciņa dalībnieki, viņi bija sajūsmā par šo pasākumu, jo skolēni redzēja aizraujošus eksperimentus, tika pētītas dažādas lietas un tik daudz brīnumu notika laboratorijās.

Paldies gribētos pateikt Viļakas novada Izglītības pārvaldei interešu izglītības metodiķei Inesei Circenei par noorganizēto braucienu, par to, ka sagādāja mums transportu, kas ļāva mums aizbraukt līdz Rīgai, lai piedalītos šajā interesantajā pasākumā. Paldies gādīgajam šoferim Zigfrīdam Strapcānam un vecākiem par līdzjušanu un atbalstu.

Viļakas pamatskolas skolotāja Inese Rēvalde

 

19.03.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alnis, Andulis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...