Viļakas novada domes mājas lapa

Svešvalodas apgūstot

Katru gadu Viļakas novada Svešvalodu metodiskās apvienības ietvaros angļu valodas skolotāji cenšas iesaistīt novada dažādu vecumposmu skolēnus vispārizglītojošajās aktivitātēs, tā motivējot apgūt svešvalodas un iesaistot bērnus darbībā, dot tiem iespēju praktizēt angļu valodas  prasmes un iemaņas.  Jau par tradīciju ir kļuvusi novada angļu valodas olimpiādes organizēšana 5. un 8.klašu grupām, pagājušajā gadā 10.-12. klašu skolēni tika iesaistīti radošajās darbnīcās, ko vadīja Oxford University Press angļu valodas apmācības konsultante Dace Miška. Mūsu novada skolas ir apciemojusi arī Amerikas Savienoto Valstu  vēstniece Latvijā, novada pamatskolu jaunāko klašu skolēni  un pat pirmskolas izglītības vecāko grupu bērni piedalījās Funsongs šova darbnīcā, mācījās apgūt svešvalodu ar dziesmu un teātra palīdzību, spēle –viktorīna angļu valodā 3.-4. klašu skolēniem vēl tikai norisināsies maijā.

Bet  šī gada divas  pēdējās februāra piektdienas tika pavadītas jaukā sarunvalodas prasmju veicināšanas pasākumā, kurā piedalījās visa novada pamatskolu 6.-7.-8. klašu  skolēni. Viļakas novada skolas apciemoja Kanādas skolotāja Dana Biernacki, kura sākumā skolēniem izstāstīja par sevi, savu dzīves stilu un sarunas laikā centās iedrošināt skolēnus nebaidīties runāt svešvalodā un pieļaut kļūdas, jo tikai tā attīstās sarunvalodas iemaņas. Ar piemēriem no savas dzīves viņa uzskatāmi pierādīja skolēniem, ka, pat nezinot ne vārda svešvalodā, izmantojot žestu valodu, ir iespējams saprasties ar cilvēkiem. Ar lielu sajūsmu skolēni uzklausīja stāstījumu par iepirkšanos kādā no veikaliem, kurā tikai pēc vistas un olu dēšanas procesa uzskatāmas attēlošanas pārdevēja ir sapratusi, ko lūdz svešzemniece. Skolotāja Dana uzslavēja Latvijas hokeja fanus un atklāja, ka kanādieši bija ļoti saspringti un nervozi, spēlējot ar Latviju Olimpiskajās spēlēs, jo viņi novērtēja un zināja mūsu komandas garu un spēju cīnīties līdz galam.

Pārējo atvēlēto laiku visi pavadīja, aktīvi piedaloties spēlēs. Pēc pasākuma skolēni bija gandarīti, ka spēja saprast  skolotājas stāstīto un izteica priekšlikumu vēlreiz  uzaicināt pasniedzēju.

Svešvalodu metodiskās apvienības  vadītāja Līga Leitena

 

10.03.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Alģirds, Orests, Oļģerts, Alģis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...