Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas Valsts ģimnāzijas skolēni piedalās erudītu konkursā

Piektdien, 7.marta agrā rītā Viļakas Valsts ģimnāzijas 11.klases sešu skolēnu komanda, kuras sastāvā bija Evija Kitova, Linda Dvinska, Elvīra Dzērve, Laima Brokāne, Santa Kaļāne un Normunds Orlovs  kopā ar vēstures, ētikas un kultūraloģijas skolotāju Birutu Miņinu mēroja ceļu uz Siguldu, kur norisinājās ikgadējais Siguldas Valsts ģimnāzijas rīkotais erudīcijas konkurss. Šogad tajā piedalījās 12 Valsts ģimnāziju komandas, kuras bija ieradušās no visdažādākajām Latvijas vietām.

Lai gan konkursa jautājumi ik gadu aptver  mākslas, mūzikas, kultūrvēstures, vēstures, politikas, sporta un ģeogrāfijas jomas, šajā gadā īpašs uzsvars tika likts uz 22.ziemas olimpiskajām spēlēm, kas norisinājās no 7.līdz 23.februārim Sočos, kā arī uz Rīgu kā vienu no divām Eiropas kultūras galvaspilsētām 2014.gadā.

Pirmajā daļā katra komanda sevi prezentēja ar iepriekšsagatavotu mājas darbu- bija jāsagatavo viens jautājums atbilstoši tēmai un 2 minūšu laikā jāiepazīstina ar savu komadu, komandas nosaukumu un devīzi, kuras izvēli bija arī jāpamato. Tālāk sekoja sponsoru uzdotie jautājumi, kuros varēja gūt vērtīgas balvas. Vēlāk dalībniekus pārsteidza Olimpiskās medaļas ieguvējs Martins Dukurs, kurš vadīja kapteiņu jautājumu kārtu. Tam sekoja konkursa jautājumu kārtas.

Konkursa izskaņā mūsu komanda  neieguva godalgotas vietas, lai gan konkursa pirmajā daļā bijām ierindojušies trešajā vietā. Taču pasākumā ieguvām jaunus iespaidus, zināšanas,  pieredzi un negaidītu tikšanos  ar slavenībām. Mūsu komanda „Krāsainie ceļotāji” ieguva SEB bankas simpātiju balvu un izklaides  brauciena iespējas pa Siguldas bobsleja trasi ar „vučko.”

Paldies sakām visam Viļakas Valsts ģimnāzijas skolotāju un tehnisko darbinieku kolektīvam, kā arī īpaši pateicamies Birutai Miņinai un mūsu klases audzinātājai Lilitai Bizunei, kas palīdzēja mums gatavoties un organizēja sekmīgu dalību konkursā.

Komandas dalībniece,
11.klases skolniece L.Dvinska

10.03.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Spodris, Kārlis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...