Viļakas novada domes mājas lapa

Viļakas novada vecāki apvienojas kopīgos projektos

24. februārī Viļakā kopā sanāca 12 novada izglītības iestāžu vecāku pārstāvji, lai piedalītos projekta „Open Parents” rīkotajā supervīzijā, ko vadīja  izaugsmes trenere Laila Zariņa.

Galvenais šajā pasākumā bija ideju par aktīviem vecākiem aiznest tālāk – uz novada izglītības iestādēm, tādējādi, palielinot aktīvo vecāku skaitu novadā, kā arī aktuālākās problēmas pārvērst projektos, lai saprastu, ka viss ir iespējams un reāls.

Vecāki strādāja grupās, izvirzot galvenās problēmas. Dažas no tām: neaktīvi vecāki, motivācijas trūkums, tas, ka esam nomalē, bezdarbs, vecāku bezatbildība. Daloties pieredzē un uzklausot vienam otru, tika meklēti risinājumi, un problēmas pārvērstas pozitīvos projektos. Vecāki apņēmās dalīties ar pozitīvajām ziņām un pasākumiem, kas notiks viņu izglītības iestādēs, kā arī regulāri komunicēt savā starpā, līdz ar to būt atbalsts viens otram. Kopā top liels projekts – „Netradicionālā sporta diena”, kas būs visu novada izglītības iestāžu vecāku rīkots pasākums bērniem kopā ar ģimenēm. Šī būs lieliska iespēja radīt kopības sajūtu novadā, parādod to kā vienu no novada stiprajām pusēm.

Rezultātā vecāki nonāca pie secinājumiem, ka, ja mēs esam smaidīgi, darbīgi, pārliecināti, droši – mēs esam lielisks piemērs citiem. Mēs varam uzrunāt un iedrošināt citus, meklēt spēcīgās puses novadā un būt radoši.
Žanna no Rekavas: „Nekas dzīvē nav nejaušība. Kur esam dzimuši, kad esam dzimuši, kādos apstākļos utt., arī tas nē, ka tiku uz šo tikšanos. Ļoti patika, kā mērķtiecīgi, soli pa solim, mēs no negatīvisma virzījāmies uz pozitīvo. Viss ir mūsu galvās, mūsu domāšanā un attieksmē. Svarīgi ir tikai atvērt sirdi ! Mazliet padomāt un izmantot tās zināšanas, kas ir uzkrātas gadu gaitā. Dalīties.”

Aktīvo Viļakas novada vecāku tikšanās notika „Nordplus Adult” līdzfinansēta projekta „Open Parents” ietvaros, kura mērķis ir attīstīt inovatīvas metodes Latvijas, Lietuvas un Igaunijas vecāku izglītošanās un sadarbības jomās. Projektu izstrādājusi biedrība „Latvijas vecāku kustība”, un tā vadītāja Ivita Mauriņa ir patīkami pārsteigta par Viļakas novada vecāku entuziasmu: „Esam ļoti gandarīti, ka visā Latvijā ir aktīvi, atbildīgi un darbīgi vecāki, kas nāk kopā, lai meklētu risinājumus dažādām problēmsituācijām. Priecājamies, ka Viļakas novada vecāki neapstājās pie problēmām, bet prata veiksmīgi tās pārvērst par uzdevumiem un interesantiem projektiem”.

Atgādinām, ka aktuālākās ziņas par vecāku aktivitātēm var izlasīt vilaka.lv mājaslapā zem sadaļas Izglītība/Vecāki, kā arī vecākiem interesējošo informāciju var iegūt pie izglītības iestādes vecāku padomes locekļiem.

Uz sadarbību!

Konsultatīvās vecāku padomes priekšsēdētāja
Linda Biseniece – Mieriņa
Tālr: 26241626, linda.biseniece@gmail.com
05.03.2014
Kalendārs
« Janvāris 2022 »
POTCPSSv
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Šodien
Šodien vārda dienas svin:
Tenis, Dravis
Īsās ziņas
No 8.novembra līdz 2020.gada 4.janvārim Viļakas novada muzeja izstāžu zālē skatāma izstāde "Austrumu robežu sargājot: Ziemeļlatgale" ...
Skolēnu autobusu saraksti 2019./2020.māc.g. Saraksti ...
Valsts un pašvaldības vienotais klientu apkalpošanas centrs ...
Valsts robežsardzes robežapsardzības nodaļu kontaktinformācija ...
Jaunākie video par mūsu novadu no Latgales reģionālās televīzijas. ...